, wtorek 30 maja 2023
Tour de Istebna
Trasa maratonu rozgrywanego w ramach Pucharu Polski była trudna, ale niezwykle malownicza. fot. ARC Dodaj do Facebook

Tour de Istebna

WO
Dystanse 92 km, 185 km i aż 277 km mieli do pokonania uczestnicy szosowego maratonu rowerowego Pętla Beskidzka, który odbył się w sobotę w Istebnej i okolicy.
Trasa maratonu rozgrywanego w ramach Pucharu Polski była trudna, ale niezwykle malownicza. Prowadziła przez Istebnę-Zaolzie, Kubalonkę, Wisłę, Salmopol, Szczyrk, Godziszkę, Radziechowy, Węgierską Górkę, Milówkę, Ochodzitą i Jaworzynkę. Metę jednej pętli umieszczono w centrum Istebnej, na końcu podjazdu z Glinianego, aby finiszujący zawodnicy nie uzyskiwali zbyt dużych prędkości. Ze 166 zawodników startujących w sumie w 13 kategoriach wiekowych najkrótszy dystans (jedną pętlę) wybrało 6 kobiet i 60 mężczyzn. Dystans maratonu (185 km, dwie pętle) pokonało 54 zawodników, w tym trzy kobiety. Tylko lub aż 34 mężczyzn zdecydowało się ukończyć dystans supermaratonu, który liczył 277 km i ponad 5000 m przewyższeń. Dobra pogoda, sprawna organizacja i wysoki poziom sportowy maratonu spowodowały, że już teraz planowana jest druga edycja zawodów na zmienionej i wydłużonej trasie z wykorzystaniem nowych odcinków dróg asfaltowych.

Zwyciężyli w poszczególnych kategoriach: Katarzyna Klimala z Częstochowy, Łukasz Brodzki z Bażanowic, Irena Sudoł ze Skoczowa, Grzegorz Szczechla z Ustronia, Robert Nanowski z Opola, Wojciech Słup z Katowic, Włodzimierz Grelka z Ostrowa Wielkopolskiego, Petr Vesely z Trzyńca, Tomasz Widuchowski z Gdańska, Andrzej Miech ze Skoczowa, Andrzej Gryckiewicz z Łeby, Waldemar Skiba ze Szczecinka.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama