, czwartek 6 października 2022
Nowi mieszkańcy pod Równicą
Tomasz Zawadzak trzyma bielika amerykańskiego. fot. Paweł Sowa/Gazeta.pl Dodaj do Facebook

Nowi mieszkańcy pod Równicą

MAC/Gazeta.pl
Bielik amerykański, sokół indyjski, kanie czarne i biały jenot to nowi mieszkańcy Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Serca pracowników parku podbił jednak górski raróg.
O tylu nowych lokatorów jednocześnie Leśny Park Niespodzianek nie wzbogacił się już dawno. Transport z Niemiec dotarł pod ustrońską Równicę kilka dni temu. Przede wszystkim przyjechały nim ptaki. Wśród nich są trzy kanie czarne występujące często na terenie Azji Mniejszej, ale bardzo rzadkie w Polsce. Jest też młody bielik amerykański - orzeł żyjący w Ameryce Północnej, herbowy symbol Stanów Zjednoczonych. Nie ma jeszcze charakterystycznej białej głowy - na takie upierzenie musi jeszcze poczekać około trzech lat. Dużą ciekawostką jest sokół indyjski występujący w Azji Południowej. To młody ptak, dopiero uczący się latać.

Pupilkiem pracowników parku jest jednak malutki trzytygodniowy raróg górski - kuzyn raroga stepowego żyjący m.in. w południowej Europie, północnej Afryce i Azji Mniejszej. Pisklę wielkości młodej kury mieszka w specjalnie zaaranżowanym gnieździe i jest bardzo żarłoczne. — Musimy poświęcać mu dużo czasu, przyzwyczajać do ludzi. Podobnie jak inne ptaki będzie latał w naszych pokazach ptaków drapieżnych — mówi Tomasz Zawadzak, sokolnik z ustrońskiego parku.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

dalej uwiązane za nogi?

TomaszA? (podpis pod zdjęciem).

Mi się podoba w Cieszynie przy ulicy 3 maja jadąc z dołu do góry stoi tabliczka ze strzałką w prawo i napisem "Urząd Skarbowy", no i ktoś tam dokleił naklejkę "leśny park niespodzianek". Brawo za trafiony żart, oby więcej takich ;)

lexxx to kiedy sie razem pobujamy podobno przy twojej chacie jest naklejka tu mieszka poliglota globgloter i niezly gosc:-)

nie widziałem takiej, ale pozwalam Ci przykleic. Co do bujaczki to możesz po mnie przyjechac nawet teraz i przywieź jakiś apap i coś zimnego do picia.

qyzgt8t-x2g35k0-tw6q3b97-0 progressive insurance
http://gambling-mo.lookera.net#1
[url=http://urlser.com/?aBCA5#3]homeowners insurance[/url]
[url]http://roulette-mo.lookera.net#4[/url]
[http://urlser.com/?3kTmj#5 auto insurance quotes]
"gambling":http://gambling-mo.lookera.net#6
[LINK http://urlser.com/?DYEVZ#7]insurance quotes[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

I play wow in 3 years and i know some wow gold,I love wow gold.

Buy wow gold now. Welcome to our website about world of warcraft gold.

Buy wow gold now. Welcome to our website about world of warcraft gold.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama