, środa 22 marca 2023
Student autorem podręcznika
Piotr Buława z Cieszyna, student czwartego roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. fot. Michael Morys-Twarowski Dodaj do Facebook

Student autorem podręcznika

MICHAEL MORYS-TWAROWSKI
23-latek z Cieszyna został współautorem książki „Prawo międzynarodowe publiczne”, której wydawcą jest prestiżowa oficyna Wolters Kluwer.
Licząca 200 stron publikacja jest owocem działań Sekcji Prawa Międzynarodowego Publicznego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wśród dziewięciu autorów niedawno wydanej książki jest Piotr Buława z Cieszyna, obecnie student czwartego roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

„Prawo międzynarodowe publiczne" jest podręcznikiem akademickim. — W przeciwieństwie do poprzednich, na szeroką skalę wykorzystuje dorobek doktryny anglosaskiej, orzecznictwo Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości oraz opinie amerykańskiego Departamentu Stanu – mówi Buława.

Jak w wieku 23 lat zostać współautorem akademickiego podręcznika? — Wydawnictwo zwraca się z pomysłem na książkę do Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa (TBSP) — wyjaśnia cieszyński student. TBSP to najstarsze i jedno z największych w Polsce kół naukowych, zrzeszających studentów prawa. — Redaktorem danej książki zostaje szef odpowiedniej Sekcji Towarzystwa, który dobiera współautorów, biorąc pod uwagę ich dotychczasowe dokonania — tłumaczy współautor książki. W taki sposób przypadło mu napisanie rozdziału „Źródła prawa międzynarodowego”.

Piotr Buława już wcześniej miał na koncie publikację naukową – napisany w języku angielskim artykuł o Europejskim Nakazie Aresztowania. Ukazał się w książce pod redakcją profesora Kazimierza Lankosza z Uniwersytetu Jagiellońskiego, jednego z najbardziej znanych polskich specjalistów z zakresu prawa międzynarodowego. Cieszyniak jest też laureatem konkursu z zakresu prawa gospodarczego Unii Europejskiej organizowanego przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W najbliższym czasie do księgarń ma trafić kolejna książka, której współautorem jest Piotr Buława – „Prawo Unii Europejskiej. Testy dla studentów”.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Braaaaaaaaaaaaaaawo panie Piotrze! Życzę wielu sukcesów!!!!!

Wiyncyj takich miglanców, co by byli tacy mondrzy jak nasz Piotruś. Dyć widać, że to synek stela! Brawo!

Brawo Piotrze! Pozdrowienia z 'Osucha'.

Czy to jakiś krewny od Bulawy z Czeskiego Cieszyna, który zabił trzech policjantów jadąc po pijaku autem 140km/h na Jabłonkowskiej?

Proszę też coś zrobić na polskiego podwórka, bo nasze prawo nie jest zdrowe i daleko do tego, by stosowano odwieczną zasadę, gdzie "TAK" znaczy "tak", a "NIE" znaczyło "nie" ...

pomyliły się ci bajki!!

Panie Piotrze, proszę przyjąć życzenia aby książkowe tezy i wskazania znalazły kiedyś (kiedykolwiek) odzwierciedlenie w naszej rzeczywistości. Zapoznam się z nimi niezwłocznie. Znam inne publikacje z zakresu spraw "publicznych" i powiem szczerze, że póki co, zmuszają one w miarę normalnego człowieka do niezwłocznego udania się do psychologa po poradę. Tak wielkie jest "rozwarcie " pomiędzy treścią i literą owego prawa a "praktyką" spraw publicznych dnia codziennego. Proszę zatem zbyt szybko do owej rzeczywistości nie przychodzić, szkoda Pana zdrowia. Tym bardziej, że jest Pan w kręgu doktryny anglosaskiej i MTS-u, a te nie są w Polsce (a w cieszyńskim również) zbyt dobrze rozumiane. Mógły Pan jednak powoli wyjaśniać co to znaczy np. "cel powołania organizacji" i jak to się ma do owej organizcji (jakiejkolwiek) działań późniejszych. Cieszyć (smucić zarazem!) się wypada, że ma Pan tak szerokie pole do popisu.

bo wszystkie Piotrki to fajne chłopy:)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama