, piątek 27 stycznia 2023
Ligoccy w podróży dookoła świata
Paulina Ligocka cieszy się na zimę w Nowej Zelandii. fot. ARC Dodaj do Facebook

Ligoccy w podróży dookoła świata

MICHAŁ PALUCH/PAP
W sobotę z Polski wylatuje czołówka naszych snowboardzistów, którzy z gorących nadbałtyckich plaż przenoszą się w zimowy świat nowozelandzkich Alp, aby tam stoczyć rywalizację w halfpipe.
— To jedno z najbardziej prestiżowych i niecodziennych wydarzeń w światowym snowboardingu — przekonuje prezes Polskiego Związku Snowboardu Tomasz Urbański. Paulina Ligocka oraz jej kuzyni Mateusz i Michał Ligocki to zawodnicy, którzy od lat zaznaczają swoje miejsce w światowych rankingach snowboardowych. Ich obecność w Nowej Zelandii i Australii to rozpoczęcie Pucharu Świata z polską flagą w tle. — W tamtych krajach jest teraz środek zimy. Będziemy więc mieć wymarzone warunki do treningów. Tam też już 1 września zaczyna się Puchar Świata — mówi Michał Ligocki.

Nasi zawodnicy wystartują najpierw w zawodach zaliczanych to cyklu Burton New Zealand Open, na które Paulina dostała osobne zaproszenie nie musząc startować w eliminacjach. — To wielki zaszczyt móc wystąpić w tak doborowym gronie już na pierwszej imprezie sezonu — przyznaje cieszynianka. Nie ma się co dziwić, skoro poprzedni sezon ukończyła z brązowymi medalami Mistrzostw Świata i Pucharu Świata. W tym sezonie wystartuje ponadto w Szwajcarii, Kanadzie, USA, Japonii i Korei. Cieszyniaków czeka łącznie kilkadziesiąt startów prawie na wszystkich kontynentach.

W lecie snowboardziści ćwiczyli na lodowcach. — Wróciliśmy niedawno ze Szwajcarii, z obozu w Zermatt. Tam nauczyłam się rotacji backside 540. Bardzo długo nad nią pracowałam i w końcu udało mi się ją opanować — pochwaliła się Ligocka. Również jej kuzyn Michał w trakcie okresu przygotowawczego ćwiczył nowe elementy. — Na 80 procent opanowałem nową ewolucję - backside rodeo. W Nowej Zelandii chciałbym jeszcze wyszlifować frontside 1080 i rotację cab 1080. Jeśli te ewolucje połączę w jeden płynny przejazd, to wyniki mogą być jeszcze lepsze niż w poprzednich sezonach — ocenił Michał Ligocki.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama