, sobota 13 sierpnia 2022
Zebrzydowice: ruszyła budowa Orlika
W ramach realizowanego projektu w Zebrzydowicach powstaną dwa boiska o pow. 1860 m kw. oraz o pow. 1516,04 m kw. fot. Agnieszka Kaczmarczyk Dodaj do Facebook

Zebrzydowice: ruszyła budowa Orlika

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Zebrzydowice: ruszyła budowa Orlika

Zakończenie budowy Orlika w Zebrzydowicach, planowane jest na koniec listopada. fot. Agnieszka Kaczmarczyk

Przy Zespole Szkół w Zebrzydowicach powstaje kompleks boisk sportowych. Teren po starym boisku szkolnym został wyrównany i rozpoczęto prace związane z budową Orlika.
Gmina Zebrzydowice przystąpiła do realizacji inwestycji "Budowa boiska Orlik w Zebrzydowicach" w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012". Inwestycja pochłonie ponad 2 mln zł, z czego część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach w/w programu. W ramach realizowanego projektu powstanie boisko piłkarskie o pow. 1860 m kw. oraz boisko wielofunkcyjne wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym o pow. 1516,04 m kw. W planach jest również budowa bieżni lekkoatletycznej oraz skoczni do skoków w dal. Cały teren zostanie ogrodzony i oświetlony.

Prace przy budowie Orlika wykonuje firma POLCOURT S.A. z Warszawy. - Kilka dni temu weszliśmy na teren budowy i rozpoczęliśmy naszą pracę. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem i nie mamy żadnych uwag do inwestora. Mamy nadzieję, że wszystko potoczy się tak, jak to mamy zaplanowane - mówi Bogdan Szupiluk, kierownik budowy. Zakończenie budowy planowane jest na koniec listopada.

Celem programu, do którego przystąpiła gmina Zebrzydowice, jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera - animatora oraz popularyzacja aktywnego stylu życia. Nowe boiska w Zebrzydowicach będą ogólnodostępne, a korzystanie z nich nieodpłatne.

- Orlik, to świetna sprawa. Nasze dzieci będą miały gdzie spędzać swój wolny czas. Zebrzydowice są bardzo małe i trudno tu o jakąś rozrywkę - mówi pani Katarzyna, mieszkanka Zebrzydowic. W swojej opinii nie jest osamotniona. - W końcu i w Zebrzydowicach powstaje Orlik. Może nie tylko dzieciaki ale i dorośli zaczną spędzać czas na sportowo i aktywnie - cieszy się Aleksandra Sikora.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama