, czwartek 7 grudnia 2023
Szwedzkie tradycje w Cieszynie
Aktor Maciej Damięcki z laureatkami konkursu wiedzy o Szwecji. fot. Maciej Dżugan Dodaj do Facebook

Szwedzkie tradycje w Cieszynie

MACIEJ DŻUGAN
Już po raz piąty Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Działajmy Razem organizuje Dni Szwedzkie. W piątek w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbył się Koncert Integracyjny.
— Dni Szwedzkie to okazja do podsumowania rocznych działań stowarzyszenia w tym kraju. Były to przede wszystkim obozy integracyjne, szkolenia dla terapeutów oraz olimpiady dla osób niepełnosprawnych – mówi Ewa Gagat, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji „Działajmy Razem”.

Podczas uroczystej gali w teatrze wręczono nagrody laureatom konkursu wiedzy o Szwecji. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać występy polskich i szwedzkich artystów: m.in. Avocado, Gildarna, Krzysztof Janiec oraz G'zone. Całość oprawiona była brawurową konferansjerką w wykonaniu Macieja Damięckiego, który od lat związany jest ze stowarzyszeniem oraz Małgorzaty Mendel-Miśki. Nie obyło się bez prezentacji szwedzkich tradycji, największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście te kulinarne.

Stowarzyszenie „Działajmy Razem” istnieje od 2000 roku. Za główny cel działalności przyjęło sobie integrację osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Podczas siedmiu lat działalności organizacja zrealizowała ponad 100 projektów.
Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kapuś na promocji heretyckiego kraju-jakie wymowne

również twoje spaczenie też jest wymowne :=(
Zastanawiam się jaki dom, szkoła i kościół stoją za takim typen, jak ty...?
Co do szwecji daleki jestem, aby jakikolwiek kraj stawiać na piedestale .Homoseksualizm luteran to totalna klęska

Janie,twoja nienawiść jest typowa dla twojego wyznania,tak samo jak typowa jest korupcja i złodziejstwo w takich krajach jak Polska i Włochy.

piszesz prawdę więc drażnisz POprawnych

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama