, wtorek 30 maja 2023
Pierwsza wystawa o Armenii
Tigran Vardikyan pokazuje w Wiśle zdjęcia ze swojej ojczyzny - Armenii. fot. Krzysztof Kaczorowski Dodaj do Facebook

Pierwsza wystawa o Armenii

KRZYSZTOF KACZOROWSKI
Wystawę zdjęć Tigrana Vardikyana o Armenii można oglądać w Wiśle. — Tą wystawą chcę przybliżyć wszystkim moją ojczyznę — mówi mieszkający w Polsce Ormianin.
Wystawa jest wyjątkowa: to debiut fotograficzny artysty, który do tej pory zorganizował ponad 30 wystaw indywidualnych rysunku satyrycznego i malarstwa w wielu miastach Polski. Poza tym to jedyna wystawa tego typu w Polsce.

— Często pytają mnie o Armenię, o jej mieszkańców, sztukę, kulturę, historię. Tą wystawą chcę przybliżyć wszystkim mój kraj ojczysty, zwłaszcza oryginalną, niepowtarzalną architekturę i jej detale, m.in. nagrzane słońcem koronkowe rzeźby w kamieniu. Wystawa nosi tytuł „Armenia bliska - Armenia z bliska". To nie tylko gra słów. To próba prezentacji kraju bliskiego memu sercu w szczegółach, które nie zawsze są dostrzegane w szerokich planach. Te elementy w zbliżeniu pozwalają lepiej dostrzec wysiłek ludzi, artystów architektów i rzeźbiarzy, którzy to piękno stworzyli. Pozwalają one ponadto dotknąć i zrozumieć czas, jaki bezustannie upływa — przekonuje autor wystawy, od 10 lat etatowy grafik w redakcji „Polski Dziennika Zachodniego” w Katowicach.

Tigran Vardikyan od 16 lat mieszka w Bielsku-Białej. Debiutancką wystawę fotografii z miesięcznej podróży po ojczystym kraju postanowił zaprezentować w Wiśle. Dlaczego właśnie tu? — Zawsze życzliwie mnie tu przyjmowano, znaleźli się również błyskawicznie sponsorzy, bez których nie udałoby mi się w tak szybkim tempie zorganizować ekspozycji — tłumaczył Ormianin.

Wystawę można podziwiać do końca lutego w Wiślańskim Centrum Kultury codziennie w godz. 8.00-18.00.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

- Jeden Żyd jest tak inteligentny że sprzeda piętnastu katolików. Jeden Grek ma tyle sprytu że sprzeda piętnastu Żydów a jeden Ormianin jest taki chytry że sprzeda piętnastu Greków. Żebyśmy przeżyli musimy być lepsi od piętnastu Ormian.
Obserwujmy zatem ludzi z Armenii i uczmy się od nich

Wielkie dzięki Tigran- sam mam od Ciebie zrobioną karykaturę wszystkim się podoba .

Stela to funfel Tigrana. Proszę jaki światowiec!

niedowiarku zwątpiłeś we mnie , a kim Ty jesteś

Co zaś do tematu to Armenia choćby z racji mojej małej wiedzy o niej,budzi ciekawość dlatego chętnie odwiedze wystawę.Ale kogo to obchodzi?

Marlenka jest z Armenii, ciasto Marlenka

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama