, niedziela 2 kwietnia 2023
Cieszyn: nie ma korków, bo jest rondo
Rondo jest małe, ale bardzo usprawni ruch w tej części Cieszyna. fot. WO Dodaj do Facebook

Cieszyn: nie ma korków, bo jest rondo

WO
Przejazd przez Cieszyn był przez ostatnie miesiące mordęgą. Z powodu budowy małego ronda, w mieście tworzyły się ogromne korki. Ale od dzisiaj koniec z nimi, bo rondo już działa.
Budowa małego ronda o średnicy 18 metrów zbiegu ulic Zamkowej, Liburni i Frysztackiej oraz wymiana nawierzchni na Liburni była kolejną dużą inwestycją drogową w Cieszynie po ubiegłorocznej przebudowie największego skrzyżowania przy ulicy Katowickiej oraz modernizacji pobliskiego wiaduktu. W środę, po kilku tygodniach, prace zostały zakończone.

— Cieszę się, że inwestycja jest gotowa przed czasem. Rondo co prawda jest małe, bo na zrobienie większego nie było miejsca, ale bardzo usprawni ruch. Duże samochody będą mogły przejeżdżać przez środek, a mniejszym łatwiej będzie włączyć się do ruchu — tłumaczy burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek.

Z otwarciem ronda skończyły się też gigantyczne korki, które w mieście tworzyły się przez ostatnie tygodnie. Były efektem zamknięcia wiaduktu na ul. Zamkowej a potem wyłączenia z ruchu części Liburni. Cały ruch samochodowy musiał się więc przetaczać przez centrum. — To prawda, że było ciężko, ale teraz mamy już spokój — cieszy się Ficek. Inwestycję prowadził Powiatowy Zarząd Dróg.
Komentarze: (17)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

nareszcie :)

a jakby tramwaje były .... echch :)

Oj, tramwaje... Masz racje... To by bylo cos!

dobrze ze juz po wszystkim bo sie na motocross nie dało dojechac :ppp

Dyć to się nie godzi! Co byś cie powiedzieli jak by tam zamiast rónda były blyszczące światła. Dyć to je oczywisto sprawa, że je lepij!!

to rondo to żenada. kolejny chybiony pomysł naszych śmiesznych władz. sygnalizator kierunkowy i po sprawie. wstyd za te głupie rozwiązania.

choby se krowa drzisła. zmałpowali z górek w., czy co?

Tyn Ficek sie cieszy jak sagi w pokrzywach,ale momy mondrego ficka.

Jak małe autka zobaczą, że duże będą przejeżdżały przez środek to już widzę jak im się będzie chciało jeździć łukiem. A jakie autka do tych dużych należą?

oj będą jeszcze jaja z tym rondem, oj będą, no ale jak się spec od ruchu cieszy to i my się cieszymy, cieszymy i czekamy na konkurs na nazwę

Już wszyscy jeżdżą przez środek, śmieszne to rondo :)

Sam na własne oczy widziałem jak Panda przejechała środkiem ronda za tirem. Nie ma się czym chwalić sam bym chyba też tak zrobił jadąc za dużym autem gdyby nie to że jestem cieszyniakiem i wiem że jest tam rondo.

jechałem przez rondo o 14:30 , zwykle o tej porze były korki- teraz jest ok. Niech tylko cieszyniacy nauczą się poruszać po rondzie , bo nie umieją korzystać z kierunkowskazów !

Zwłaszcza mężczyżni nie stosują się do znaków drogowych i jeszcze tym się chwalą - Załosne dupki.

Ci co jeżdżą przez rondo nie stosując się do ruchu okrężnego powinni jeszcze raz zdawać egzamin 1

Cieszyniok - wjazd na rondo jest oznakowany z każdej strony , kup se bryle ty ćmoku.

Rozwiazania komunikacyjne w Cieszynie (ronda) wymyślili profesorowie filozofii.Rondo na Zamkowej ma sie jak pięść do oka, w tym miejscu powinny być swiatla ze wzgl na szczuplośc miejsca apisze tak bo jezdze po Cireszynie ponad 40 lat -podejżewam ze Ficek jedzi rowerem.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama