, niedziela 21 kwietnia 2024
Autobusy za pociągi. Maszyniści nie przyjdą do pracyDodaj do Facebook

Autobusy za pociągi. Maszyniści nie przyjdą do pracy

PURZ/GAZETA.PL
Na trzech odcinkach w czwartek i piątek zamiast pociągów Przewozów Regionalnych kursować będą autobusy. Powód? Ten sam co w poniedziałek: maszyniści są na L4 lub wybierają urlopy na żądanie.
Jak poinformowała w środę Magdalena Tosza, rzeczniczka Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, autobusy zastąpią pociągi na odcinkach Katowice - Oświęcim - Katowice, Oświęcim - Czechowice Dziedzice - Oświęcim, Czechowice Dziedzice - Zebrzydowice - Cieszyn - Zebrzydowice - Czechowice Dziedzice.

Biorąc urlop na żądanie lub L4 maszyniści próbują wymusić ustępstwa na dyrekcji śląskiego zakładu. Chcą zarabiać średnio o 280 zł więcej, podczas gdy dyrekcja proponuje ledwie 100 zł, i to od stycznia przyszłego roku. Niewykluczone, że za tydzień zapadnie decyzja o strajku ostrzegawczym. - Wiemy, że strajk to najgorsze rozwiązanie, bo ucierpią na tym pasażerowie. Ale nie będziemy mieć innego wyjścia, bo atmosfera jest fatalna, a zarząd unika rozmów - mówi Mariusz Szczurek, szef związku maszynistów w Śląskim Zakładzie Przewozów Regionalnych.

PISALIŚMY: Cieszyn: Ronda już są. Powinny mieć swoje nazwy?

Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

jak cię tu nie było przez ostatnie 20 lat to informuję, że tzw. związki zawodowe kolejorzy skutecznie cały ten czas blokowały konieczne reformy PKP, zaparły suie jak zwykle przy podwyżkach pensji i uniemozliwoeniu zwilnień zbednych kolejorzy, a oni sami zamiast obsługi niejeżdżących pociągów zajęli sie dłubaniem w nosie. Tym borokom z PKP nie damy juz ANI GROSZA.

DO JEGO. Jak Marszałek wykończy PR na śląsku to swoimi Kolejami Śląskimi będzie tylko jeździł Gliwice, Tychy-Częstochowa a cała reszta miast nie leży jego zdaniem na śląsku tak więc pojedziesz sobie pseudo taksówką za 20 zł za km lub przepełnionym ciasnym busem i w tedy dalej będziesz narzekał że PKP nie jeździ. To jest te wasze Cieszyńskie podejście do życia. Ps. A ta przestępcza komunikacja barakowozowa wyjdzie Cieszyniakom na dobre bo one do Czechowic jeżdżą 2 godziny a pociąg 1 godzinę i zobaczą Cieszyniocy jaka jest różnica w podróży, z utęsknieniem wrócą na pociąg po dwóch dniach jazdy po krętych dziurawych zakorkowanych drogach.

pieniądze to i sobie daje - przynajmniej wie jak są wykorzystane, a nie rozkradzione jak w pr

Nie daje Marszałek bo sobie musi dać. Przecież Koleje Śląskie są tylko nie jeżdżą a pieniądze biorą i to urzędowe bo nikt fizyczny tam nie robi tylko tylko urzędasy, to jest firma wirtualna za nasze pieniądze a wy myślicie że PR sobie tak bez powodu strajkuje. Trochę wyobraźni!!!!.

pociągi ? a co to takiego ?

dać im po szwelu na odprawę i dożywotni zakaz okazywania się w promieniu 10 km od dworców kolejowych.

nie daje, bo już dał tyle ile było zaplanowane. A PR chcą tylko więcej i więcej - tylko rezultatów brak

To Marszałek nie daje Przewozom Regionalnym tyle co trzeba aby wymusić przejście pracowników z PR do Kolei Śląskich których jest właścicielem a tam im będzie płacił mniej i dla tego kolejarze kombinują jak mogą aby zwrócić uwagę na zachowanie Marszałka. Żaden pracodawca nie może kazać ci iść pracować do innego pracodawcy. W Czechach dziś kolej, metro i autobusy stanęły na 24 godziny i co ,ich rząd jest w dupie bo fabryki też stoją nie mając dostaw towaru i pracowników. A wy tylko kolej potraficie krytykować. To służba z ludźmi za psi grosz bo władza samochodem jeździ i nie wie o przyziemnych problemach nic.

nie wiem czy rząd tego nie widzi ale pociągi powinny być w dalszym ciągu podstawą przemieszczania się ludzi mało i średnio zamożnych - a nie wszyscy jeżdżą teraz średnio 15 letnimi autami wrakami. Byłoby ekologiczniej i wygodniej. Tak samo z tirami któe powinny wszystkie ciężkie łądunki przerzucić na tory bo nie nadążymy z budowa i łataniem dróg rozjeżdżanych regularnie przez tirowców piratów...
Do biletów powinny być dopłaty - pociągi powinny być modernizowane i sieć połączeń również tak aby po paru latach inwestowania w kolej zaczełą ona stawać na nogi, a nie jak teraz

niezłe jaja z punktu widzenia cieszyńskiego dworca PKP. A ha wam w de, zwiazkowe kolejorskie nieroby! Pójdziecie się paść, i najwyższa pora, wałkonie prehistoryczne!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama