, sobota 13 sierpnia 2022
Cieszyn: "Szóstka" będzie miała Orlika
W miejsce tego boiska już od sierpnia rozpocznie się budowa Orlika. Fot. Barbara Śliż Dodaj do Facebook

Cieszyn: "Szóstka" będzie miała Orlika

BARBARA ŚLIŻ
Cieszyn: "Szóstka" będzie miała Orlika

Pierwszy projekt budowy nowego boiska przy szkole w Pastwiskach powstał w 1998 roku. Fot. Barbara Śliż

Burmistrz Cieszyna powołał komisję do przygotowania i przeprowadzenia postępowania w sprawie budowy kompleksu boisk sportowych w ramach projektu \"Moje boisko-Orlik 2012\". prace budowlane nad boiskiem przy Szkole Podstawowej nr 6 mają ruszyć w sierpniu.
Pierwszy Orlik w powiecie cieszyńskim powstał w Wiśle, potem przyszła kolej na Hażlach, Goleszów i Skoczów. W tym roku otwarto boisko przy "trójce", a w sierpniu rozpocznie się budowa przy SP nr 6.

- Na remont naszego boiska czekamy od 1998 roku, wtedy powstał pierwszy jego projekt. Terenów zielonych mamy blisko 4 hektary, a boisko, które obecnie na nim funkcjonuje, przystosowane jest do biegów przełajowych. W tej dziedzinie mamy spore osiągnięcia – mówi dyrektor SP 6, Grzegorz Konieczny.

Wokół osiedla, które znajduje się w pobliżu szkoły nie ma żadnej infrastruktury sportowej, z której młodzież mogłaby korzystać. Dyrektor szkoły jest pewny, że boisko cały czas będzie zajęte i przyniesie wymierne korzyści młodym sportowcom.

Orlik przy "szóstce" ma kosztować ponad 1 mln zł. Całą kwotę gwarantują marszałek województwa śląskiego, ministerstwo sportu oraz władze Cieszyna. Realizacja kompleksu obejmuje boisko piłkarskie, wielofunkcyjne boisko do koszykówki i piłki siatkowej oraz parking, który ułatwi dotychczasowy dojazd do szkoły. - Miasto dołoży trochę więcej pieniędzy ze względu na budowę dojazdu do szkoły wraz z miejscami parkingowymi, co na pewno poprawi bezpieczeństwo - dodaje Konieczny.
Komentarze: (10)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Komisja do przygotowania i przeprowadzenia postępowania? K.wa a potem na wszystko brakuje pieniędzy. Może Episkopat też coś dołoży. W końcu na ścianach tej szkoły papieżów i watykańskich flag, jak parędziesiąt lat temu Leninów,Bierutów,sierpów i młotów

Panie Maciej, w latach 90tych to mógł pan spokojnie robić tzw. kółka z flaszkami na granicy i teraz byłby pan wysportowany jak gruby Marcin i bogaty jak gruby Tomek, a tak to jest pan po prostu gruby.

Proponuje odrazu powolac komisje od komisji z podkomisja wlacznie zeby nie bylo przekretow !!!

Z "3" są pewne doświadczenia związane z budową. czy ich nie powtarzać. czy tak będzie? I jeszcze jedno. Orliki są dla ludzi. Nie dla polityków, samorządowców, wybranych utalentowanych, czy innych. Jednak z udostępnieniem Orlików bywa różnie. czas to wszystkim uświadomić. Przy "6" nie znaczy dla "6". Nie wiem czy wszyscy to rozumiemy.

Orliki, ok -znowu,jakby Polska była jednym wielkim stadionem,gada się o chuliganach stadionowych, tymczasem nikt nie porusza, że źródłem demoralizacji jest PZPN,organizacja quasi-przestępcza /przeszło 200 spraw sądowych w toku.../- to szemrane towarzystwo, którego każdy boi się ruszyć, G.Lato był dobrym piłkarzem a teraz to typek spod ciemnej gwiazdy - co za kraj pomieszany kraj!

zamiast ognisko miało być boisko.

Słusznie, że robią kolejne ognisko. Dzieci będą miały gdzie się wyszaleć, bo tak to zostają im faktycznie tylko komputery. Pastwiska i Kalembice dotychczas były pozbawionej takiej infrastruktury. Czas by także obrzeża miasta mogły się godnie rozwijać.

szkoda że za moich czasów tego nie wybudowali,ale ciesze się :)

Jako absolwent tej szkoły cieszę się szczerze.. . Gdyby w latach 90tych był Orlik to pewnie teraz byłbym wysportowany jak P.Łukasiak albo przynajmniej jak P.Konieczny :)

ale z informacją o drugiej w tym roku podwyżce czynszu to do gazety już nie poleci, że nie wspomnę o ogrzewaniu

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama