, poniedziałek 27 marca 2023
Szukają następcy Małysza
W Wiśle Lotos Cup zagości już po raz kolejny. Zawody odbędą się w dniach 11-12 stycznia. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Szukają następcy Małysza

INTERIA.PL
Tej zimy po raz piąty zostanie rozegrany cykl konkursów Lotos Cup organizowanych przez Polski Związek Narciarski i Grupę Lotos w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich. Impreza zagości też w Wiśle.
Program „Szukamy następców Mistrza" powstał w 2004 roku z inicjatywy Polskiego Związku Narciarskiego i grupy Lotos S.A. Jego głównym celem jest promocja skoków narciarskich wśród dzieci i młodzieży i wyszukiwanie największych talentów. Główny sponsor programu co roku przekazuje wysokiej klasy sprzęt - narty, buty, kombinezony i kaski - najmłodszym adeptom skoków narciarskich. Podczas wtorkowego uroczystego spotkania w Centrum Olimpijskim w Warszawie sprzęt odebrali członkowie grup dziecięcych i juniorskich z kilkunastu klubów. Po siedem kompletów sprzętu - narty z wiązaniami, buty i kombinezony - otrzymały kluby KS Wisła Ustronianka i KS Start Krokiew Zakopane. Pięć kompletów trafiło do młodych skoczków z TS Wisła Zakopane, cztery do SSR Sokół Szczyrk. W sumie programem zostali objęci zawodnicy z dziewiętnastu klubów.

Jak zapewnili przedstawiciele grupy Lotos S.A. Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich ma zagwarantować zarówno pomoc w szkoleniu i umożliwić starty zawodnikom niewielkich i często biednych klubów, ale i zapewnić także dalszy rozwój kariery najbardziej utalentowanym jego uczestnikom.

— Nasza współpraca przebiega doskonale, przyznam, że jej efekty przerosły oczekiwania. Do klubów zgłasza się coraz więcej chętnych do uprawiania narciarstwa, dzięki programowi jesteśmy w stanie zapewnić młodzieży odpowiedniej jakości sprzęt i możliwość systematycznego treningu, który jest podstawą przyszłych sukcesów — mówił podczas konferencji w warszawskim Centrum Olimpijskim prezes PZN Apoloniusz Tajner. W kadrach skoczków A, B i C Polskiego Związku Narciarskiego jest obecnie 12 zawodników, którzy są stypendystami programu „Szukamy następców Mistrza". Są nimi Kamil Kowal, Krzysztof Miętus i Maciej Kot (wszyscy Start Krokiew Zakopane) - kadra A; Dawid Kubacki i Jan Ziobro (obaj TS Wisła Zakopane), Jakub Kot (Start Krokiew), Mateusz Cieślar (KS Wisła Ustronianka) - kadra B; Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane), Tomasz Byrt, Paweł Słowiok, Adam Cieślar (wszyscy KS Wisła Ustronianka) oraz Grzegorz Miętus (Start Krokiew) - kadra C.

Zawody zaplanowane na styczeń i luty tego roku odbędą się kolejno w Zagórzu, Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Na 25-28 lutego zaplanowano Lotos Grand Prix Zakopane 2008. W dniach 15-16 marca w ramach Lotos Cup zostaną rozegrane w Norwegii zawody międzynarodowe.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Życzę 10 następców WIELKIEGO ADAMA MAŁYSZA

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama