, piątek 19 sierpnia 2022
Nadlatują kolejne Orliki
Pierwszego Orlika na Śląsku Cieszyńskim otwierał Adam Małysz. fot. ARC Dodaj do Facebook

Nadlatują kolejne Orliki

TWO
Czwarty na Śląsku Cieszyńskim Orlik, boisko wybudowane w ramach rządowego programu, powstanie w Skoczowie. Piątego Orlika będzie miał Cieszyn.
Pierwszy Orlik w powiecie cieszyńskim powstał w Wiśle. Kolejny otwarto w Hażlachu. Trzeci ma mieć Goleszów, jednak jego otwarcie ciągle odsuwane jest w czasie z powodu problemów budowlanych - firma, która realizowała inwestycję okazała się nierzetelna i gmina rozwiązała z nią umowę.

Po wakacjach gotowy ma być Orlik w Skoczowie. W następnej kolejności podobny obiekt stanie w Cieszynie. Oświetlony kompleks składający się z boiska do piłki nożnej i boiska wielofunkcyjnego powstanie przy Gimnazjum nr 3.

— Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z planem i nie napotkamy na podobne problemy jak w Goleszowie, to jeszcze w tym roku Orlik będzie gotowy. Obawiamy się tylko, czy w przetargu uda nam się uzyskać dobrą cenę, bo w tym samym czasie boiska w ramach tego rządowego programu mają być budowane w aż 50 miejscach i firmy mogą podnieść stawki — mówi wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski.

Cieszyński Orlik ma kosztować ok. 1,1 mln zł (równy wkład gwarantują rząd, marszałek województwa śląskiego i miasto).

Obecnie w Cieszynie trwa budowa boiska w Marklowicach, na które miasto dostało pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Niedawno otwarto też boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie. Inwestycja została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu oraz z budżetu powiatu cieszyńskiego.
Komentarze: (28)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

zamiast kopać rowy NIENAWIŚCI

Jak nie wybudujemy wałów to orliki się POtpopią

a ustroń jak zwykle na szarym końcu. Z brakiem jakiegokolwiek boiska...

Gmina Goleszów rozwiązała umowę z nierzetelną firmą,ale czy czasami już im nie zapłaciła?

więcej Orlików , mniej Niżnikiewiczów i innych wrzodów ..

Do tego jeszcze Orlik w Istebnej w niedługim czasie.

Do tego Orlik w Brennej też

...

z tego co słyszałem orlik miał pierwotnie powstać przy szkole w Pastwiskach ale jacyś radni na siłę przenieśli tą inwestycję na teren gimnazjum nr3... widać tu różnice w traktowaniu dzielnic miasta bowiem przy SP3 jest już świetne boisko a niedaleko powstanie następne a w innej części nie powstanie a powinno

Budujmy orliki. BĘDZIE GDZIE CHLAĆ I DRZEĆ MORDY

Orliki - przepłacona tandeta.

...buduje się orliki dla kibolstwa, narkomanów, alkoholików i innych pryszczy - elektoratu POmyj

dlatego wyznawców Rydzyka bolą Orliki... NIENAWIŚĆ - to pierwsze wasze imię; NIEUDACZNICTWO - drugie; a wasze trzecie i największe imię to PORAŻKA..... Hahaha...:)))

To jakaś choroba. Sam opowiada wice i sam się z nich śmieje.

Mamy debeściaka premiera wśród piłkarzy i debeściaka piłkarza wśród premierów.

pozostały po nich zgliszcza, niesmak i żal za straconym bezpowrotnie czasem - z Panem Bogiem, bracia bliźniacy...

Na forum uaktywnia się młodzieżówka platformy. Klony niesiołowskiego i palikota będą po swojemu nam objaśniać codzienność.

dzięki Ci Boże za łaski morze, za wybawienie, modlitw spełnienie...

procesy z tzw. "afer" i smród okropny... nawiasem mówiąc, fascynujące dla mnie są samobójcze skłonności obu braci K.

Dlaczego Orlik nie powstanie w Ustroniu? Czyżby wpływ zarządu KS Kuźnia?

Budujmy orliki. BĘDZIE GDZIE CHLAĆ, SRAĆ I DRZEĆ MORDY

.

tym którzy nieustawicznie psioczą na budżetówkę i sprzeniewierzanie pieniędzy podatników proponuję zapoznać się z Panem Januszem Korwin Mikke za pośrednictwem choćby korwin-mikke.pl
Przykład jak wiadomo idzie z góry i dopóki nasz system funkcjonowania państwa będzie działać jak działa... banda urzędasów będzie zżerać nasze pieniądze - taka delikatna agitacja przedwyborcza JKM ale po-pisowcow mamy gdzies...

nawracaj tych, którzy chwalą sobie takie budżetowe złodziejstwo i marnotrawstwo - jest tych parazytów cała armia, mało tego, wielu żywicieli tego robactwa bezmyślnie przytakuje chórowi głodnych wampirów...

po horrorze z Kaczyńskim, Lepperem i Giertychem - nikt przy zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości, kto powinien zostać Prezydentem.

czekamy na debatę Korwin Mikke - Komorowski, zobaczycie swojego kandydata i obietnice po które nigdy nie ujrzą światła dziennego...

będą jaja...:)

Bronek zwycięża w pierwszej rundzie!...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama