, niedziela 1 października 2023
Kibicom brakuje w kadrze Irka
Ten sezon rozpoczął się dla piłkarza z Cieszyna bardzo kiepsko. fot. WO Dodaj do Facebook

Kibicom brakuje w kadrze Irka

JACEK WALCZAK
Humor Ireneuszowi Jeleniowi popsuł nie tylko fatalny start jego francuskiej drużyny Auxerre, ale również brak powołania do kadry narodowej.
Po nie zakwalifikowaniu się do europejskich pucharów, działacze Auxerre pozwolili kilku podstawowym zawodnikom zmienić klub. Na ich miejsce sprowadzili nowych, mało znanych graczy. Dlatego wielka niewiadoma towarzyszyła w pierwszym meczu AJ Auxerre, które zmierzyło się na wyjeździe z mistrzem Francji Olympique Lyonem. AJA zagrało słabo i zasłużenie przegrało. Niestety Jeleń, który zagrał na prawej pomocy również niczego wielkiego nie pokazał.

Jeśli porażka z Lyonem była wkalkulowana, to już w drugim meczu z Bordeaux kibice mieli prawo liczyć na punkty. Jednak ponownie zespół z Burgundii okazał się słabszy. Negatywnym bohaterem tego meczu był Toufila Maoulida, nowy nabytek AJA, który przestrzelił dwa rzuty karne. Jelonek w tym meczu jeszcze nie „zaskoczył".

Trzecia kolejka i trzecia porażka, tym razem ze Strasburgiem. Tak fatalnego startu w lidze w swojej historii Auxerre jeszcze nie miało. Małym pocieszeniem było to, że napastnik z Cieszyna został najwyżej ocenionym graczem w zespole. Po trzech meczach bilans wyglądał fatalnie: trzy porażki, zero strzelonych bramek i siedem straconych. Dopiero czwarta kolejka przyniosła upragnione zwycięstwo z Caen. Styl gry nie zachwycił, ale najważniejsze były punkty. Irek pokazał się w tym meczu z dobrej strony, jednak jak większość zawodników z zespołu, po godzinie gry nie miał już sił.

Gdy wydawało się, że najgorsze już minęło, przyszły dwie kolejne porażki z Nancy i Rennes. W tym drugim meczu Irek został oceniony przez francuską gazetę „L`Equipe" bardzo surowo. Siódma kolejka to szósta porażka tym razem z Toulouse. Po tym meczu nastąpiła dwutygodniowa przerwa, więc trener Fernandez, który dalej cieszy się zaufaniem zarządu będzie miał czas, by popracować z zespołem i wyeliminować słabe punkty.

Humor Irkowi popsuł nie tylko fatalny start Auxerre, ale również brak powołania do kadry narodowej. — Widziałem Jelenia w dwóch meczach i powiem szczerze, że nie podobało mi się to, co widziałem — tak Leo Beenhakker tłumaczył brak Ireneusza Jelenia w kadrze na towarzyski mecz z Rosją. Jak bardzo niezadowoleni z tego faktu są kibice pokazała sonda w tygodniku „Piłka Nożna". Na pytanie kogo brakuje w kadrze, aż 58 proc. kibiców wskazało na Jelonka. Tydzień później powołując kadrę na najbliższe mecze eliminacyjne, Beenhakker umieścił Irka na liście rezerwowej.
 
Mecze AJ Auxerre, minuty i noty według „L`Equipe" Ireneusza Jelenia:
Ol. Lyon - AJ Auxerre 2-0 (77 minut, nota 5)
AJ Auxerre - Bordeaux 0-2 (90 minut, nota 5,5)
Strasburg - AJ Auxerre 3-0 (90 minut, nota 6)
AJ Auxerre - Caen 1-0 (63 minuty, nota 5,5)
Nancy - AJ Auxerre 4-1 (66 minut, nota 5,5)
AJ Auxerre - Rennes 0-2 (90 minut, nota 3,5)
Toulouse - AJ Auxerre 2-0 (90 minut, nota 5,5)
 
AJ Auxerre po siedmiu kolejkach zajmuje osiemnaste miejsce. Z bilansem bramkowym 2:15 i trzypunktowym dorobkiem. (Skala ocen „L`Equipe" 1-10)
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

abc

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama