, czwartek 19 maja 2022
Michał Ogiński laureatem konkursu Fundacji FOR
Michał Ogiński został jednym z 7 nagrodzonych autorów animacji. Nagrodę otrzymał z rąk prof. Leszka Balcerowicza. fot. arch. pryw. M.O. Dodaj do Facebook

Michał Ogiński laureatem konkursu Fundacji FOR

KATARZYNA KOCZWARA
Michał Ogiński laureatem konkursu Fundacji FOR

W konkursie wzięło udział kilkaset osób. Na uroczystej gali spotkali się autorzy najlepszych komiksów i animacji związanych z tematyką ekonomiczną. fot. arch. pryw. M.O.

Student Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie został nagrodzony w konkursie Fundacji FOR oraz Banku Zachodniego WBK. Jury doceniło jego animację nawiązującą do tematu: \"Dobre prawo, lepszy rozwój\". - Po raz drugi w tym konkursie dostrzeżono moją osobę, to uszczęśliwia i nobilituje - powiedział po gali Michał Ogiński.
Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy ekonomicznej. Zagadnienia tegorocznej edycji dotyczyły systemu emerytalnego, wydatków państwa, wpływu prawa na rozwój gospodarki oraz Unii Europejskiej. Pula nagród wynosiła ponad 30 tys. zł.

We wtorek, 14 czerwca, w warszawskiej księgarni Traffic Club jury w składzie: prof. Leszek Balcerowicz (przewodniczący rady Fundacji FOR), Tomasz Bagiński, Jacek Fedorowicz, Michał Ogórek, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki (twórcy "Jeżego Jerza"), Marek Raczkowski, Antoni Rodowicz oraz Artur Adamski (Bank Zachodni WBK) nagrodziło m.in. animację Michała Ogińskiego, cieszyńskiego studenta Wydziału Artystycznego UŚ. - Prace oceniali ludzie z branży, ich uznanie uszczęśliwia i nobilituje - wyznaje artysta.

Uczestnicy konkursu mogli wyrazić się w dwóch formach: komiksie i animacji. Michał Ogiński przygotował animację związaną z tematem: "Dobre prawo lepszy rozwój". - Sięgnąłem do metafory. Mój czarodziej wyczarowuje z wioski miasto, z dzikiej plaży port - wyjaśnia student.

Zagadnienie dobrego prawa jest mu szczególnie bliskie. Przypomnijmy, że to właśnie on do dziś ma niewyjaśnioną sprawę ze Strażą Miejską i policją w Cieszynie za wystawione podczas Dnia Otwartego UŚ prace z namalowanymi puszkami i butelkami piwa. - U nas wciąż trudno o dobre prawo. Wciąż możliwa jest nadinterpretacja, zapisy są niejednoznaczne, a prawo niejasne - uważa Ogiński.

PISALIŚMY: "Cieszyn: konflikt z prawem z powodu obrazu. Finał wystawy z okazji Dnia Otwartego UŚ"

Jego zdaniem prawo powinno stymulować rozwój gospodarczy. Dlatego przepisy określające procedurę zakładania firmy powinny być uproszczone, biurokracja zredukowana do minimum. - Wierzę, że dobre prawo będzie w końcu faktem, będzie stymulować rozwój, ułatwi życie ludziom kreatywnym - mówi.

Wykonane na konkurs prace będą wykorzystane w celach edukacyjnych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości. - Młodzież lepiej zrozumie te skomplikowane zagadnienia, jak się je wytłumaczy w przystępny sposób. Animacja i komiks świetnie się do tego nadają - przyznaje student.

Michał Ogiński chętnie bierze udział w takich konkursach. W tym organizowanym przez Fundację FOR wystartował po raz trzeci. W 2008 r. został wyróżniony, w tegorocznej edycji zdobył nagrodę. - Choć przygotowałem animację, bliskie jest mi także rysowanie komiksów. W Polsce to wciąż niedoceniana dziedzina z wielkim potencjałem - przyznaje i dodaje: - Takie konkursy stymulują rozwój. Po gali w Warszawie czuję nie tylko satysfakcję i radość z nagrody pieniężnej (1000 zł.), przede wszystkim doceniam fakt zaistnienia w wydanej przez fundację FOR antologii komiksowej.

Tutaj można obejrzeć pracę Michała Ogińskiego
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

...a straży miejskiej w cieszynie życzę żeby nie chowała się w bramach, nie przesiadywała w aucie na parkingu pod wałką tylko patrolowała miasto - szczególnie dziś wieczorem...

Gratulacje Michał a do straży miejskiej apelujemy aby legitymowali profilaktycznie grupy pijanych wyrostków, którzy czują się w Cieszynie coraz bardziej pewnie.

kwitnie głupota we wszystkich kolorach ...!

Dzisiaj,przy takim upale widziałem kretyna w mocno naciągnietym na swój głupi łeb kapturze.

Jak jeszcze raz zobaczę że nie zatrzymujecie się na stopie,rozmawiacie przez telefon w czasie jazdy to włączam fonik i kręcę film edukacyjny! Pouczacie innych,zacznijcie od siebie !!!

Gratulacje Michał a do straży miejskiej apelujemy aby legitymowali profilaktycznie grupy pijanych wyrostków, którzy czują się w Cieszynie coraz bardziej pewnie.

Gratulacje, pan Michał staje się znany nie tylko za sprawą afery ze strażą miejską, a co ważniejsze dzięki swojej twórczości:)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama