, piątek 19 kwietnia 2024
Jak wypromować Śląsk Cieszyński?
Koniaków, zagroda owiec na Ochodzitej. fot. Wojciech Trzcionka 



Dodaj do Facebook

Jak wypromować Śląsk Cieszyński?

JUR
Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości Cieszynie zgromadził we wtorek ludzi zainteresowanych promocją najważniejszych atrakcji Śląska Cieszyńskiego oraz ciekawych wydarzeń, które będą miały miejsce w czasie sezonu turystycznego.
— To pierwsza edycja konferencji, ale planujemy następne. Zaprosiliśmy przedstawicieli gmin, punktów informacyjnych, hoteli, biur podróży, stowarzyszeń, a także mieszkańców. Chcieliśmy sprawdzić, jakie jest zapotrzebowanie na tego typu spotkania — podkreślał Tomasz Majorek, organizator konferencji.

Celem konferencji „Czym chata bogata” było przede wszystkim nawiązanie współpracy oraz wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi organizacjami. Informacje te dotyczyły głównie powstałych na terenie Śląska Cieszyńskiego szlaków tematycznych, działających gospodarstw agroturystycznych i certyfikacji produktów regionalnych. — Takie spotkania powinny się odbywać jak najczęściej, bo organizacji jest mnóstwo, a często niewiele o sobie wiemy. Tu mogliśmy wymienić się informacjami i ofertami. Nasze miasto promuje się przede wszystkim w ramach Beskidzkiej Piątki i staramy się wykorzystywać do tego celu wszystkie możliwe okazje — mówiła Urszula Kubista z Urzędu Miejskiego w Ustroniu.

— My w maju otworzyliśmy w Jasnowicach Dom Trzech Narodów, który jest wspólnym kulturowym punktem dla Polski, Czech i Słowacji — pochwaliła się Joanna Kohut z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. — Konferencja jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy, bo przecież wszyscy tu mamy ten sam cel.

Uczestnicy konferencji dyskutowali również o tym, jak skutecznie promować Śląsk Cieszyński. — Form jest dużo, jedne są bardziej skuteczne, drugie mniej. Wiele zależy od odbiorcy, do którego chcemy trafić — podkreślał Henryk Pieszka ze Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

— Organizacje promujące region starają się pozyskać na ten cel ministerialne i unijne środki, a czasem też szukają sponsorów, choć to bywa najtrudniejsze. Warto jednak zaznaczyć, że promocja naszego regionu musi się zaczynać od działań każdego z nas — dodał Tomasz Majorek.

Projekt „Nie tylko po polsku…”, w ramach którego odbyła się konferencja, dofinansowany jest przez Samorząd Województwa Śląskiego.
Komentarze: (15)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak zbiorą się urzednicy to wiadomo ... skończy się na konferencyjnym biciu piany.

ja myślę że rozkopanie wzgórza zamkowego w pełni sezonu turystycznego napewno przyciągnie wielu turystów-Cieszyn także głęboko "wryje" się im w pamięć.....

Jak wypromować Śląsk Cieszyński? Jak zwykle. Pobrać dotację z Unii i zamówić promocję w zaprzyjaźnionej firmie. Wypada pobrać oczywiście malutką prowizję za tę przysługę.

Zawsze tak SAM robisz ? ciekawe....

ty biedny czlowieczku, lepiej zadaszyc wzgorze zamkowe i robic w zimie

TO PONURA POSTAĆ PO-STKOMUNISTYCZNEJ 3-CIEJ RP :((

SZEF SUPER-SKORUMPOWANEGO RZĄDU

KOLABORUJĄCEGO Z KOMUNĄ I WYSŁUGUJĄCEGO SIĘ OBCYM,

GŁÓWNIE SZWABSKIM KONCERNOM.
( to nie moja opinia, ale żywcem skopiowana z baaardzo popularnego portalu internetowego ). Tak ocenia Buzka, ewangelików, Cieszyniaków tzw. twardy elektorat pewnej partii

to będzie prawdziwa promocja przedsiębiorczości w Cieszynie

I róbmy tak dalej bierzmy dotację , faktury się załatwi zdjęcia zrobi, tablice pamiątkowe wmuruje, otworzy dom spotkań tylko jak ludzi do tego domku przyciągnąć i PO CO??? Nie konferujcie tylko podpatrzcie jak na zachodzie i na świecie się przyciąga turystów i zróbcie to samo!!!

promocja kuleje...

Aby wypromować nasz region należy PRZEDE WSZYSTKIM zlikwidować Ślaski Zamek Sztuki a zaoszczędzone środki zainwestować w poprawę jakości drug i strefę ekonomiczną na Małej Łące

Przyjeżdżam co roku do Cieszyna na wakacje i nic się tam nie dzieje.Piwa nie piję,teatr zaryglowany na 4spusty,kina puszczają to samo co wszędzie,ile można wchodzić razy na wieżę i wzgórze zamkowe?
Jedno co nie zmieniło się w Cieszynie od kilku dekad to obrady,zastanawianie się i debatowanie o niczym,tzw czcza gadanina!Mi to lata,bo dzieci przyjeżdżają odwiedzić rodzinę,a potem Ustroń, Wisła,Brenna,Zakopane.Debatujcie,bo to trzyma niektórych działaczy na stanowiskach,ale od samej gadaniny nie przybywa atrakcji.

Jesteś genialny! Dopiero teraz wpadłam na to ,żeby prace na Wzgórzu robić w zimie!

hymn cieszyński przyprawia mnie o mdłości, ale
co się dziwić , jak tu same barany, patrz zdjęcie.

Akurat masz pecha bo to dzięki Śląskiemu Zamkowi Sztuki i Przedsiębiorczości jest o Cieszynie głośno nie tylko w polskich mediach (TVP1, TVN, Radiowa Trójka, Gazeta Wyborcza, Polityka, Twój Styl, Twoje Wnętrze... etc) ale na światowych rynkach kulturalnych. Mówią o nas w Londynie, Brukseli, Wiedniu, Paryżu a nawet w Brooklynie... O Cieszynie, a konkretnie o działalności Zamku na rzecz propagowania współczesnej kultury ale i tradycji regionalnych niedawno wspominano na pewnej elitarnej imprezie w Tokio...

Tak samo jak są pieniądze na remonty, renowacje i rekonstrukcje ... tak samo są i na działalność kulturalną... tylko problem polega na tym, że Ci, którzy powinni się schylić po pieniądze na cele odbudowy miasta są zbyt wygodni i leniwi... wolą dalej grzać tyłki na fotelikach i psioczyć, żeby odwrócić od swojego nieróbstwa uwagę...

Bardziej obchodzą Cieszyniaków rozgrywki personalne niż rzeczywistość i prawda... bo dlaczego nie przeklinacie tak skostniałego Muzeum, Domu Narodowego, Teatru ?? to również są instytucje kulturalne. Teatr, jak już ktoś wspomniał wiecznie stoi zamknięty na cztery spusty, a pochłania większy budżet z miasta niż Zamek...

Podziwiam Panią Kubistę w swoich dążeniach......... ma ich sporo Pozdro

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama