, czwartek 1 grudnia 2022
Miliony spłyną do Wisły
Burmistrz Wisły Andrzej Molin cieszy się, że amfiteatr zostanie zadaszony. fot. Krzysztof Kaczorowski Dodaj do Facebook

Miliony spłyną do Wisły

KRZYSZTOF KACZOROWSKI
Miliony spłyną do Wisły

Tak ma wyglądać amfiteatr po modernizacji. fot. ARC

Artystom i turystom, którzy przyjadą w wakacje do Wisły na Tydzień Kultury Beskidzkiej nie będzie już lał na głowy deszcz. Amfiteatr w parku Kopczyńskiego zostanie wreszcie zadaszony.
Zarząd Województwa Śląskiego zdecydował właśnie, że Wisła otrzyma unijne wsparcie na rozwój infrastruktury turystycznej. Projekt obejmuje aż siedem zadań i ma kosztować 12 mln zł, z czego 8,2 mln zł dołoży UE.

Co za te pieniądze będzie zrobione? Budowa trasy turystycznej w Malince oraz modernizacja pasażu w centrum miasta zostały już wykonane kosztem ok. 800 tys. zł. Do zrobienia pozostały: modernizacja trasy turystycznej Czarnem, remont fragmentu Wiślanej Trasy Rowerowej oraz zagospodarowanie parku Kopczyńskiego i kompleksu rekreacyjnego Jonidło.

Największym zadaniem ujętym w projekcie, na które wiślanie i turyści czekają od wielu lat, są inwestycje związane z zadaszeniem amfiteatru, rozbudową jego zaplecza wraz z modernizacją Bulwaru Księżycowego. Ta część inwestycji jest już zakontraktowana i jej realizacja wkrótce się rozpocznie.

— Niewykluczone, że część prac, które obejmują zadaszenie amfiteatru zostanie wykonana jeszcze przed 46. Tygodniem Kultury Beskidzkiej. Bardzo na to liczymy. W każdym razie firma, która wygrała przetarg, określiła ten termin jako realny — powiedział Andrzej Molin, burmistrz Wisły.

Na tym nie koniec unijnych inwestycji w mieście Adama Małysza. — Innym wielkim sukcesem jest refundacja kosztów projektu: „Budowa sali gimnastycznej i wielofunkcyjnego boiska sportowego dla Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle”. Nareszcie nasza młodzież będzie mogła trenować i ćwiczyć w świetnych warunkach — dodał Andrzej Molin.

Zdobycie 6 mln zł to spory sukces, tym bardziej, że w kategorii gmin do 50 tys. mieszkańców samorządy złożyły aż 142 wnioski. Dofinansowanie otrzymało tylko 11! — Boisko wielofunkcyjne zostało wykonane już w ubiegłym roku. Miasto sfinansowało tę inwestycję, a teraz z unijnych pieniędzy otrzyma refundację w wysokości 85 proc. wartości inwestycji — tłumaczy Damian Cieślar z Referatu Rozwoju Gospodarczego i Środowiska Urzędu Miejskiego w Wiśle.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

o, Pan Burmistrz zgolił brodę

To jak te miliony będą spływać Wisłą to trza je w Skoczowie łowić w siaty bo popłyną do Krakowa albo nie daj Boże do Warszawki. I bydzie strata .

Jak się chce to można! Coś się jednak w tej naszej wiśle dzieje a kryzys może nam skoczyć!

Pan się niciesz, Pan masz Brągiela.

zawsze mówiłem tym mądralom w Warszawie, że co
ja w Cieszynie najszczam to oni w stolicy wypiją,

odezwał się "mondrala" cieszyński. Olza - rzeka, będąca prawym dopływem Odry, a Odra nie plynie przez Warszawę

Zaprawdę - słuszną drogę obrała nasza , wiślańska Władza.

Nie ma co się dziwić "dystansowi." Miał w Podstawówce DYSTANS do geografii. I często wagarował , chodził nad Wisłę do której tradycyjnie mocz oddawał. I tu trzeba postawić podstawowe pytanie : gdzie wtedy byli rodzice ?

wody Olzy płyną do Warszawy - widziała Europa takiego jełopa?

głupki chodzi o symbol , a nie nie o geografię,A jak
się chcecie ścigać to pytanie Surinam to ekologu
wiaderko czy sponsor.

a właściwie to Wisła to Olza barany , czego chcecie od dystansa.

won stąd debilu

nawet nie wiedzą, że Wiła to z Wisły.

Serce rośnie a małe sprawy w pięty kłują.Bud do pioruna w centrum miasta. Ulica Towarowa w centrum-przejść suchą nogą nie idzie.

Właśnie, Pan Burmistrz zgolił brodę i bardzo fajnie teraz wygląda!

a moze by tak pare baniek do naszej kochanej Bobrówki

To skąd mo wiedzieć kaj płynie Olza

A Goleszów też z tej "11" dostał kasę na szkołe w Cisownicy a sie nie chwali.

A co z droga na jaworniku,dziura na dziurze kiedy będzie robiona

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama