, poniedziałek 26 września 2022
Skocz do Skoczowa na 44. Dni Miasta. Będzie się działo!
Bogaty repertuar Dni Skoczowa z pewnością przyciągnei tłumy mieszkańców. W tym roku wystąpią także uczestnicy "Bitwy na głosy". fot. mat.pras. Dodaj do Facebook

Skocz do Skoczowa na 44. Dni Miasta. Będzie się działo!

BARBARA ŚLIŻ
Występy dzieci, formacje taneczne, wystawy i co roku coś nowego. Co tym razem? Skoczowska trówła, którą organizatorzy mają zamiar na stałe wpisać w obchody miasta. 44. Dni Skoczowa ruszają już dziś o godzinie 15.00. Oby pogoda dopisała!
- Trudno powiedzieć, żebyśmy konkurowali z cieszyńską trówłą, która mam już swoje tradycje. Z naszej skrzyni będziemy wyciągać elementy potrzebne do otwarcia Dni Skoczowa - wyjaśnia Robert Orawski, dyrektor MCK Skoczów. - Chcemy także nawiązać do hasła "Skocz do Skoczowa". Co roku będziemy starali się wymyślić nowy sposób na skakanie do miasta - dodaje.

Skoczowska trówła wykorzystana będzie do ustalenia rekordu nowej dyscyplinie: skok z trówły. Skrzynia przykryta będzie gumowym chodnikiem. Każdy kto na tym stanie, będzie musiał skoczyć do Skoczowa. Poniżej skrzyni ułożony będzie materac, na którym będzie zaznaczone miasto. - Skakać będzie można codziennie do 17, chcemy w ten sposób pokazać, jak łatwo funkcjonuje przeszłość z przyszłością. Mając w sercu wszystko to, co z naszej tradycji wynika, skaczemy w przyszłość – komentuje Orawski.

Mistrzostwa w triatlonie, tradycyjny rzut beretem, koła gospodyń wiejskich wraz ze swoimi stosikami, a także uczestnicy "Bitwy na głosy" to tylko niektóre atrakcje na weekend. - 90% osób, które brały udział w tym programie związanych było z tutejszym Domem Kultury. Na estradzie wystąpią Szczypior, Karolina Andrzejewska czy Karolina Kidoń - mówi dyrektor MCK.

PISALIŚMY: Kultura na weekend: Sprawdź, co robić w ten weekend!

Swoistą tradycją Dni Skoczowa jest kino plenerowe, podczas którego wyświetlane są filmy o tym mieście. - Jesteśmy jedynym miastem, które zgłasza się do telewizji z prośbą o udostępnienie tego rodzaju filmów. W tym roku pokażemy "Zajechał wóz do Skoczowa" z 1987 roku. Nam chodzi o to, żeby ludzie emocjonalnie uczestniczyli w zabawie, ten film daje taką możliwość. Z pewnością część mieszkańców będzie mogła rozpoznać się na ekranie - mówi organizator.

W Skoczowie nie może także zabraknąć plejady gwiazd. Pojawią się sobowtóry Elvisa Presleya, Dody, Piotra Kupichy i Marlin Monroe - wszystkie osobistości show biznesu zawitają do miasta, by móc zabawiać publiczność. Przez ten weekend naprawdę będzie się działo!

Warto dodać, że od wielu lat poszczególne miasta Śląska Cieszyńskiego tworzą system, dzięki któremu, imprezy nie nakładają się na siebie. W ubiegłym tygodniu obchodzono dni Strumienia, teraz Skoczów, a w przyszłym tygodni rusza Święto Trzech Braci.
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a napisz nam proszę co ty widziałeś..:)

"Do wczoraj pod wieczór"- chłopie jak najszybciej zmień dilera. Ta jego marycha ci wyraźnie szkodzi, bo fatalnie działa na mózg, a to widać i dlatego zwyczajnie wstyd!

Po co narzekacie na 22.00 skoro koncert sobotni skończył sie o 23.30, a balanga była do rana...

...we Skoczowie hajdamasz na rynku, a w Ustróniu przyjechali z górnego na działki i koszóm calutkóm sobote linkowóm kosiarkóm... jeżech wkurzóno!!! Nie idzie se posiedzieć na balkonie, bo krawal przełokropny.

fajna synteza

był czad, kultowa publika i atmosfera - skoczowska III liga podpierająca murki rynkowych pierzei, sącząca Żubra z puszki, przesunięte w stronę ultrafioletu twarze ziomów z nonszalancką zadumą słuchające śmiesznej wokalistki z krótką tęgą nóżką, w obrzydliwie kiczowatej sukieneczce, miodonka i karczek smażony na węglach, kilku Rambów z firmy Adamex. Tabuny siusiek w wieku od 11 do 15 5lat wypizdrzonych na modłę MTV, trochę starszych samiczek - dżagi o spojrzeniu panter... Miód malina, żywa tradycja, prawdziwy folklor skoczowski.

zaś jakieś dwie stare baby się odezwą że spać nie mogą bo im muzyka przeszkadza... to przez drogę przejść nie mogą (artykuł z czasie Skoczowa) to znowu muzyka... i jak potem można świętować w Skoczowie

wlasnie!!! gdzie jest info w necie oprocz tego na plakatach na miescie??????????????????????

rzeczywiście w tym mieście dowiedzieć się o szczegółach jakiejś imprezy graniczy z cuedem

a jaki jest program tej imprezy poza skakaniem, bo na stronie internetowej poza papką nic nie można zobaczyć, mogliby chociaż dołączyć jakiś program do pobrania, może robią tę imprezę tylko dla siebie???

co z tego jak 22:00 koniec imprezy i wypad do domu (jak zawsze zreszta), bo tez nie daj Boze raz w roku komus mozna zaklocic sen...w tej kwestii Skoczów innych miast nie dogania wcale...A szkoda, bo to na pewno zwiększyłoby liczebność uczestników, gdyby impreza trwała np do północy...no ale co zrobic...tyle lat wszyscy na to narzekają, a władze nic...

zasady zeby imprezy się nie nakladaly czasowo na siebie , bo wladze Wisły tego nie przestrzegają i w dodatku imprezy publiczne są tam odplatne !!!!!!
A co sie tyczy Skoczowa to jest i bylo to zawsze miasto z tradycją i dlatego swieto ma juz liczebnik 44 . Tylko pogratulować madrym włodarzom !!!! :))

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama