, poniedziałek 27 marca 2023
Jeleń nie chce być jokerem
Gdy reprezentacja Polski walczyła z Belgią o historyczny awans do mistrzostw Europy, Irek również grał, ale w rezerwach Auxerre. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Jeleń nie chce być jokerem

JACEK WALCZAK
Ostatnio Ireneusz Jeleń strzelił cztery bramki, jednak dalej musi godzić się z rolą zawodnika wchodzącego na boisko.
Trzynasta kolejka była tego doskonałym przykładem. AJA podejmowało u siebie przeciętne Lille. Irek oglądał większość tego spotkania z ławki rezerwowej. Gdy zespół gości strzelił bramkę, wtedy Fernandez wysłał do boju napastnika z Cieszyna. W trzynaście minut Irek nie zdołał pokazać niczego wielkiego i drużyna z Burgundii przegrała. Po tym spotkaniu zespół Jelenia znalazł się w strefie spadkowej. Trzy dni później Leo Beenhakker powołał kadrę na ostatnie mecze Eliminacji Mistrzostw Europy. Jeleń został umieszczony na liście rezerwowej. Mimo iż po tak długim czasie został w jakiś sposób dostrzeżony przez sztab szkoleniowy, kibice byli i tak niezadowoleni. W portalu Interia.pl, na pytanie kogo brakuje w kadrze, 45 proc. kibiców odpowiedziało, że Ireneusza Jelenia.  – Musi ustabilizować formę, owszem strzelił bramki, ale jest daleki od świetnej dyspozycji sprzed roku – stwierdził Bogusław Kaczmarek.
 
Kolejny mecz z Sochaux, mógł zwiększyć szanse w powołaniu do kadry. Niestety, polski zawodnik na placu gry pojawił się na ostanie sześć minut, co gorsza w doliczonym czasie gry Auxerre straciło bramkę na wagę zwycięstwa.  – Nie interesuje mnie rola jokera, na treningach czuję się świetnie – przekonywał po tych meczach Irek.
 
Gdy reprezentacja Polski grała z Belgią o historyczny awans do mistrzostw Europy, Irek również grał, ale w rezerwach Auxerre. Po tym meczu, trener chyba przekonał się do Jelenia, ponieważ następny mecz ligowy z Le Mans zaczął w podstawowej jedenastce. Polski pomocnik przyczynił się do efektownej wygranej 3:0, strzelając trzecia bramkę. Miał jeszcze dwie okazje do podwyższenia wyniku, jednak ich nie wykorzystał. Mimo to prasa francuska doceniła go, dając mu jedną z najwyższych not w tym meczu.
 
Mecze AJ Auxerre, minuty, bramki i noty według „L`Equipe" Ireneusza Jelenia:
 
03.11.2007, AJ Auxerre - Lille 0:1 (13 minut, nie sklas.)
10.11.2007, Sochaux - AJ Auxerre 1:1 (6 minut, nie sklas.)
17.11.2007, Metz “B” - AJ Auxerre “B” 1:2 (90 minut, brak noty)
25.11.2007, AJ Auxerre – Le Mans 3:0 (90 minut, jedna bramka, nota 5,5)
 
AJ Auxerre po piętnastu kolejkach zajmuje szesnaste miejsce. Z bilansem bramkowym 15:22 i siedemnastopunktowym dorobkiem (skala ocen „L`Equipe" 1-10).
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ciekawy artykuł, Irek do kadry!

jaco jeszcze raz usuniesz moj post a powiem jaki z ciebie rzezimieszek:-)

Twój komentarz nie mieścił się w normach przyzwoitości, dlatego został usunięty przez redakcję :)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama