, sobota 20 sierpnia 2022
"Zakochana Syrenka" i inne propozycje na weekend
Anna Grygierek (pierwsza od lewej) burmistrz Strumienia po raz drugi bierze udział w spektaklu. fot. Małgorzata Handzlik Dodaj do Facebook

"Zakochana Syrenka" i inne propozycje na weekend

BŚ, JM, KK
Przedstawiamy weekendową ofertę kulturalną i sportową z naszego regionu. Na uwagę zasługuje inicjatywa samorządowców. Jutro w bielskim teatrze wystawiona zostanie sztuka \"Zakochana syrenka\". W rolę jednej z sióstr Małej Syrenki wcieli się burmistrz Strumienia Anna Grygierek.
11 grudnia

Zakochana Syrenka dla hospicjum
Już po raz trzeci przedstawiciele lokalnego biznesu, polityki, kultury i kościoła wezmą udział w nietypowym spektaklu, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego. Wśród występujących będzie między innymi burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

"Zakochana Syrenka", to, po "Kopciuszku i Krasnoludku" oraz "Aniołkach Śpiącej Królewny", kolejny już spektakl, gdzie w bajkowe postacie wcieliły się osoby na co dzień znane zupełnie z innych ról. Przed rokiem na deskach bielskiego teatru pojawiła się między innymi odgrywająca rolę Pelargonii, burmistrz Skoczowa Janina Żagan, czy kończący kadencję burmistrza Cieszyna Bogdan Ficek, który wcielił się w rolę Aniołka.

Po raz drugi już na scenie pojawi się burmistrz Strumienia. - To nie tylko możliwość wsparcia szczytnego celu, ale też możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi – mówi o swoim udziale w projekcie Anna Grygierek. Tym razem wcieli się w rolę Althea, jednej z 6 sióstr Małej Syrenki. Oprócz niej zobaczyć będzie można miedzy innymi wojewodę śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, Piotr Zdunka, dyrektora Beskidzkiego Centrum Onkologii czy ks. Jan Duraja, proboszcza bielskiej Parafii Matki Bożej Fatimskiej.

Zainicjowana przez Małgorzatę Handzlik przed dwoma laty akcja charytatywna "Kopciuszek" pozwoliła zebrać do tej pory ponad 150 tysięcy złotych. Dochód z tegorocznego przedstawienia zostanie przekazany Salwatoriańskiemu Stowarzyszeniu Hospicyjnemu, które rozpoczęło budowę pierwszego stacjonarnego hospicjum w Bielsku Białej.

Spektakl będzie można zobaczyć już jutro o godzinie 17.00 i 20.00 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Do nabycia są jeszcze ostatnie bilety.

Pisaliśmy: Jak burmistrz Ficek aniołem został…

XIII Zawody Pływackie Masters Ziemi Cieszyńskiej
11 grudnia o godzinie 13.00 na pływalni Uniwersytetu Śląskiego odbędą się zawody pływackie organizowane przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z oddziałem powiatowym w Cieszynie.

O puchar burmistrza miasta Wisły
11 i 12 grudnia odbędzie się halowy turniej piłki nożnej. Impreza rozpocznie się o godz. 9.30. Organizatorem jest Urząd Miejski w Wiśle oraz Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe. Wiślańscy piłkarze zaprezentują swe umiejętności na nowo otwartej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1.

Kiermasz świąteczny w Wiśle
Na placu Hoffa będzie można zakupić świąteczne dekoracje oraz inne drobiazgi, idealne na prezenty gwiazdowe. Kiermasz odbędzie się także w niedzielę.

12 grudnia

Dzień Otwarty Zamku
Z okazji dorocznej imprezy organizowany jest wernisaż "Light my fire". Wystawa pokaże niepozorne, niedoceniane na co dzień grzejniki w różnych formach. Ich ciekawa stylizacja nawiązuje do stylu retro, ma w sobie także nutkę klasyki i z pewnością będzie ciekawym elementem wystroju każdego mieszkania. Na wystawie zaprezentowane zostaną również przedmioty sygnowane nazwiskami najlepszych projektantów z północnej Europy. Pierwszy raz można będzie je zobaczyć w Polsce. Kuratorem wystawy jest Anna Zabdyrska, projektantka związana jest z Krakowem. Wystawę uświetni premiera nowego zimowego menu przygotowanego przez klubokawiarnię Presso. Zwiedzających zapraszamy w godzinach od 9 do 17.

Kamrat przyjedzie z Katowic do Cieszyna
Kamrat - tak będzie nazywał się w nowym rozkładzie jazdy, który już 12 grudnia wejdzie w życie, pociąg łączący Katowice z Cieszynem. Nazwa została wyłoniona w drodze konkursu zorganizowanego przez Śląski Zakład Przewozów Regionalnych w Katowicach oraz Cieszyńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.

Z Katowic Kamrat wyjedzie o godz. 8.10, by zameldować się w Cieszynie o godz. 10.16. W drogę powrotną wyruszy o godz. 16.05. W Katowicach będzie o godz. 18.17. Pociąg będzie kursował codziennie.
Komentarze: (15)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"Kamrat" ? Dobra, niech bedzie Kamrat. Dwie godziny z groszem to nieźle jak na PKP. Jedzie przez Zebrzydowice ? Zawsze wolałem jeździć przez Bielsko Białą. Dobrze, że jest (będzie).

Wydarzenie kulturalne:przyjedzie pociąg. Dobranoc

Stop cenzurze Internetu!

ofertą sportową naszego regionu.

"Light my fire". Chcę przypomnieć, że Polacy nie gęsi też swój język mają. Myślałem, że Zamek zajmują się kulturą po polsku. Myliłem się.

"niepozorne, niedoceniane na co dzień grzejniki w różnych formach" - zaiste, to musi być bardzo interesujące

oswajaj...oswajaj - bez (takoż najważniejszego w świecie angielskiego) języka: człowiek utyka...

Ale z tego KAMRATA będą mogli korzystać tylko katowiczanie, bo my do Katowic się tym pociągiem nie wybierzemy chyba na nocne hulanki. I znowu jesteśmy tam gdzie kura jajko nosi.

Szkoda, że nie ma połączenia, które pozwalałoby mieszkańcom Cieszyna uczestniczyć w wieczornych wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, jakie odbywają się w Katowicach. Tyle jest ciekawych koncertów i spektakli na które chciałoby się pojechać, ale bez samochodu ani rusz. Nie mówiąc już, że na imprezę też z przyjemnością pojechałbym do Katowic i nie martwił się warunkami na drodze. Podobne połączenie powinno również być z bardzo ważnym dla Cieszyna - Bielskiem...

Nie wiecie czy są jeszcze bilety na przyjazd tego pociągu? Słyszałem że dobudowali trybunę od strony Castoramy ale tam tylko wstęp dla VIP-ów.Jak już się nie załapię to najwyżej będę obserwował przejazd w okolicy ciepłowni. Może nawet blokadę rzucę na tory żeby dłużej popatrzeć

Mam do sprzedania ostatnie 8 wejsciowek na wiadukt :) Oczywiście dla wszystkich lornetki i chorągiewki czerwone :) Normalnie będzie jak w Chinach :D

A ponoć będzie na co popatrzyć bo przyjedzie FLIRT czyli nowoczesny składzik ! Więc warto zobaczyć pociąg którym NIE BĘDZIEMY JEŹDZIĆ bo na co dzień będą kursowały zwykłe, brudne składy. PS doceniam inicjatywę Klubu ale tak trochę głupio to wyszło

Mógłby jeszcze Ficek jakie odrzutowce od Putina pożyczyć żeby chmury przegonić

Z Putinem nie moge sie dogadać bo zanosi sie śmiechem, ze zamiast rakiet mamy doniczki od czarnego "brata" z za wielkiej wody :)

weź się chłopie do roboty zamiast kombinować, popracujesz - kupisz sobie autko i przestaniesz narzekać, że do Bielska daleko.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama