, czwartek 23 marca 2023
Sztuczna trawa dla PogórzaDodaj do Facebook

Sztuczna trawa dla Pogórza

IMK
W Zespole Szkół nr 5 im. Jana Marka w Pogórzu przekazano do użytku nowe obiekty sportowe. – To gminna inwestycja. Boiska powstały dzięki pozyskaniu środków finansowych z Totalizatora Sportowego – podkreśla Piotr Rucki, wiceburmistrz Skoczowa.
Tuż przy szkole wybudowane zostały boiska pokryte sztuczną trawą. Jedno jest wielofunkcyjne o wymiarach 44 x 22 m, a wiec można na nim grać w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Tuż obok znajduje się kort tenisowy o wymiarach 37 x 18 m, również pokryty sztuczną nawierzchnią. Jest jeszcze tartanowa bieżnia o długości 60 m z czterema torami i skocznią w dal. Cała inwestycja kosztowała prawie 670 tys. zł.

– Nasi uczniowie będą uczyli się grać w tenisa – zapewnia dyrektor Zespołu szkół nr 5 w Pogórzu, Kamila Sokołowska. – Kupiliśmy rakiety, a instruktorami będą nasi nauczyciele wychowania fizycznego. Zapewniam, że obiekty po zakończeniu zajęć przez młodzież nie będą stały puste. Będziemy je udostępniali. Oczywiście pod pewnymi warunkami. Korzystający z boisk będą musieli stosować się do regulaminu.

W Pogórzu uczy się 160 osób w szkole podstawowej w klasach I do VI oraz w nowo utworzonym gimnazjum, w którym są klasy I i II. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjęto w tym roku 27 uczniów.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo! Tyle starań dla aż 160 uczniów! To teraz z pewnością gmina poczyni tyle samo starań dla prawie 350 uczniów SP3 w Skoczowie (brak boiska, za korzystanie z hali sportowej płaci szkoła). A potem kolej na pozostałe szkoły Skoczowa bez hali, kortów, bieżni czy boiska (w sumie będzie chyba z 900 uczniów). zachwycony rodzic 2007-09-25 12:58 "Janina Żagan i Jerzy Malik" ... ale parka (znajome kanarki) Olka 2007-09-25 13:50 Mistrz i uczennica. Wolf 2007-09-25 13:57 no to było do przewidzenia że będzie dofinansowanie szkolnictwa,ale zeby w Pogórzu robić takie widowisko z tego,a szkoły inne to co?? fazol 2007-09-25 14:01 Pochodze z Pogorza i ciesze sie ze wreszcie mamy zaplecze sportowe w naszej szkole z prawdziwego zdarzenia.I niech inni nam teraz zazdroszcza:-P Pogorze bylo lata traktowane po "macoszemu" jesli chodzi o sport i dobrze sie stalo ze to sie zmienilo!Skoczow wcale nie jest taki ubogi wiec nie lamentujcie tak ,bo az mi was zal ... Lakukaracza 2007-09-25 14:25 Niepotrzebne widowisko - posmiewisko. Obiekty ładne, ale czy na to nas stać? hala miała powstać w Skoczowie. Kto tam przyjedzie? Brka parkingow, brak zaplecza.... ludzie! Czym tu się chwalić? No, ale Pogórze znowu dofinansowane. Przypominam tylko skromnie, że sa tez inne solectwa, skąd nie pochodza burmistrzowie.... Adam 2007-09-25 14:26 Obiekty ładne, to trzeba przyznac, ale tez uważam, że to przeinwestowanie! Ludzie, takie cos powinno powstać przy Klubie Sportowym w Skoczowie. A jak ten biedny klub wygląda.? szkoły dofinansowane, boiska ze sztucznej nawierzchni,a potem dyrektor zabrania korzystania i dziciaki znowu po szkole nie mogą grać. Zajmijcie sie remontem Klubu, niech powstanie tam zaplecze z prwdziwego zdarzenia. Nawet powołano jakąs Radę Sportu. O , juz ma pierwsze zadanie. A włodarze klubu będa chyba zadowoleni. Zuzka 2007-09-25

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama