, niedziela 1 października 2023
VI Ogólnopolski Turniej Młodzików w Siatkówce Plażowej - drużyna ze Skoczowa na "piątkę"
- Start w turnieju Kuba i Mateusz wywalczyli sobie zajmując wcześniej drugie miejsce w województwie śląskim - mówi Janusz Macura, trener chłopców. fot. skoczow.pl Dodaj do Facebook

VI Ogólnopolski Turniej Młodzików w Siatkówce Plażowej - drużyna ze Skoczowa na "piątkę"

AK, mat.pras.
Od 15 do 17 lipca na piaszczystych boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi trwał VI Ogólnopolski Turniej Młodzików o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Na tle rówieśników z całej Polski doskonale zaprezentowała się para Mateusz Łysikowski - Jakub Macura z klubu sportowego \"Siatkarz Beskid\" Skoczów. Zajęli piąte miejsce wśród 32 najlepszych zespołów w Polsce. 
Skoczowianie pokonali mistrzów woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego i podkarpackiego. Mimo wyrównanej walki, pierwszy mecz o półfinał z drużyną z Bydgoszczy zakończył się przegraną skoczowian. Ostatnią szansą, aby zagrać w półfinale było zwycięstwo z drużyną z Poznania. I tym razem się nie udało. Chłopcy wygrali w pierwszym secie, kolejne dwa niestety przegrali.

- Start w turnieju Kuba i Mateusz wywalczyli sobie zajmując wcześniej drugie miejsce w województwie śląskim - mówi Janusz Macura, trener chłopców.

Organizatorami turnieju byli UKS SMS Łódź oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Ich celem było stworzenie możliwości rywalizacji sportowej w siatkówce plażowej dla młodzieży do lat 15, a także podniesienie poziomu szkolenia w siatkówce plażowej poprzez stworzenie systemu rywalizacji sportowej na poziomie ogólnopolskim.

Piąte miejsce wśród najlepszych drużyn z Polski jest ogromnym sukcesem młodych siatkarzy ze Skoczowa.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama