, środa 24 lipca 2024
Pilch będzie pisał dziennik
Jerzy Pilch. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Pilch będzie pisał dziennik

ER
Jerzy Pilch, pisarz, publicysta i dramaturg pochodzący z Wisły, będzie pisał felietony dla „Przekroju”. — Chcę odnotowywać życie na bieżąco, ale z istotnymi komentarzami — mówi.
W serwisie Youtube pojawił się fragment wywiadu autorki tygodnika Katarzyny Janowskiej z Jerzym Pilchem, w którym pisarz zapowiedział współpracę z „Przekrojem”. Pilch mówi w nim, że będzie pisał dla tygodnika swój dziennik. — Chcę odnotowywać życie na bieżąco, ale z istotnymi komentarzami — mówi wiślanin.

Ostatnio Pilch publikował felietony w „Dzienniku”, ale pod koniec sierpnia rozstał się z wydawnictwem Axel Springer Polska. Wcześniej swoje teksty publikował w „Tygodniku Powszechnym” i „Polityce”.Jerzy Pilch urodził się w Wiśle w 1952 roku. Jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, laureatem wielu prestiżowych nagród literackich w tym nagrody im. Kościelskich w 1989 roku za „Wyznania twórcy pokątnej literatury erotycznej” i nagrody Nike za powieść „Pod Mocnym Aniołem” w 2001 roku. Opublikował też m. in. „Spis cudzołożnic”, „Tysiąc spokojnych miast”, Inne rozkosze”, „Bezpowrotnie utraconą leworęczność”, „Pod Mocnym Aniołem”. Napisał scenariusze do „Żółtego szalika” i „Miłości w przejściu podziemnym”. Wystąpił również w filmie Witolda Adamka „Wtorek” gdzie zagrał rolę właściciela fabryki krasnali ogrodowych i konesera kobiecych wdzięków. Jerzy Pilch jest też fanem futbolu i jednym z najbardziej znanych kibiców Cracovii.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

brawo

Jurek napisz do Codziennej. Nie bądź gwiazdorem! Napisz.

najlepszy felietonista wśród aktorów i najlepszy aktor wśród felietonistów.

Zapomnieliście wspomnieć, że swego czasu Jerzy Pilch pisał również felietony do prestiżowego miesięcznika "Hustler"

A cóż on taki czerwony na gębie? Całkiem jak ten ze starostwa, też wiślok.

До сих пор нет свободы слова при оральном сексе.

Jerzy mówi pięknie, chociaż to jeszcze nie SZCZYT jego możliwości...

WYCHODZI ...?

Dziennik uwodzicielca????

Z tego co słyszałem to Pilch kieliszka nigdy nie odmawia, a do czego służy kobieta też wie i właśnie takim podejściem do życia zaskarbia sobie sympatię czytelników.

Стакан водки... Эта цифра меня пугает.

TRZĘSŁY...czy to coś znaczy ...?

w kategorii tematów głęboko duchowych... Komuś trochę zazdrościł czegoś, czego nie doświadczył osobiście, czyli to co najlepsze jeszcze przed Jerzym!

Nagroda Nike jest prestiżowa, ale chyba tylko w kołach zbliżonych do wyborczej.

taka dyskusja

Swój chłop, otwarcie mówi o słabościach ludzkiej duszy ....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama