, czwartek 9 luty 2023
Radni koalicji odpowiadają na wywiad z Ryszardem Macurą
Podczas wrześniowej sesji rady powiatu radni koalicji ustosunkowali się do wywiadu z Ryszardem Macurą udzielonego naszemu portalowi. fot. Maciej Kłek Dodaj do Facebook

Radni koalicji odpowiadają na wywiad z Ryszardem Macurą

REDAKCJA
Podczas wrześniowej sesji radni rządzącej koalicji w Radzie Powiatu Cieszyńskiego przyjęli oświadczenie będące odpowiedzią na udzielony naszemu portalowi wywiad przez Ryszarda Macurę. Poniżej prezentujemy jego treść.
Radni koalicji Platformy Obywatelskiej RP, Cieszyńskiego Ruchu Samorządowego, Lewicy Ziemi Cieszyńskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego w związku z wywiadem, jakiego w ostatnich dniach udzielił Pan radny Ryszard Macura oświadczają, iż przyjęli go z rozbawieniem, lecz zarazem ze smutkiem. Z rozbawieniem, gdyż zawarte w nim insynuacje co do rozdźwięków wewnątrz koalicji wynikają z życzeniowego myślenia Pana radnego Macury. Smutek zaś nasz wynika z faktu, iż ludzie tak źle pojmujący rolę samorządu powiatowego jak Pan radny Macura znajdują posłuch wśród niektórych radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Cieszyńskiej Inicjatywy Samorządowej. Źle, iż nie są odosobnieni w swoich praktykach, które skupiają się na płonnych próbach poróżnienia radnych oraz stwarzaniu wrażenia rozdźwięku pomiędzy zarządem powiatu i radnymi koalicji. Z drugiej strony stwierdzamy ze strony tych radnych CIS i PiS brak propozycji merytorycznych rozwiązań służących dobru mieszkańców, a jedynie pragnienie przejęcia władzy dla samego jej posiadania.

PISALIŚMY: Ryszard Macura: Starosta paraliżuje radnych

Równocześnie, w świetle dokonań naszej koalicji z lat minionej kadencji, jak również działań zainicjowanych w roku bieżącym dobrze oceniamy jej funkcjonowanie. Wyraźny postęp w zakresie modernizacji dróg powiatowych, szkolnictwa, jak i podległej powiatowi służby zdrowia potwierdza, iż podjęty wspólnie trud współrządzenia przynosi pożądane efekty. Równie dobrze należy oceniać stałe poszerzanie płaszczyzny współpracy z samorządami miast i gmin tworzących nasz powiat.

Tym spośród radnych opozycji, którzy wbrew przyjętemu przez ich kolegów destrukcyjnemu kierunkowi działania wspierali nas w konkretnych inicjatywach składamy podziękowanie. Wierzymy równocześnie, że ich śladem pójdą inni spośród radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Cieszyńskiej Inicjatywy Samorządowej włączając się w pracę dla pożytku Powiatu Cieszyńskiego, gdyż taka postawa nie stoi w sprzeczności z wyznawanymi przez nich poglądami politycznymi.

Oświadczenie i apel w porządku alfabetycznym podpisali:
Radni Platformy Obywatelskiej RP: Bodak Jarosław, Brachaczek Wojciech, Gluza Czesław, Macura Beata, Nogowczyk Jerzy, Pilch Jerzy, Sabath Beata, Suchanek Anna, Ślęk Marcin, Janusz Żydek.
Radni Cieszyńskiego Ruchu Samorządowego: Dudkowiak Edward, Haczek Danuta, Malik Jerzy, Małysz Karolina, Sikora Jerzy.
Radni Lewicy Ziemi Cieszyńskiej: Brudny Alfred, Gajdzica Karol, Kubicius Stanisław
Radny Polskiego Stronnictwa Ludowego: Ligocki Bogdan

Tutaj prezentujemy podpisane oświadczenie przyjęte na ostatniej sesji rady powiatu

Komentarze: (36)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gdyby np. taki Jezus z Nazaretu żył wśród nas i miał poglądy inne niż oni, szybko byśmy się dowiedzieli, co to za menda...

będzie=>zdobędzie

Pilch wyraźnie szuka uznania tzw. salonu. Wie chytrus, że kto smaruje ten jedzie. Bez tego wspomagania uznania się nie będzie. To taki drugi Lis.

Niech Pan Radny nie będzie hipokrytą. Tylko gadać i atakować Starostę. Jak w "Cieszyniance" to siedzi cicho jak mysz pod miotłą. Spółdzielnia przegrała proces to rada zafundowała prezesom podwyżkę. Koszta przegranej musimy wszyscy ponosić. Widać nie bez przypadek Prezes Pana Radnego tak wielbi kiboli. Ci potrafią przymajniej przypałować na ustawce. To nie żarty tu trza mieć respekt

"Donald Tusk. *** - Będę na niego głosował. Przyjemne jest, że człowiek, który według wielu uchodził za leniwego fircyka, który do pięt nie dorasta Rokicie, za balangowicza i lekkoducha, który nie ma pojęcia o polityce - udzielił wszystkim lekcji skuteczności. Że w debacie pokonał Kaczyńskiego; ten się wprawdzie tłumaczył, że publiczność była wroga, no ale to brzmi jak odwieczne usprawiedliwienie polskich piłkarzy: ''Przeciwnik specjalnie trenował, żeby z nami wygrać''.

Tusk budzi mój podziw, choć oczywiście popełnia błędy. Walka z kibolami to jeden z nich; ja może nie jestem po ich stronie, ale pewne rzeczy rozumiem."

"Rozmowa z Jerzym Pilchem, pisarzem ***
Wojciech Szacki: Boi się pan wyniku wyborów? Niektórzy się boją.

Jerzy Pilch: Nie boję się, bo dramatów się nie spodziewam, każdy zresztą, nawet najfatalniejszy rezultat ma jakieś dobre strony, w tragicznym wariancie byłby np. zysk zawodowy. Im ostrzejsza prawica przy władzy, tym łatwiej się pisze.

Jak się panu podoba kampania i jej główni bohaterowie?

- Kaczyński powtarza manewr z wyborów prezydenckich, widać tylko jego. Czas niczego nie zabliźnił, jest dalej ciężko ranny i przez to groźny. Zawsze się mówiło, że śp. Lech był pod jego przemożnym wpływem - niepodobna nie pomyśleć: pewnie i nieboszczyk miał jakiś zwrotny wpływ łagodzący. Teraz ból, pustka, samotność - tym groźniej. Akolici są w cieniu, o ile cieniem można nazwać Telewizję Trwam. Oni pewnie - ta cała masa barwnych postaci - uważają, że są w blasku.

Kaczyński jest bardzo biegły w pewnym rodzaju polszczyzny, polszczyzny zagrzewającej do boju. Do wielu to trafia, bo daje im zadania, i to nie byle jakie, do tej pory jakoś w życiu nie szło, a teraz proszę! Będziemy ratować ojczyznę!

Ma też nie tyle zdeklarowanych wyborców, ile wyznawców czczących go jak proroka. Oni się nigdy nie rozczarują, nie przestraszą, nie odejdą, bo mają go za nadczłowieka. Nie mówią wprost, że Kaczyński uzdrawia, odgaduje przyszłość i cuda różne sprawia, ale czy do tego daleko?"...

Jeśli nie jesteś pewien, jeśli nie znasz się, nie czujesz się kompetentny - nie głosuj! Nie daj się gnać do urny jak baran, żeby się potem wstydzić jak, nie przymierzając, Kazik Staszewski (któremu skądinąd wyrazy szacunku - umieć się przyznać, iż się uległo stadnej histerii, to już dużo). Polityka to poważna sprawa, i lepiej nie głosować, niż głosować głupio.

A jeśli jesteś pewny, to głosując, bardzo proszę - wybierz kogoś z dalszych miejsc listy. Nie stawiaj bezmyślnie krzyżyka tak, jak to założyła partyjna centrala. Pokaż jej, że chcesz wybierać, a nie być tylko jej bezmyślnym żołnierzem.

Oswiadczenia radnych powinny byc na sesji a nie w gazecie ale sa wybory wiec to robia , a opozycja moze mowic bo takie jej prawo , a Macura napisal to od siebie , ale On chociaz jest radnym i chce byc radnym a nie jak inni rok temu wybrani juz chca porzucic samorząd dla stolka Sejmowego . TO JEST DOPIERO CIEKAWE !!!!!!

z rozbawienie przyjąłem oświadczenie.
Głos opozycji czy się podoba czy nie jest bardzo ważny, więc oburzenie radnych koalicji jest jak głos z prl!

...który doskonale odzwierciedla nastroje ludzi i moje:

"= W NIEDZIELĘ POWIEMY LIBERAŁOM Z PO NIE =
Za mozolne budowanie miękkiego państwa przyjaznego dla milionerów i niedostępnego dla obywateli , za miliony bezrobotnych w kraju i miliony tułaczy za chlebem po świecie, za stracone złudzenia i nadzieje młodego pokolenia , za zdezorganizowaną i chorą służbę zdrowia, za całkowitą zapaść budownictwa mieszkaniowego, za długotrwałe, strukturalne i narastające bezrobocie, za 5 mln. śmieciowych umów o prace, za rozrośniętą do 414 tysięcy administrację publiczną, za 860 mld. zadłużenia państwa , za transferowanie miliardów wypracowanych przez naród w kraju za granicę, za narastająca nędzę i głód milionów Polaków, PRZY URNACH WYBORCZYCH POWIEMY LIBERAŁOM Z PO NIE. Dość niezgodnej z polską konstytucją, antyspołecznej polityki gospodarczej, nasz los oddamy w ręce innego środowiska politycznego."

że Kotkowska jest w komisji finansów, która jest najważniejsza i najwięcej jest właśnie w tej komisji do zrobienia (o czym GZC zapomniał wspomnieć), dlatego też Kotkowska tak mało była na głosowaniach Sejmu ( o którym to wspomniał GZC). Głosowanie w Sejmie to już praktycznie formalność, najtrudniejsza część to właśnie komisje, podkomisje i tam najwięcej pracy.

na który to szpital 12 milionów złotych pomogła załatwić Poseł Kotkowska z SLD, gdyby nie Ona, to szpital prawdopodobnie byłby taki sam jak przed czterema laty:-)

Racje słuszne przeplatają się z kompletnymi bzdurami. Szkoda mio troszkę pan Ryszarda bo to postać pełna cnót. Ciekawy przyczynek do analiz jak działalność publiczna może cnoty wykoleić. Osobiście wyrażam pogląd, a nawet idę o zakład (conajmniej 0,7 l.), że wszyscy aktualni Rajcy Powiatu gadali by zupełnie inaczej, gdyby tylko uwolniono ich z partyjnych gorsetów. Tak sie jednak rychło nie stanie gdyż my wyborcy jesteśmy wielkimi popierającymi nie tylko codzienne zakładanie tego gorsetu ale też jego trwałe do ciała przyspawanie. Daliśmy się parokrotnie oszukać kombinacjom ordynacji wyborczej. W dodatku zbyt wielu z nas z powodzeniem realizuje niezbyt godne myśli o zakazie głosowania na ludzi usiłujących działać bez partyjnych wskazówek. Mamy zatem jak za PRL prosty i pożądany przez masy układ My-Oni. Dzięki temu możemy sobie prawie dowolnie narzekać. Niekiedy swoje durności na Rządzących przerzucić. Ha, nawet dać im kasę na utrwalenie takiej sytuacji.

... na Króla Juliana - tylko kosteczkę sobie będę musiał domalować :)

A ja zagłosuję na Gluzę bo już coś pokazał w powiecie.

TWOJA RĘKA WKŁADA GŁOS W USTA TRZEŹWEGO

GŁOSUJMY NA TRZEŹWYCH

i tunel ekranów Cieszyn Bielsko toć to klapki na oczach konia. l

A ja jeżdżę po powiecie i widzę remontowane drogi. Byłem niedawno w szpitalu w Cieszynie i widziałem odnowione pomieszczenia. Mój syn może sobie pokopać na Orliku. Czy to są dokonania pana Macury? Albo PiSu, CiSu czy innego coś-tam-Su? Nie. Panie Macura, buty lizać panu Gluzie i uczyć się od niego, a nie pyskować. Ale w naszym kraju tak to już jest. Jak komuś nie staje talentu czy odwagi to na siłę musi gnoić tych, którym coś się udaje. Wstyd i tela.

jak teraz rządzi Gluza to rozliczyć go przy wyborach, a nie kombinować. Do roboty ci od Macury radni. Pisowce to niech nic lepiej nie robia bo popsuja.

Przez ostanie 4 lata skończono budowę szpitala który CIS i PIS nawet nie umiał sobie dać rady. Z drogami podobnie nawet z Bielską sobie Gluza dał radę ;-)

to teraz pierwszy szczekacz w radzie bo Kuboszek szykuje się podobno na rentę. Kombinują razem z Królem i Dzierżawskim (PiS) jak połapać stołki, a Dzierżawski ich uczy jak nic nie robić ( profesor w tych sprawach - były starosta). Jak się nauczą lenistwa już dobrze to pójdą na pasek do Stanisława Kubicjusa ( bezideowiec z SLD ) który chce robić dużo i się z nimi 2 raz powącha ( 1 raz zrobił to z Solidaruchami z AWS Dzierżawskiego - w 1 kadencji ). Kolejny przyczajony to Brudny - uwaga lubi zarobić gdzie się da ( kombinator). Radni uważajcie na nich - wiem co mówię - radny I Kadencji

Warto posłuchać przed wyborami nic ująć nic dodać proszę warto posłuchać

Moi drodzy widzę kłotnię o byle co , a to że tak jest jesteśmy wszyscy winni bo głosujemy na byle kogo, na ludzi nie sprawdzonych i tak wyglada ta nasza cała polityka zaczynając od gmnin kończąc na parlamencie. Jest jedna rada parę dni do wyborów idżmy wszyscy i oddajmy głos na ludzi sprawdzonych co umieja i chcą coś zrobić .

No to teraz jasne, Pan Macura-gęba pełna frazesów a chodzi o dorwanie się do władzy. Brawo radni że nie dacie się podpuszczać temu pseudopolitologowi!

czują się niezagrożeni IMIENNIE !
Odpowiedzialność wypłukana i rozmyta i na kogo tu głosować, panie premierze TUSK...?

zrobił ...?

Czemu Pan Gluza nie ma odwagi samodzielnie wystąpić i odnieść się do zarzutów? Z kim Pan będzie się pospołu tłumaczył jak już Pan pOSŁEM będziesz? Wstyd - brak taktu i jakiejkolwiek politycznej odpowiedzialności przed wyborcami? Ciekawe...

Panie Radne i Panowie Radni! Nie ośmieszajcie się i nie pogrążajcie jeszcze bardziej. Ludzie i tak mają Was powyżej uszu. Zajmijcie się braniem diet i pieprzeniem od rzeczy w swoim własnym krnąbrnym gronie, a nam dajcie żyć w świętym spokoju.

Kury szczać prowadzać, a nie politykę robić!

Podoba mi się apel rozpoczynający komentarze. Niepodoba mi się zbiorowy atak na Macurę i sygnowanie podpisami ,oświadczenia ,ktore nie zawiera żadnych konkretów prócz stwierdzenia ,że coś rozbawiło a co coś zaniepokoiło radnych. Wodolejstwo zbiorowe jest warte tyle co wodolejstwo personalne. Naraźliście się na smieszność.

Głupi tekst. Zarzucanie politykowi, że ma chrapkę na władze to taki sam nonsens jak zarzucanie markietance, że się źle prowadzi. Drugi zarzut dotyczący forsowania swoich poglądów na radzie jest kuriozalny. Toć to jest właśnie odpowiednie miejsce gdzie mają ścierać się różne poglądy. Ma być jak za komuny - jednomyślnie? To po co jest opozycja? Po co jest nam potrzebna rada?

informują nas co ich rozbawia. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby w końcu zaczęli służyć społeczeństwu

nie wierzę Wam, potrzebuję od Was zaświadczenie!

do starosty Czesława Gluzy: Odcinek dwupasmówki od granicy w Cieszynie do Bielska
to perełka na skalę kraju. Dużo jeżdżę po Polsce i nie ma drugiej tak atrakcyjnej widokowo trasy. Już niedługo zamiast podziwiać krajobraz Beskidów kierowcy pojadą szarym klaustrofobicznym tunelem... Ekolodzy stają w obronie żab - kto stanie w obronie człowieka?!.. jego godności, jego prawa do piękna?!... Apeluje do Rady Powiatu, do Starosty, do wszystkich świętych i pięknie usmiechnętych na plakatach wyborczych - zastopujcie ten absurdalny projekt okaleczenia tego, co u nas jest wartością bezcenną - piękna krajobrazu Ziemi Cieszyńskiej!...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama