, poniedziałek 26 września 2022
Kajetanowicz i Baran drugi raz z rzędu zwyciężają w Rajdzie Polski!
Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran są niepokonani na luźnych nawierzchniach od ponad 17 miesięcy. fot. mat. pras. Dodaj do Facebook

Kajetanowicz i Baran drugi raz z rzędu zwyciężają w Rajdzie Polski!

JM, mat. pras.
Kajetanowicz i Baran drugi raz z rzędu zwyciężają w Rajdzie Polski!

Rajd Polski toczył się na niezwykle wymagających, szutrowych odcinkach w okolicach Mikołajek. fot. mat. pras.

Załoga LOTOS Dynamic Rally Team zwyciężyła w 68. edycji Rajdu Polski zaliczanego do Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Są pierwszą od 87 lat załogą, której udało się zwyciężyć w tej imprezie dwa razy z rzędu.
Dzięki zwycięstwu załoga LOTOS Dynamic Rally Team powróciła na pozycję liderów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran są niepokonani na luźnych nawierzchniach od ponad 17 miesięcy.

- Fantastyczny dzień, jeden z najpiękniejszych w moim życiu. Czekałem na niego ponad rok, od kiedy wygraliśmy poprzedni Rajd Polski. Choć nie był to najtrudniejszy rajd pod względem techniki, to był bardzo wymagający jeśli chodzi o psychikę. Trzeba było wytrzymać to ciśnienie, presję i cieszę się, że tego dokonaliśmy. Walka była bardzo zacięta przez cały weekend. Konsekwentnie realizowaliśmy plan. Cały LOTOS Dynamic Rally Team spisał się znakomicie. Wielkie dzięki. Gdyby ktoś zapytał kierowców przed sezonem, o wygraniu którego rajdu z naszego kalendarza marzą, to większość wybrałaby Rajd Polski. Ja też o tym marzyłem. Spełniło się i to w dodatku drugi raz z rzędu – powiedział po zakończeniu rywalizacji Kajetan Kajetanowicz.

- Radość ogromna. Bardzo trudny rajd, wymagająca konkurencja. Musieliśmy poświęcić wczorajszy dzień i wykazać się dzisiaj stalowymi nerwami, żeby ten rajd wygrać. Udało się. Cały zespół LOTOS Dynamic ciężko na to pracował i dziękujemy im za wsparcie – dodał Jarek Baran.

Rajd Polski zaliczany do Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest jednym z najbardziej prestiżowy rajdów w Polsce. Obok rajdu Monte Carlo należy to najstarszych tego typu imprez na świecie.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Szkoda, że znów o wynikach mogą zdecydować sędziowie, a nie wyniki z tras:
http://rajdy.autoklub.pl/news/wyniki-rajdu-polski-zawieszone,38564

Gratki dla Kajta. Szkoda, że nie ma funduszy na powtórzenie sukcesu Hołka w ME

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama