, niedziela 26 maja 2024
HC Oceláři Trzyniec: Konferencja prasowa przed rozpoczęciem sezonu
Podczas poniedziałkowej konferencji przedstawiono cele i ambicje drużyny z Trzyńca, na następny rok. fot. hcocelari.cz Dodaj do Facebook

HC Oceláři Trzyniec: Konferencja prasowa przed rozpoczęciem sezonu

STEFAN MAŃKA/Gazetacodzienna.pl, MARTIN STEBEL/hcocelari.cz
W poniedziałek, 12 września w sali VIPów trzynieckiego lodowiska, na kilka dni przed rozpoczęciem nowego sezonu, odbyła się konferencja prasowa mistrzów czeskiej ekstraligi. Podczas spotkania z dziennikarzami można było usłyszeć słowa uznania dla zespołu oraz wizję zbliżającego się sezonu.
Kierownictwo klubu reprezentowali: wiceprezes Jan Czudek oraz dyrektor Evžen Delong. Obecni byli również obaj trenerzy: Pavel Marek i Břetislav Kopřiva.

Na początku spotkania, głos zabrał Evžen Delong, który przypomniał zeszłotygodniowy, tragiczny wypadek w Jarosławiu. - Byłem w niedzielę na rynku, gdzie wspominano tragicznie zmarłych hokeistów. Ta katastrofa uderzyła w nas wszystkich. W obliczu takiej tragedii zdajemy sobie sprawę, jak błahe są nasze codzienne troski i problemy - powiedział Delong.

Na konferencji przedstawiono cele i ambicje drużyny z Trzyńca. - Rok temu w tym samym czasie, powiedziałem, że interesuje nas wyłącznie tytuł mistrza. Cel ten został osiągnięty, a ja mogłem spełnić obietnicę, że będę rozlewał wino podczas uroczystości w odkrytym autobusie. To samo wyzwanie mamy przed sobą w tym roku. Nie chcemy zniżać lotów, znowu mierzymy wysoko - mówił Evžen Delong.

PISALIŚMY: Jan Marek, były zawodnik HC Oceláři Trzyniec, wśród ofiar katastrofy lotniczej

Kolejnym tematem poruszonym podczas spotkania była kwestia budżetu klubu. - Jego kwoty nie będziemy podawać mediom. W ubiegłym roku przed rozpoczęciem sezonu niektórzy dziennikarze z Pragi śmiali się, że nie mieliśmy zbyt wielu reklam na lodzie. Na tej podstawie sądzili, że nie mamy sponsorów, a nasz budżet będzie niski. Ci sami dziennikarze, pod koniec sezonu pisali następnie o bogatym Trzyńcu. Czysty lód nie jest jednak oznaką złej sytuacji finansowej klubu. Rok temu wezwaliśmy inne kluby, aby zachowali białą powierzchnię lodu, jednak nikt na ten pomysł nie przystał. Na lodzie zawierającym reklamy jest gorsza widoczność krążka, dlatego i w tym roku nasza ofensywa będzie w kolorze śniegu - mówił dyrektor klubu.

W ogniu pytań znalazł się również menadżer sportowy i trener Pavel Marek. Dziennikarzy interesowały głównie plany ewentualnego wzmocnienia drużyny. - Nie wiemy jeszcze, kto w najbliższych dniach u nas wyląduje - odpowiedział i dodał: - Stale poszukujemy nowego wzmocnienia. Musi jednak dojść do wzajemnego porozumienia. Chcemy pozyskać naprawdę dobrych graczy, którzy będą jeszcze lepsi, niż obecni członkowie drużyny. Dlatego nie chcemy i nie możemy mówić o niedokończonych jeszcze transferach.

Poruszona została również kwestia braku Martina Růžičky, głównego strzelca i zawodnika, który w znaczący sposób przyczynił się do zdobycia mistrzowskiego tytułu. - Takiego strzelca nie da się w pełni zastąpić. W ubiegłym roku był w idealnej formie. Do naszej drużyny nie przyszedł jako strzelec, pozycję tą wypracował sobie z biegiem czasu, dzięki współpracy z zawodnikami z linii. Wierzę, że inni gracze, będą go w stanie zastąpić. Potencjał drużyny i zamierzony cel musimy równomiernie rozłożyć na wszystkich hokeistów. Mamy w zespole innych, równie zdolnych chłopaków, którzy są w stanie realizować ten cel – powiedział Marek.

Jedno z pytań dotyczyło zawodnika stanowiącego podstawę obrony, Maria Cartelliho. - U nas dostał nową szansę i ją wykorzystał. Na początku przygotowań było widać jego treningowe braki, ale z biegiem czasu jego wydajność wzrosła. Chwalę jego uczciwe podejście do treningów i meczów. Wierzę, że będzie sporym wsparciem na lodzie - powiedział trener trzynieckiej drużyny.

PISALIŚMY: Rusza II Festiwal Koszykówki Wszystkie Strony Basketu

Podczas poniedziałkowego spotkania, padły również pytania o stan zdrowia Václava Varadi. - Zabraknie go na początku sezonu. Niestety, ma problemy z kolanem i jest wymagana operacja. Jestem przekonany, że jak tylko wróci do zdrowia, będzie znowu wspierał nasz zespół. To gracz o wielkich umiejętnościach, który w zeszłym roku bardzo pomógł nam w drodze do tytułu. Na hokejową emeryturę Venca ma jeszcze czas, dlatego z niecierpliwością będziemy oczekiwać jego powrotu do zdrowia.

Na liście aktualnego mistrza, pojawiło się sporo młodych hokeistów. Niektórzy dostaną okazję sprawdzić się w ekstralidze, inni muszą poczekać na swoją szansę. - Niektórych graczy wypożyczymy do pierwszej ligi. Ostateczne zestawienie nie jest jeszcze zamknięte. Już w tym tygodniu powinien do nas dołączyć jeden Kanadyjczyk. Szczegółów nie mogę jednak jeszcze ujawnić - powiedział trener Marek.

W niedzielę rusza nowy sezon, jako pierwszy zagra, broniący mistrzowskiego tytułu zespół z Werk Areny. Jak zapowiada się początek sezonu? - Jestem przeświadczony, że do pierwszego pojedynku z Brnem będziemy bardzo dobrze przygotowani. U siebie naturalnie będziemy zbierać punkty. Początek sezonu jest bardzo ważny i chcemy go dobrze rozpocząć - mówił z optymizmem Pavel Marek.

Na konferencji prasowej, padły również pytania dotyczące przygotowań do budowy nowego stadionu. Wiceprezes Jan Czudek odpowiadał, iż informacje w tej sprawie w najbliższych dniach powinny pojawić się na stronie trzynieckiej drużyny.

SKŁAD DRUŻYNY HC OCELÁŘI TŘINEC:

Bramkarze:
Peter Hamerlík, Martin Vojtek, Martin Štefl

Obrońcy:
Mario Cartelli, Josef Hrabal, Stanislav Hudec, Jakub Kania, Martin Lojek, Filip Pavlík, David Rangl, Martin Richter, David Roupec, Daniel Seman, Lukáš Zíb

Napastnicy:
Martin Adamský, Filip Bajtek, Radek Bonk, Zbyněk Hampl, Lukáš Havel, Jakub Herman, Erik Hrňa, Václav Chomič, Michal Chovan, Damian Kapica, Ladislav Kohn, David Květoň, Rostislav Marosz, Bryan McGregor, Lukáš Mičulka, Jakub Orsava, David Ostřížek, Jan Peterek, Jiří Polanský, Adam Rufer, Václav Varaďa

Tekst powstał na podstawie artykułu, opublikowanego na stronie: www.hcocelari.cz
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Zwołują konferencję prasową ale nic nie mogą powiedzieć

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama