, wtorek 5 marca 2024
Uniwersytecka aula się przeżyła
Aula od miesięcy stoi zamknięta. fot. Edyta Rasmus Dodaj do Facebook

Uniwersytecka aula się przeżyła

TWO
Uniwersytecka aula się przeżyła

Rektor UŚl., prof. Janusz Janeczek, zapewnia, że o wyburzeniu auli nie ma mowy, ale obiekt pozostanie zamknięty. fot. Wojciech Trzcionka

Aula Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie przez lata tętniła studenckim życiem. Od miesięcy świeci jednak pustkami. Uczelnia zamknęła ją aż do odwołania.
W auli uniwersyteckiej często odbywały się koncerty albo projekcje filmowe. To tutaj też przez lata organizowano inaugurację roku akademickiego. Niestety, od kilku miesięcy obiekt jest zamknięty. W środowisku studenckim krążyły nawet pogłoski, że budynek z 1980 roku wybudowany dla uczczenia 35. rocznicy wyzwolenia Cieszyna - o czym głosi tablica przy wejściu, zostanie wyburzony. — To byłaby katastrofa. Uczelnia potrzebuje tego miejsca — przekonuje student etnologii.

Rektor UŚl., prof. Janusz Janeczek, zapewnia, że o wyburzeniu auli nie ma mowy, ale obiekt pozostanie zamknięty ponieważ nie spełnia wymogów przeciwpożarowych i wymaga pilnego remontu. — Mamy wobec auli plany. Chcemy aby po przebudowie była częścią centrum kongresowego, które zamierzamy stworzyć przy cieszyńskim uniwersytecie. Strategicznych decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjęliśmy, ale myślimy o umiejscowieniu w auli biblioteki — przekonuje prof. Janusz Janeczek.

Zdaniem rektora, centrum kongresowe mogłoby powstać za pieniądze Unii Europejskiej. — Aula była przez lata bardzo często wykorzystywana przez miasto, więc liczymy, że Cieszyn bardziej się nią zainteresuje i być może włączy do współpracy przy pozyskiwaniu środków unijnych — dodaje rektor.

Miasto jest otwarte na propozycje. — Uniwersytet powinien określić oczekiwania wobec miasta i przedstawić nam propozycję współpracy — zaznacza wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski.
Komentarze: (17)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak to jest,że kiedyś budowano zakłady pracy,aule,
szpitale,mieszkania i.t.d. , a teraz nie ma nawet na remont.W Polsce bez dotacji z Uni nie ruszy NIC!!

Jaka uczelnia - taka aula

Wszystkie uczelnie budują aule a UŚ zamyka...

Panie redaktorze /Glowny/!
Prosze nas podatnikow Cieszynskich poinf. ile nas kosztuja dotacje na uniwersytet ?

Geniusz dyrektora Kowalskiego!!! Zlikwidował Centrum Konferencyjne, wyburzył biuro, a teraz nowe centrum w auli chce budować?

Wymogi jak wymogi, trudno, ale pomysł z umiejcowieniem tam biblioteki to już cięższy kaliber myśli alternatywnej.
( a tyle fajnych rzeczy tam się działo przez te lata )

Centrum Kongresowe czy Sala Świadków ...taka organizacja religijna nie uznająca bóstwa Chrystusa...?
Po co komu ta sala?
Pan Rektor nie snuje żadnych planów ani nie roztoczył żadnej wizji, czyli dalej sztuka dla sztuki albo jajko niespodzianka, z króliczkiem czyli pomieszanie z poplątaniem...?

Platynowy Laur dla JM Rektora Profesora Janusza Janeczka

19 stycznia 2008 roku o godz. 17.00 w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach odbędzie się uroczystość wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji. Platynowy Laur Umiejętności w kategorii "Pro Publico Bono" otrzyma m. in. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek.
W imieniu Laureata nagrodę odbierze Prorektor ds. Nauki i Informatyzacji prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Przedstawiciele Regionalnej Rady Gospodarczej przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach od 1992 roku nagradzają Laurami Umiejętności i Kompetencji nieprzeciętnych menedżerów, wyróżniające się firmy, organizacje i instytucje, które wprowadzają skuteczne rozwiązania restrukturyzacyjne i torują drogę nowoczesnej gospodarce rynkowej, a także autorytety moralne i najwybitniejszych reprezentantów nauki, oświaty, kultury, sztuki, polityki.

W gronie Laureatów na przestrzeni ostatnich szesnastu lat znaleźli się między innymi: Prezydent Lech Wałęsa (1992 r.), Ojciec Święty Jan Paweł II (1996 r.), Sekretarz Generalny NATO Javier Solana (1999 r.), Aleksander Kwaśniewski (2002 r.),Vaclav Havel, Adam Małysz (2004 r.), Bruno Dethomas (2003 r.), Ksiądz Arcybiskup Stanisław Dziwisz (2005 r.) czy Profesor Władysław Bartoszewski (2007 r.)

Inżynieria biomedyczna na Uniwersytecie Śląskim
http://bi.gazeta.pl/im/3/3765/m3765183.gif

kapi
2006-12-15, ostatnia aktualizacja 2006-12-15 22:51

Inżynierię biomedyczną ze specjalnością informatyka medyczna, będzie można studiować od października na Wydziale Informatyki i Nauk o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. - To kierunek przyszłości. Studenci mogą być twórcami specjalistycznych oprogramowań diagnostycznych, symulacji działań przyrządów medycznych i procesów zachodzących w naszym organizmie. Już teraz na wydziale pracują nad projektowaniem protez ortopedycznych - mówi prof. Janusz Janeczek, rektor uczelni. Na kierunku będzie 60 miejsc. Przewidziano również zajęcia w laboratoriach Śląskiej Akademii Medycznej.

JM Rektor Janusz Janeczek na sesji Rady Miasta Katowic

28 stycznia o godz. 13.00 JM Rektor prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek weźmie udział w sesji Rady Miasta Katowic.

W trakcie sesji rozpatrywany będzie projekt uchwały w sprawie nadania imienia profesora Józefa Pietera rondu położonemu na terenie miasta Katowice.

Profesor Józef Pieter...więcej

JM Rektor Janusz Janeczek w Strasburgu

6-7 marca JM Rektor Prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek będzie reprezentował KRASP na sesji plenarnej Steering Committee for Higher Education and Research (CDESR) w Strasburgu, w porządku obrad m.in. sprawy związane z utworzeniem Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego (The EUROPEAN HIGHER EDUCATION AREA)

ma zaufanie do Pana Rektora! (e)

może gruntownie przebudować, by nie straszyła sowietyzmem

Zburzyc to dziadostwo.

niech zostaną tylko supermarkety i Urząd Pracy

Najpierw zlikwidowano filię pozostawiając tylko zamiejscowe wydziały, teraz aula... Widac że obiekty w Cieszynie są dla Uniwersytetu Śląskiego niczym kula u nogi. Jak tak dalej pójdzie to Cieszyn przestanie byc miastem akademickim. Szkoda tylko obiektów sportowych którymi się przecież władze miasta nie zainteresują w odpowiednim czasie.

Żadamy hipermarketów, marketów, miniarketów, markeplace, no i oczywiście parkingów. Będzie w końcu praca dla studentów, absolwentów itd

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama