, czwartek 7 grudnia 2023
Cieszyn: Radny chce wykorzystać sportowców. W promocji
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Raabe. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Cieszyn: Radny chce wykorzystać sportowców. W promocji

TWO
Cieszyn: Radny chce wykorzystać sportowców. W promocji

Janusz Rokicki. fot. Wojciech Trzcionka


Cieszyn: Radny chce wykorzystać sportowców. W promocji

Piotr Szymala. fot. Wojciech Trzcionka

Czy na ulicach Cieszyna, wzorem Ustronia i Wisły, pojawią się podobizny znanych sportowców? Chce tego wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Raabe, który uważa, że zdjęcia sportowców mogłyby zachęcić do odwiedzenia miasta w roku jego 1200-letniego jubileuszu.
W Urzędzie Miejskim Raabe złożył właśnie wniosek, aby „przy przy ulicach wjazdowych zamontować duże tablice z podobiznami znanych sportowców cieszyńskich, które by zapraszały przyjeżdżających”. Chodzi mu konkretnie o Janusza Rokickiego, kulomiota, wicemistrza paraolimpijskiego czy Piotra Szymalę, wielokrotnego mistrza świata w karate.

„Oczywiście musiałaby być na to zgoda sportowców” - pisze Raabe. „Taka tablica rzuca się w oczy przy Rynku ustrońskim obok ronda, jest ładnie dopracowana kolorystycznie, a na niej Kajetan Kajetanowicz - rajdowy mistrz kraju. Takie tablice mogłyby zachęcić do odwiedzenia naszego miasta w roku jego 1200-letniego jubileuszu” - uważa we wniosku wiceprzewodniczący.

Faktycznie, Ustroń wykorzystuje w promocji Kajetanowicza, a Wisła od lat reklamuje się Adamem Małyszem. — Problem w tym, że Małysz jest postacią medialną, rozpoznawalną, a nie taką, która jest znana tylko w środowisku lokalnym. Rokicki i Szymala, z całym szacunkiem dla ich ociągnięć, to nie ta skala — mówi wiceburmistrz Jan Matuszek.

— Ostatecznego stanowiska jeszcze nie ma. Będziemy ten pomysł rozważać — dodaje wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski.
Komentarze: (38)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

kończ Waść, wstydu oszczędź!...

...

Panie Raabe, pomyśl Pan najpierw nim wyskoczysz z jakims pomysłem.

"Każdy pomysł na wagę złota"

.

Takich mamy radnych, a oni mają takie pomysły! Panie Raabe przynosisz pan wstyd Cieszynowi...

tak wygląda umysł uszkodzony przez alkohol!

teraz wiem dlaczego irek jelen wczoraj tak cienko grał- nie chcial byc na zdjeciu na winklu kolo biedronki

Raabe zapomnial o Jeleniu, ktory akurat jest najbardziej rozpoznawalny... Bieda nam!

z całym szacunkiem dla sportowców, ale Panie radny, chyba nie o to chodzi, aby do Cieszyna przyciągnąć ludzi na obchody 1200-lecia. Zastanówcie się raczej jak tu ludzi zatrzymać, którzy nie mają perspektyw na pracę (nie mówię ciekawą, ale jakąkolwiek), a młodzi wykształceni po studiach wolą tu nie wracać, bo nie ma po co. Miastem ciągle rządzi ta sama, nieudolna ekipa, która ratunku dla siebie uparuje w grillowo-parówkowo-piwnych imprezkach. Jak się mieszkańcy urżną, to nawet na Was jeszcze raz zagłosują - w pijanym widzie. Czy nie o to Wam chodzi ???

Trafione zatopione

Panie Raabe jak pan coś wymyśli to aż głowa boli od tej mądrości

nie wylewajcie Gościa z kąpielą...!

Drodzy Państwo, Biblia uczy, że Pan Bóg dał ludziom różne dary, talenty i zdolności. Jeżeli w otoczeniu Magistratu nie widać człowieka rzutkiego i błyskotliwego w tworzeniu nowej wizji i nowego programu, to warto zastanowić się, czy aby jakieś szersze forum nie zaangażować w rozwiązanie tego problemu. Ludzi można zmobilizować pozytywnie mówiąc im nie tylko do ucha ale do kieszeni. Pan Burmistrz i panowie radni nie muszą się wstydzić swoich apanaży, ale ktoś obok, może znacznie zdolniejszy z tysiącem pomysłów, czeka cierpliwie co zrobi ELITA...?
Miłość chrześcijańska każe się dzielić, więc dlaczego nie nagrodzić autora genialnych pomysłów...?
Zresztą młócącemu wołowi pyska się nie zawiązuje, a myślenie technologiczne, strategiczne, artystyczne i duchowe nie tylko jest darem Bożym ale kapitałem który Bóg zainwestował w materiał ludzki.
Bądźmy otwarci na rzeczy wielkie, znacznie większe niż zacne twarze naszych kochanych SPORTOWCÓW!

Na banerach powinien być Pan N. z Mosiru, Wujo Rycho oraz radny Ż. z nieistniejącym już znanym i wpisującym się w obecne trendy hasłem : Ż. ch. zabiłeś cieszyńską piłkę

nerwy na pasek!

A wszystko na rynku w knajpie, z ktorego gosc wyprasza jak sie nic nie zamawia. Tam ich widzialam, zanim mnie wyproszono, bo nic nie pilam. Jaki pan taki kram.

A Ja osobiście uważam, że miasto powinno jakoś upamiętnić osiągi naszych rodzimych sportowców

A co z Ligockimi i Jeleniem ? Nie wiem czy tablica na rynku to dobry pomysl ale warto chwalić sie tym co "nasze" i dobre.

Myśle tak, we Skoczowie Platfusy wygrały bitwe w robienie w konia wieśniaków (a zapłacą wszyscy, i ci z bloków i Ci ze wsi (oni mniej), a w cieszynie Platfusowa grupa (jeszcze bardziej prymitywna chce przejąć stery, ba kaskke o Ficka), PO na śmietnik! i Tela!

moze jednak nie starajmy sie o gosci -i bez nich dusimy sie w korkach na naszych wspanialych rondach-co bedzie jak naprawde przyjada ???

dej se chłopie spokój...

Jesli ma sie takiego jak Małysz, to trzeba to wykorzystać, ale jeśli nie ma sie takiego kogoś, to głupotą jest pokazywać, że się takiego nie ma i bezmyślnie małpować coś. Chyba, że chce się stworzyć odpowiednik tego co byo w komunie, a mianowicie tak zwaną "galerię ludzi dobrej roboty". Ale czy w ten sposób cokolwiek sie promuje oprócz przeszlości?

Moim zdaniem, pan Raabe sam w sobie to już niezły relikt przeszłości.

o wiele lepszym pomysłem jest wykorzystanie do promocji miasta kabaretu Łowcy. B, ja sportu nienawidzę

Tak, Mariusz Kamałaga na Burmistrza, lub radnego. Była Partia piwna w Sejmie, może być partia śmichu na Ratuszu. Czymu ni? czasami i tak jest to identycznie odbierane. Popieram także wspierających Pana Radnego aby koniecznie dbał o właściwą kolejność myśli i działań. W Polsce póki co najbardziej rozpoznawalną "twarzą Cieszyna" jest Pan Olbrycht. Problem w tym jak Kto przyjmie jego aferalnych Kolegów. Znaczy się Pan Europoseł "nie widzi" grzeszków? Wjedzie obcy do Cieszyna i sobie pomyśli, no tak, tutaj "przymykają" oczy. Znaczy, można robić wszystko byle nauczyć się "przymykania". Ty "przymkniesz" Ja "przymkne" On, Ona, Ono "przymkną".

Kałamaga na burmistrza!!!!!!

Gienio Raabe na burmistrza!!! Albo jeszcze lepiej - na prezydenta RP. Tak płodny umysł winien płodzić jak najwięcej!!!!!!!!!!!

Genio, mosz penzyjem a dej se pokoj!!!

Jak Cieszynianka ścigo Nos odsetkami to Genio śpi. Jak trza dać kase na hipoteke, Genio śpi. Jak się już obudzi, to nie wiadomo co lepsze.

Leśne dziadki są wszędzie i śpiewają: "Wiedzieć trzeba, kiedy, ze sceny zejść, niepokonany..."

cieszynioki są głupie

Brawo "entuzjasta"!!!!!!!
Popieram.

A może by tak radnch dać na portrety, co by było dopiero atrakcją. Toż akcja medialna pewna. A i kampanię by się pod marketingiem fajniusio schowało. Oczywiście na najwiekszym plakacie musiał być by burgermajster z ViceFickami.

Kto był by z futbolówką? Kto z piwkiem? Kto jak Bach by fugę ciągnął? Kto by pożar gasił pompą ręczną? Kto w karetce na sygnale? Kto z uśmiechem nieszczerym? Kto wogóle bez wyrazu... ps. Dobry pomysł z tymi radnymi!

Pan Raabe ma rację, lepiej niech sportowcy promuja Cieszyn a nie sam Pan Raabe - wtedy byłaby to promocja picia piwa i lania wódki z wiader....

Genek, nie chciał byś być na plakatach????

najlepiej sie wymadrzac jak sie jest daleko,sami wejdzcie do rady i pokazcie co umiecie

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama