, niedziela 2 kwietnia 2023
Cieszyn: budowa szpitala stanęła!
Firma budowlana wróci na teren pawilonu dopiero wtedy, gdy starostwo zacznie jej płacić. fot. WO Dodaj do Facebook

Cieszyn: budowa szpitala stanęła!

WO
Prace na placu budowy pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie zamarły, bo starostwu skończyły się pieniądze na prowadzenie inwestycji. Urząd będzie teraz płacił tylko za zabezpieczenie placu budowy - bagatela - 15 tys. zł miesięcznie!
Firma, która prowadzi inwestycję wróci na plac budowy dopiero wtedy, gdy starostwo cieszyńskie zacznie jej płacić. Urząd na razie jednak nie ma z czego. — Mam obiecane, że w sierpniu radni wojewódzcy zdecydują o przekazaniu naszemu powiatowi funduszy na kontynuację prac. W grę wchodzi 2-5 mln zł. Jeżeli otrzymalibyśmy 5 mln zł, to pieniędzy wystarczy nam do końca roku. Liczymy, że od września prace znowu ruszą i przestój na budowie będzie trwał tylko dwa miesiące — mówi starosta cieszyński Mirosław Kożdoń.

A co dalej? Aby skończyć budowę pawilonu potrzeba 21 mln zł, zaś jego wyposażenie pochłonie aż 40 mln zł. — Urząd Marszałkowski ma swoje szpitale, na które musi łożyć, więc czynimy starania, aby budowa naszego szpitala znowu, tak jak to było w latach 80., była inwestycją centralną — dodaje Kożdoń.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Śledzę z trwogą tę budowę!!!
Z tych działań prawdopodobnie nie będziemy, w rozasądnym czasie, mieli pożytku. Aczkolwiek to może zbyt śmiałe mam pewną propozycję. Poszukać dużej Firmy, koncernu farmaceutycznego która zgodzi się "ukończyć szpital" np. za działkę i budynek. Piszę o skończeniu w cudzysłowie aby nie mylić z tym co aktualnie wyczyniają z ty obiektem, różnej maści AMATORZY i "politycy". Mamy NFZ to miałby (???) Kto płacić za świadczenia udzielane pacjentom. Rynek na te usługi rokuje nadzieje wzrostowe (np. geriatria) to chętnych do zysków nie powinno brakować. A może lokalni przedsiębiorcy się "szpitalnie" skonsolidują? Przecież jak będą dobre przepisy i "rynek" (j.w.) to Szpital będziemy mogli wybrać dowolnie, byle ubezpieczenie pozwalało. Wyrażam jednocześnie obawę, że do tej pory NIKT o takim rozwiązaniu nie myślał. Sugerując, że to rozwiązanie (prywatyzacyjne) jest na Naszą niekorzyść, RZEKOMO. Powiem tak. Większość z NAS doskonale wie i czuje KTO działa na Naszą korzyść a KTO... nienajlepiej. Przestańcie Nam wciskać kit Tylko "poważnie" (j.w.) rozważcie Państwo "Politycy" (ha, ha, ha, politycy) wszystkie możliwości zakładając np. warunek podstawowy. Za DWA (no dejmy na to 3: może dożyjemy) lata pierwszy pacjent na łóżku. NO, Kto się odważy? Mielibyście następną kadencję jak w banku. A tak, Ktoś się kiedyś politycznie wkurzy, sprowadzi kontrolę i popatrzymy jak to się wydaje publiczną kasiorę. No to, żyjmy dłużej???

Jak można zaczynać inwestycję, nie mając na nią zapewnionych środków!? A teraz jeszcze obrażają się na Kondziołkę (wójta Zebrzydowic), że nie dał kasy na sciepę... bo i po co topić żywą gotówkę... za którą w gminie coś można zrobić a w szpitalu... gó....

taka robota jest do dupy.. jak bym tak budowałswój dom to w tej chwili siedział bym w pierdlu...

W całym newsie nic nowego ale rozbrajający jest PAN STAROSTA, mój Boże, a ile to ma latek ze jeszcze wierzy w baśnie i bajki? Zresztą co tu dużo gadać, a jak dołożymy do tego dyrektora - J.K. - jakiego ma szpital to można tylko płakać!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama