, niedziela 23 czerwca 2024
Cieszyn: Biorą się za basen
Ratownik Mariusz Siemasz cieszy się, że basen będzie remontowany. fot. Maciej Dżugan Dodaj do Facebook

Cieszyn: Biorą się za basen

ER
Basen przy Szkole Podstawowej nr 4 w Cieszynie czeka kompleksowy remont. Niecka będzie ze stali nierdzewnej, a wodę podgrzeją kolektory słoneczne.
Z basenu przy podstawówce korzystają uczniowie z całego Cieszyna. Niestety jest on w opłakanym stanie. Wymienić trzeba wszystko, począwszy od instalacji, a kończąc na dachu. — Dokumentacja jest gotowa, wkrótce ogłosimy przetarg — mówi wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski.

Remont potrwa rok. Wymienione zostaną wszystkie instalacje, dach i betonowa niecka basenu, która zastąpiona zostanie stalą nierdzewną. Na dachu zostaną zainstalowane kolektory słoneczne, które będą podgrzewały wodę w basenie. Powstanie też mała trybuna. Modernizacja pochłonie około 5,5 mln zł .
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Najwyższy czas bo to wielki wstyd, że w takim Cieszynie nie ma nowoczesnego basenu dla dzieci. W Zebrzydowicach mogli wybudować basen przy szkole a w "stolicy" trzeba będzie jeszcze poczekać. Wstyd!!!

Brawo Czesiek Banot. Wielkie dzięki za starania. Za to, że nasz basenik będzie basenem a nie balią do kąpania. Dzieki, że potrafiłeś przekonać ten magistracki beton iż musi być właśnie tak: z głową, rozsądnie i rzetelnie. Widzisz już się podpinają po Twój pomysł. Jeszcze raz brawo dla NAJLEPSZEGO Radnego aktualnej kadencji Rady Miejskiej Cieszyna. Niewielu jest tam takich co to "myślą o Nas" oj niewielu.

Jeśli to kryptoreklama Pana Radnego ,ktory jest tylko kierownikiem szkolnego basenu ,to źle to świadczy o jego szkolnych szefach ,czyli dyrektorach ,którzy nie czynili starań. Czy tak było? A może brak sukcesów czyni już samą zapowiedź ,że basen będzie remontowany sukces radnego a nie Pana Cybulskiego ,radnych wspólnoty itd.

Czy wy wiecie że za chwilę zamkną prawdziwy i jedyny kryty basen w Cieszynie na uniwersytecie bo miasto nie poczuwa się do partycypowaniu w kosztach.
Miasto woli ładować 5mln zł w coś co nigdy nie wyjdzie poza wielkość większej kałuży, a na uniwersytecie zamkną basen o wymiarach olimpijskich bo Uniwerka nie stać na utrzymanie basenu z którego i tak w 80% korzystają mieszkańcy miasta.

Super polityka nie ma co.

Mnie najbardziej ciekawi czy w Cieszynie kiedykolwiek powstanie normalny, ogólnodostępny, kryty basen taki jak jest np. w Skoczowie bo to jest paranoja, żeby mieszkańcy miasta powiatowego musieli jeździć na besen do innego miasta.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama