, poniedziałek 27 marca 2023
Adam Małysz odzyskał ucho
Adam Małysz jak nowy. fot. WO Dodaj do Facebook

Adam Małysz odzyskał ucho

WO
Adam Małysz odzyskał ucho

Tak figura wyglądała bez ucha. fot. ER

Czekoladowy Adam Małysz odzyskał ucho, które niedawno stracił. Jego rzeźba stojąca od siedmiu lat w Domu Zdrojowym jest jak nowa.
Figura rzeczywistych rozmiarów powstała w 2001 roku po zdobyciu przez Adama Małysza pierwszej Kryształowej Kuli w Pucharze Świata. Ufundowało ją stowarzyszenie cukierników. Słodki Małysz stanął za szkłem w Domu Zdrojowym i stał się atrakcją Wisły podziwianą przez setki turystów. Niestety, z czasem czekolada zaczęła się kruszyć i psuć. Całe szczęście z odsieczą Małyszowi przyszli cukiernicy z Wedla, którzy zgodzili się za darmo odnowić rzeźbę. I to wtedy, gdy zdjęli z Małysza klosz, stało się nieszczęście — pod ich nieobecność ktoś oderwał Adamowi ucho.

— Nie wiem, czy ktoś chciał skosztować Małysza, czy może zbiera nietypowe rzeczy. Gwarantuję jednak, że odnowiony Adam będzie miał całe ucho — mówiła z uśmiechem Izabela Pustówka, dyrektorka Wiślańskiego Centrum Kultury, które opiekuje się figurą skoczka.

Cukiernicy nie tylko odnowili figurę i nadsztukowali ucho skoczka, ale też dorobili skoczkowi nową nartę z nazwą aktualnego sponsora oraz dodali kolejne kryształowe kule zdobyte w Pucharze Świata. Małysz został też nakryty nowym szklanym kloszem, aby nikt już nie połasił się na słodkiego mistrza.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama