, niedziela 1 października 2023
Wybudują góralską enklawę
W sąsiedztwie Muzeum Beskidzkiego powstaną kolyba wraz z koszorem, chata kumornika, kuźnia, pasieka pszczelarska i zielnik. fot. Krzysztof Kaczorowski Dodaj do Facebook

Wybudują góralską enklawę

TWO
Unia Europejska dofinansuje budowę enklawy budownictwa góralskiego przy Muzeum Beskidzkim w centrum Wisły. Inwestycja pochłonie 1,1 mln zł. Bruksela pokryje 85 proc. wydatków.
— Inwestycja pozwoli znacznie uatrakcyjnić ofertę Muzeum Beskidzkiego w Wiśle, a tym samym uzupełni miejską infrastrukturę turystyczną o charakterze kulturowym — cieszy się Paweł Brągiel, członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego.

W sąsiedztwie Muzeum Beskidzkiego powstaną kolyba wraz z koszorem, chata kumornika, kuźnia, pasieka pszczelarska i zielnik. Prace zaplanowano też w samym muzeum, które zostanie przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Ponadto placówka zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny.

Inwestycja zostanie sfinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Łącznie do programu złożono 84 wnioski. Przeszły tylko osiem projektów, w tym ten złożony przez powiat cieszyński. — Został on bardzo dobrze oceniony i zajął czwarte miejsce na liście rankingowej — mówi Katarzyna Raszka-Sodzawiczny, rzeczniczka prasowa starostwa.
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

i bardzo dobrze!

Mam jakieś niejasne przeczucie, że trwonimy pieniądze na pierdoły. Brakuje mi u nas inwestycji, które generują kasę.

A ja mam pewność, że trwoni się czas i miejsce na tym forum na pierdoły. Zaraz znów ktoś zacznie tu narzekać na burmistrza Ficka i panią Ewę z zamku, choć to ani z sensem, ani na temat. Byle gderać. Do roboty, cieszyniocy! Bo wyprzedzają Was już okoliczne prężne wioski.

Oh jak ja na nich narzekam

i na dadatek mądra, taka cieszyńska Taczer!
Pani Ewo, tylko do przodu z tą karawaną, a reszta ...? niech szczeka ...?

grajdałka ...?

Braaaaaaawo!!!!!!!

Enklawą nieudacznictwa władz na skalę europejską. Mając tak wspaniałe położenie transgraniczne nie umie nawet załatwić wspólnej komunikacji miejskiej. Umie za to ładować miliony w deficytowe hobo, nazywane zankiem przedsiębiorczości. Pojedźcie w sobotę do Auchan, tłumy Czechów, któe robią tam zakupy, bo mają dość zasyfionego targowiska w Cieszynie. Gdyby nasz birgermajster był dyrektorem kopalni złota, to by splajtował

Czy w srode i sobote wozi Czechow jakiś autobus z dworca w cz ,.Cieszynie na targowisko? i z powrotem?

Każdy projekt współpracy musi być udu... przez fickowców. Przecież taki wspólny autobus to mniej
klientówtargowiska na Przykopie i dla kupców na Głębokiej. A fickowcy nie są od tego, żeby ułatwiać życie zwykłym Polakom i Czchom, ale żeby swoi zarobili

Co to są "okoliczne prężne wioski" ? : )))

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama