, niedziela 2 października 2022
W Wiśle lód nigdy nie topnieje
Czy zima czy lato, czy śnieg czy deszcz, u nas zawsze można pojeździć na łyżwach ― mówi Agnieszka Kiraga. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

W Wiśle lód nigdy nie topnieje

DOROTA KOCHMAN
W Wiśle powstało lodowisko, na którym łyżwiarze mogą ślizgać się przez cały rok, bez względu na temperaturę, jaka panuje za oknem. Tu lód nigdy nie stopnieje. Jest sztuczny.
Tafla lodowiska ma powierzchnię 200 m kw. i jest wykonana z materiałów syntetycznych, więc czy świeci słońce czy pada deszcz, na łyżwach można jeździć. ― Kiedy pogoda nie dopisuje, turyści wypoczywający w Wiśle nie bardzo mają się gdzie podziać. Wymyśliliśmy więc dla nich lodowisko ― mówi Agnieszka Kiraga, właścicielka nowej atrakcji w Wiśle.

Na sztucznym lodowisku jeździ się trudniej niż na tradycyjnym lodzie. Syntetyczna ślizgawka nie ma aż tak dobrego poślizgu jak na lód naturalny, ale turystom i mieszkańcom to nie przeszkadza. Ewa Sitkiewicz z Wisły już zaliczyła pierwszą przejażdżkę. ―To bardzo dobra forma rekreacji. Podczas jazdy na łyżwach, tak ja w czasie pływania, ćwiczymy wszystkie mięśnie. Bardzo polecam wszystkim taką aktywność ― mówi wiślańska lekarka.

Sztuczne lodowisko mieści się za halą parkową w centrum miasta. Czynne jest codziennie od godz. 10.00. Za 45 minut jazdy na łyżwach dorosły zapłaci 6 zł, a dziecko 4 zł. Grupy zorganizowane płacą 3 zł od osoby. Jeżeli ktoś nie ma własnych łyżew, może je na miejscu wypożyczyć.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

pomysł przedni!!brawo:)

Tytuł jak zwykle przesadzony jakby pisał to jakiś ogrodnik. Przeca to nie lód - H20.

mqy8bsh-b0g2ryg-tw6qae77-0 http://black-jack-mo.lookera.net#1
online casino gambling
[url=http://urlser.com/?m6c0v#3]auto insurance[/url]
[url]http://online-gambling-mo.lookera.net#4[/url]
[http://urlser.com/?DYEVZ#5 insurance quotes]
"auto insurance quotes":http://urlser.com/?3kTmj#6
[LINK http://urlser.com/?nm4rK#7]cheap auto insurance[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama