, czwartek 25 lipca 2024
Jeleń strzelał w Pruchnej
Ireneusz Jeleń chętnie zagrał w meczu z okazji 30-lecia Podokręgu Skoczów. fot. ER Dodaj do Facebook

Jeleń strzelał w Pruchnej

ER
Jeleń strzelał w Pruchnej

Napastnik Auxerre dwukrotnie pokonywał bramkarza. fot. ER


Jeleń strzelał w Pruchnej

Mecz obserwowało 1400 kibiców. fot. ER

Aż czternaście bramek zobaczyli kibice, którzy w niedzielę zjawili się na boisku w Pruchnej. Dwa gole zdobył reprezentant Polski i napastnik Auxerre Ireneusz Jeleń, który na krótko wrócił w rodzinne strony.
W niedzielę w Pruchnej odbył się mecz pomiędzy reprezentacją klas A, B, C a reprezentacją gwiazd złożoną z zawodników wywodzących się z Podokręgu Skoczów. Okazją do spotkania było 30-lecie Podokręgu Skoczów. Mecz wzbudził wielkie zainteresowanie. Wokół boiska zebrało się 1400 kibiców. Głównym magnesem był oczywiście Ireneusz Jeleń, który meczem z dawnymi przyjaciółmi z boiska postanowił zakończyć swój urlop w rodzinnych stronach (w poniedziałek wrócił do Francji). Podczas spotkania to on prowadził większość akcji, ale widać było, że oszczędza siły i nogi. — W kontrakcie z Auxerre na pewno ma zapis, że na udział w takich meczach musi mieć specjalną zgodę klubu — dyskutowali na trybunach kibice.

Reprezentację Podokręgu Skoczów reprezentowali: Jan Krężelok (Drogomyśl), Marcin Kraus, Jarosław Parchański, (Kończyce Wielkie), Tomasz Stoły, Rafał Dziadek (Kończyce Małe), Jacek Gabryś (Pruchna), Grzegorz Szarek (Nierodzim), Dawid Zorychta, Michał Lebioda (Rudnik), Bartosz Wojtków(Strumień), Husar Piotr (Zamarski), Soforek Tomasz, Kwiczała Jarosław (Pogwizdów), Tomasz Pawlak (Wiślica), Dominik Pytel (Simoradz), Jarosław Fizia (Bąków), Marcin Michałek (Hażlach). Reprezentacja gwiazd zagrała w składzie: Paweł Sztefek, Przemysław Piekar, Mateusz Żebrowski (Ustroń), Piotr Kłoda, Dariusz Szczęsny, Marcin Adamek, Dariusz Ihas, Arkadiusz Ihas (Skoczów), Mirosław Staniek (Wodzisław), Mieczysław Sikora (Żywiec), Bartosz Staniek (Warszawa), Grzegorz Śmieja, Kamil Adamek (Kaczyce), Ireneusz Jeleń, Łukasz Jeleń (Auxerre). Trenerem drużyny gwiazd był Ryszard Staniek, były piłkarz Legii Warszawa i Ossasuny Pampeluna, a obecnie kierownik Beskidu Skoczów. Zespół zawodników A, B i C klasy poprowadzili Piotr Krupa i Dariusz Kłoda.

Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem reprezentacji gwiazd 12:2 (5:0). Bramki zdobyli: Wojtków Bartosz (65 min.), Parchański Jarosław (70), Ireneusz Jeleń (42, 60), Łukasz Jeleń (20, 33, 43), Ihas Arkadiusz (67, 72, 75, 85), Ihas Dariusz (78), Mieczysław Sikora (53), Szczęsny Dariusz (17).

Pięć lat temu podczas podobnego meczu na 25-lecie Podokręgu, amatorzy ograli zawodowców aż 5:0. Cztery gole strzelił wówczas mało jeszcze znany Ireneusz Jeleń. Wtedy zaczęła się jego wielka kariera. Trafił do Wisły Płock, reprezentacji Polski, pojechał na Mundial, a teraz gra we Francji.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama