, czwartek 25 lipca 2024
Studenci nagrodzili kinoDodaj do Facebook

Studenci nagrodzili kino

ER
Studenci Uniwersytetu Śląskiego przyznali nagrody osobom i instytucjom, które w ostatnim roku szczególnie przyczyniły się do rozwoju i upowszechniania kultury studenckiej. Jedna ze statuetek powędrowała do Cieszyna.
Kurosy - bo tak nazywa się nagroda, zostały przyznane po raz drugi w pięciu kategoriach: organizacja przyjazna studentom, promotor kultury studenckiej, wydarzenie kulturalne roku, przyjaciel studentów, nagroda honorowa. Główną nagrodę w kategorii „wydarzenie kulturalne roku" otrzymał cieszyński Festiwal Filmowy „Kino na Granicy".

— Festiwal „Kino na Granicy" jest imprezą kameralną, a coroczne propozycje filmowe utrzymywane są w konwencji niepozwalającej na nudę. Festiwal promuje kino autorskie, alternatywne, trudno dostępne w Polsce. Laur studencki przyznajemy za utrzymywanie niesamowitego klimatu festiwalowego oraz za promocję kina niszowego – w najlepszym znaczeniu tego słowa — informuje Magdalena Ochwat, rzeczniczka prasowa uniwersytetu.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Кино не умрет, пока в кинотеатрах будет темно. (Сэмюэл Голдвин)

no a jacy są laureaci w pozostalych kategoriach wg szanownych studenciaków ?

za festiwale Era Nowe Horyzont i Nowa Muzyka...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama