, piątek 1 lipca 2022
Spotkanie dla seniorów i osób niepełnosprawnych - obchody II Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ustroniu
Spotkanie na ustrońskim rynku dało seniorom wiele radości, ale pamiętajmy o nich każdego dnia. fot. Agnieszka Kaczmarczyk Dodaj do Facebook

Spotkanie dla seniorów i osób niepełnosprawnych - obchody II Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ustroniu

Tekst i zdjęcia AGNIESZKA KACZMARCZYK
Spotkanie dla seniorów i osób niepełnosprawnych - obchody II Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ustroniu

Występ zespołu "Goldersi". Dla pensjonariuszy zagrała także "Czantoria".


Spotkanie dla seniorów i osób niepełnosprawnych - obchody II Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ustroniu

Czesław Gluza podczas oficjalnego powitania, zachęcił wszystkich do cudownej zabawy i integracji.


Spotkanie dla seniorów i osób niepełnosprawnych - obchody II Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ustroniu

Każdy ośrodek przygotował swoje wystawy z wielkim zaangażowaniem i ciekawym pomysłem.

Korzystając z uroków wakacji i pięknej pogody 17 sierpnia na ustrońskim rynku odbyło się spotkanie przedstawicieli i pensjonariuszy z Miejskich Domów Spokojnej Starości, Domów Opieki Społecznej i stowarzyszeń. Goście przyjechali z miast województwa śląskiego i Czech. Spotkanie było okazją do refleksji, śpiewów i dyskusji na temat problemów ludzi dojrzałych. Integracja, twórczość i uśmiech na twarzy to hasła tegorocznych obchodów.
- Od 2005 roku w MDSS w Ustroniu organizowany był wernisaż prac pensjonariuszy. Zdecydowaliśmy się zorganizować wystawę twórczości osób starszych i niepełnosprawnych dla większej ilości odbiorców - mówi Ilona Niedoba, dyrektor MDSS w Ustroniu i organizatorka całego wydarzenia. - Przerodziło się to w pełne ciepła, barwne spotkanie. Chcemy zwrócić uwagę na to, że są wśród nas tacy wspaniali ludzie, którzy potrafią tworzyć piękne rzeczy - dodaje i stwierdza, że podopieczni wkładają w przygotowanie prac całe serca, a organizatorzy starają się stworzyć im miłą atmosferę i zapewnić odrobinę rozrywki w tym bardzo ważnym dla nich dniu.

- Jestem dumny, że to święto znalazło swoje miejsce na Ziemi Cieszyńskiej. Należy doceniać wiek dojrzały - powiedział podczas uroczystego rozpoczęcia Czesław Gluza, starosta cieszyński. - Życzę miłych chwil, nabrania siły i energii na kolejny rok oraz wzajemnego szacunku i wrażliwości na drugiego człowieka, bo wtedy wszystko przychodzi znosić nam łatwiej - dodał starosta, i życzył każdemu, aby złota jesień była dla niego tak wielobarwna jak nasze góry.

Swoje zdanie wyraził także burmistrz Ustronia. - Bardzo cieszymy się, że to właśnie nasz ustroński rynek jest miejscem takiego spotkania. Chciałbym, aby każdy czuł się tu jak u siebie - mówi Ireneusz Szarzec i życzy wszystkim więcej takich spotkań, które przynosić będą niesamowite wrażenia.

Zadowolenia nie kryli również pensjonariusze. - Pogoda dopisała, dlatego większość z nas mogła tu przyjść lub przyjechać. Jest pięknie. Miło, że ktoś pomyślał o nas - mówi Ewa Szarzec z MDSS w Ustroniu. - Siedzę pod parasolem i widzę wokół tylu uśmiechniętych ludzi. Nucę pieśni razem z zespołem. Czego chcieć więcej - dodaje Otylia Kafel.

Organizatorami wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie wraz z Miejskim Domem Spokojnej Starości w Ustroniu. Podczas imprezy nie zabrakło występów artystycznych. Znane wszystkim utwory zaprezentował Zespół "Goldersi" oraz Estrada Regionalna "Czantoria". Podczas obchodów rozlosowane zostały nagrody, a każdy z gości otrzymał od organizatorów ciepły posiłek. Stoiska z artystycznymi wyrobami przygotowane przez podopiecznych ośrodków, przykuwały uwagę gości. Barwne hafty, papierowe kwiaty, obrazy i figurki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Cieszy mnie że pamięta się o babciach i dziadkach w naszym regionie, dobrze że przyjechali szefowie powiatu - nie potraktowano tego marginalnie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama