, wtorek 7 luty 2023
Ustroń: Projekt skrzyżowania w Nierodzimiu zatwierdzony
Zatwierdzony projekt już jest, kolejny krok to pozwolenie na budowę. fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

Ustroń: Projekt skrzyżowania w Nierodzimiu zatwierdzony

KATARZYNA KOCZWARA
W końcu gotowy projekt przebudowy skrzyżowania DW 941 z drogami lokalnymi w Ustroniu Nierodzimiu został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Kolejny krok to pozwolenie na budowę i uwzględnienie tej inwestycji w budżecie Województwa Śląskiego na 2012 rok.
Firma Consul Engineering projektująca skrzyżowanie miała problemy ze sprostaniem wymaganiom ZDW. Ostatecznie wszystkie formalności zostały spełnione, dokumentacja uzupełniona i złożona. - 2 sierpnia zatwierdziliśmy projekt przebudowy skrzyżowania w Ustroniu Nierodzimiu. Informację na ten temat przesłaliśmy do Urzędu Miasta Ustronia - potwierdza Ryszard Pacer, rzecznik prasowy ZDW w Katowicach.

PISALIŚMY: "Ustroń Nierodzim: Protest wstrzymany. Projekt znów poprawiany. Dlaczego tak długo to trwa?"

Władze Ustronia zgodziły się podczas sierpniowej sesji na przekazanie darowizny na rzecz Województwa Śląskiego, tym samym spełniły ostatni postulat ZDW w tej sprawie. - Działka, o której mowa, znajduje się poza obrębem skrzyżowania, ale wchodzi w pas drogi - wyjaśnia Stanisław Malina, przewodniczący rady miasta. - Przekazaliśmy darowiznę na cel publiczny. Kiedy uchwała się uprawomocni, złożymy wniosek o pozwolenie na budowę skrzyżowania i będziemy czekać, aż województwo zaplanuje tę inwestycję w budżecie. Obiecano nam, że prace ruszą w 2012 roku - dodaje.

Przypomnijmy, że mieszkańcy o przebudowę tego skrzyżowania i zamontowanie tam sygnalizacji świetlnej wnioskują od 30 lat.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Najlepiej ronda ze światłami, nad nimi kładki dla pieszych z windami dla niepełnosprawnych, pod spodem tunel dla rowerzystów, na każdym wlocie fotoradar... Ech pomarzyć można. Tylko ile poprawi to bezpieczeństwo?

proponuję podwójne ronda, które upłynnią ruch na tym skrzyżowaniu... głównym konsultantem do spraw technicznych może zostać Pan C.

Proponuję światła przy Mokate,na skrzyżowaniu z ulica Folwarczną i Dominikańską,a w ogóle to idealne mielibyście tam ronda tak jak to przy Prażakówce."Nie pomorze ogień woda jak jest człowiek nieuroda"tłumacząc na nasze,nie pomogą światła jak się jest d...ą nie kierowcą.

światła w tym miejscu ok, ale przy okazji proszę zlikwidować lewoskręty na odcinku od Cieszyńskiej do Nierodzimia

Żeby czekać 30 lat? Masakra!

fajne je to zdjynci...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama