, sobota 13 kwietnia 2024
FCF 2011: Nietypowy wyścig na cieszyńskim amfiteatrzeDodaj do Facebook

FCF 2011: Nietypowy wyścig na cieszyńskim amfiteatrze

FCF 2011
Będzie szybko, głośno i ekstremalnie.  W końcu mowa o spalinowych rajdówkach, które w świecie modelowych ścigaczy zajmują miejsce formuły 1. Podczas Freestyle City Festival na cieszyńskim amfiteatrze przy ul. Trzeciego Maja, odbędą się Eliminacje Mistrzostw Polski Modeli RC. Zawody potrwają dwa dni, od 13 do 14 sierpnia.
Jak zapewniają organizatorzy, trasa w tym roku będzie bardzo ciekawa i wymagająca - Budujemy tor na terenie starego amfiteatru w ścisłym centrum Cieszyna. Trasa powinna być dla zawodników bardzo niekonwencjonalna, ponieważ będzie prowadzić po płaskim i stromym asfalcie oraz po nachylonych pod kątem 30 stopni trawiastych ścianach amfiteatru - informuje Jurek Motłoch, odpowiedzialny za przygotowanie trasy. Na trasie pojawią się skocznie, uskoki, strome łuki oraz podjazdy.

Zaplanowano również alternatywne, mniej wymagające, trasy dla kategorii modeli 1:10, ewentualnie 1:8 Buggy. W strefie zawodów znajdować się będzie strefa serwisowa z przyłączami do prądu, kilkoma stolikami, strefą gastronomiczną,  a dla widzów trybuna na przeszło 100 osób. Dodatkową atrakcją będzie również „Hill Climb" z ponad 30 metrowym podjazdem pod bardzo dużym kątem na śliskiej nawierzchni. Przewidujemy kategorie 2WD i 4WD,bez dodatkowych podziałów. Przewidziana nagroda to regionalny szlachetny trunek i niezapomniane emocje.

Ekipa ze Skoczowa, znana jako RC Drive Skoczów, jest znacznie mocniejsza niż przed rokiem. Wyniki wskazują jednoznacznie, że poziom rośnie, a na mapie Polski modelarze z cieszyńskiego to ścisła czołówka kraju. Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy: Dawid Pławecki (Kończyce Wielkie) oraz Dominik Babik (Skoczów), którzy w trwającym sezonie zajmują regularne miejsca w Pucharze HPI Challange, czyli odpowiedniku Pucharu Polski w kategorii Truggy. Wyjątkowe miejsce w ekipie zajmuje dwunastolatka z Cieszyna - Oliwia Chłodek, która bez kompleksów ściga się w kategorii Buggy. Bez zmian, za to stale zwycięzcy, w największej i najcięższej kategorii Baja czyli pojazdów ważących 12 kilogramów, jak przed rokiem, pozostają: Łukasz Wawrzyczek (Skoczów), Jurek Motłoch (Skoczów), Mariusz Lala (Kaczyce).
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

komentować?, szkoda zachodu - może bym również tak hulał za młodu...

zybko,głośno,ekstremalnie!... - a potym se chłapcy weźniecie urlaub i póńdziecie pieszki lachućko w góry?

FCF do porzygu!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama