, sobota 9 grudnia 2023
Byrt wyżej niż Małysz
Tomasz Byrt wygrał konkurs z cyklu FIS Youth Cup. fot. WO Dodaj do Facebook

Byrt wyżej niż Małysz

WO
Tomasz Byrt z Wisły wypadł w czwartek we włoskim Pragelato lepiej niż jego klubowy kolega Adam Małysz wygrywając konkurs z cyklu FIS Youth Cup. Małysz był trzeci w letnim Grand Prix.
Byrt poszybował na 65,5 i 63 m, dzięki czemu wyprzedził drugiego Stefana Krafta (63,5 i 63,5 m) oraz trzeciego Ronana Chappuis Lamy (64 i 61 m). Z bardzo dobrej strony zaprezentował się także klubowy kolega Byrta, Aleksander Zniszczoł, który był piąty (64 i 61 m).

W czwartek w Pragelato odbył się też konkurs na dużej skoczni zaliczany do cyklu Grand Prix. Wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer, który w drugim skoku uzyskując odległość 143,5 m ustanowił rekord obiektu. Adam Małysz zajął trzecią lokatę.

— Był to piękny konkurs, ale zarazem ciężki. Na pewno dużą rolę odegrała tutaj psychika i potrzeba było troszkę szczęścia, żeby skakać rekordy. W drugiej serii trochę się uspokoiło, organizatorzy podnieśli jeszcze rozbieg i można było skakać naprawdę daleko — powiedział portalowi Skijumping.pl Małysz.

Na czele klasyfikacji letniej Grand Prix po trzech konkursach są Małysz i Morgenstern (obaj mają po 220 pkt). Następny konkurs odbędzie się w sobotę w szwajcarskim Einsiedeln.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Do informacji redaktora tego artykułu...nie ma portalu 'Skijupnig.pl' ale za to istnieje 'Skijumping.pl' i domyślam się,że o niego właśnie chodziło,więc popełnił/a pan/pani błąd!
Proszę o poprawienie błędu.

Literowka poprawiona. Dziekujemy za uwazne czytanie tekstow.

Tak lepiej:)
Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama