, sobota 20 sierpnia 2022
Brenna rozkwitnie turystycznie
Tak po przebudowie będzie wyglądał amfiteatr w Brennej. fot. ARC Dodaj do Facebook

Brenna rozkwitnie turystycznie

DG
Brenna rozkwitnie turystycznie

Amfiteatr w Brennej zostanie gruntownie przebudowany i zmodernizowany. fot. ARC


Brenna rozkwitnie turystycznie

Tak obecnie prezentuje się amfiteatr. fot. ARC


Brenna rozkwitnie turystycznie

Tak prezentował się amfiteatr lata temu, tuż po jego otwarciu. fot. ARC

Centrum Brennej już niebawem zamieni się w tętniący życiem park turystyki. W mieście ruszyła już przebudowa starego amfiteatru.
- Przymierzaliśmy się do tej inwestycji kilka lat. Park Turystyki będzie miejscem, gdzie skupi się życie kulturalne w mieście, a nam jako organizatorom ułatwi to pracę - mówi Katarzyna Macura, dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna.

Amfiteatr w Brennej zostanie gruntownie przebudowany i zmodernizowany. W nowym, dwukondygnacyjnym budynku powstaną pomieszczenia biurowe z sanitariatami oraz pomieszczeniami techniczno-magazynowymi na parterze, a także sala medialno-konferencyjna wraz z zapleczem sanitarym i szatniami na piętrze. Dach nad częścią widowni stanowić będzie membrana w kształcie łuku. - Stary budynek amfiteatru był zniszczony. Brakowało garderoby, zaplecza, umywalek dla występujących w nim artystów - tłumaczy Katarzyna Macura.

W sąsiedztwie amfiteatru powstanie także mała scena koncertowa, przeznaczona dla wydarzeń kameralnych. - To pomoże urozmaicić życie kulturalne. W okresie letnim planujemy organizować piątkowe kino plenerowe - mówi Katarzyna Macura.

W drugim etapie budowy Parku Turystyki powstaną m.in. punkty gastronomiczne, boiska sportowe oraz lodowisko i pole do mini golfa. Inwestycja obejmuje także rozbudowę placu zabaw oraz budowę małej sceny dla dzieci.

Koszt całej inwestycji to ponad 5,5 mln zł. Park Turystyki w Brennej ma być gotowy do końca maja 2011 roku.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

W naszym klimacie amfiteatr powinien być w każdej gminie.

Krew człowieka zalewa jak czyta,że Brenna,Ustroń, Wisła rozwija się turystycznie,a Cieszyn stoi w miejscu.Panie Cybulski to właśnie Pan twierdzi,że Cieszyn jest miastem turystycznym.To co Pan zrobił w tej materii zajmując stanowisko wiceburmistrza przez tyle lat?Pan tylko wiem,że w Targowej są dobre placki ziemniaczane.I Pan chce być burmistrzem?WSTYD!!!

a co to za buda?

od kiedy je Brenna miastym?

zajefajne są te zdjęcia projektowe które są z archiwum, ;P

popieram cieszyniankę, bo mnie też coś trafia, kiedy widzę nasz cieszyński amfiteatr w stanie kompletnej ruiny. A tam można by było organizować koncerty na wolnym powietrzu np. viva il canto skoro na rynku już dawno nie gościł. Cieszynowi potrzebny jest nowy GOSPODARZ - z prawdziwego zdarzenia, a nie z przyzwyczajenia do siedzenia w ratuszu. Apeluję do Mieszkańców - w niedzielę nasz los może się odmienić ! - zależy to od nas wszystkich. Bądźmy odpowiedzialni za nasze miasto, wybierzmy ludzi z nową wizją Cieszyna !!!

A gdzie są ci ludzie z wizją? Który z kandydatów ma jakąkolwiek wizję? Oprócz ogólników i powtarzania banałów nie słyszałem podczas tej kampanii żadnych konkretów.

Dokładnie. Cały czas się słyszy zmienimy, poprawimy, naprawimy, a realnych planów jak nie było tak nie ma.
A jeśli chodzi o koncerty to jak na razie nasi kochani "cieszyniacy" piszą donosy że za głośno że za dużo. W tym mieście to chyba tylko narzekać każdy potrafi.

heh no i też sobie ponarzekałem :)

"Widzimy wielki powrót imigrantów zarobkowych z Polski" - podkreśla szef organizacji MigrationWatch, która zajmuje się monitorowaniem imigracji do Wielkiej Brytanii i domaga się jej ograniczenia.

Kiedy Pan się spotkał z mieszkańcami mieszkań komunalnych? Bo ja nigdy Pana nie widziałem.

Brągiel dziękuje Molinowi

Na początku chciałem po raz kolejny podziękować burmistrzowi Wisły Andrzejowi Molinowi oraz radnym za współpracę z powiatem, dzięki czemu razem udało się przeprowadzić kilka ważnych spraw i inwestycji.
Zbliża się koniec kampanii wyborczej. Dla każdego z trzech kandydatów był to czas wytężonej pracy, ale również okres wielu spotkań. Na każdym ze spotkań w rozmowach z mieszkańcami starałem się w sposób rzetelny i uczciwy przedstawiać wiślańskie problemy. Wielokrotnie mówiłem o zadaniach zrealizowanych dzięki Panu Andrzejowi Molinowi (np. pozyskanie dużych pieniędzy z UE), które w większej części zostały zrealizowane w tej kadencji, ale w sprawach z poprzedniej kadencji mówiłem o działaniu Pana Jana Poloczka (np. skocznia w Malince). Jeżeli chcemy działać na rzecz mieszkańców musimy w sposób rzetelny mówić o sukcesach, ale również o porażkach

Piknie ! Gratulacje dla Brynioków ! Cieszyniocy do ROBOTY !!! Politycy od siedmiu boleści cholera jasna.

w Cieszynie nie będzie lepiej w zadnej dziedzinie bo kanalizacja zeżre wszystkie inne opcje działania na pniu - tak bedzie bo takie sa plany -

Wszelkie komentarze dot kandydatów w wyborach powinny być kasowane...

od komentarza ale.. jest cisza wyborcza.

Pani Dyrektor Ośrodka Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna nie wie że Brenna to wieś? a może wybujałe EGO powoduje iż myśli, że kieruje ośrodkiem w mieście??? :-)

Szkoda, że pani Macura zapomniała dodać,że środki na to zamierzenie(modrenizacja amfiteatru) zostały pozyskane dla gminy przez poprzedniego wójta gminy. Dlaczego czekaliście tak długo z rozpoczęciem zadania?

Super, że się buduje! Ciekawie się teraz słyszy, iż wszystkie obecne inwestycje to inwestycje Pana M, ciekawe, że nic z tego nie realizował?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama