, środa 22 marca 2023
Kulturalny adres się przyjął
ArtAdres prowadzą Dorota Noszka i Ewa Bojda. fot. Dorota Kochman Dodaj do Facebook

Kulturalny adres się przyjął

DOROTA KOCHMAN
Kulturalny adres się przyjął

Mariola i Mirosław Sujka kupili w ArtAdresie bilety na recital Michała Bajora. fot. Dorota Kochman

Powstały w maju ub. roku ArtAdres w Skoczowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki połączeniu biura informacji i promocji z galerią, wystawy ogląda dużo więcej osób niż w typowej sali ekspozycyjnej.
Biuro promocyjno–informacyjno-kulturalne oraz galeryjka miejska cieszą się zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Skoczowa, ale i turystów co bardzo cieszy twórców tego nietypowego miejsca. — Działalność rozpoczęliśmy wystawą prac dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia plastyczne do Miejskiego Domu Kultury w Skoczowie. Następnie organizowaliśmy wystawy fotograficzne oraz ekspozycje plastyczne twórców ziemi cieszyńskiej — mówi Julia Broda z MDK. Wystawy, szczególnie prac dziecięcych twórców, cieszą się dużym zainteresowaniem. ArtAdres współpracuje z pobliskimi szkołami i przedszkolami. Dziennie galerię odwiedza około 40 osób.— Choć mieszkam w Skoczowie od 3 lat i dopiero poznaję ten region, bardzo się cieszę, że cos takiego powstało na rynku. MDK jest na uboczu miasta, a tutaj w centrum jesteśmy cześciej. To bardzo dobra inwestycja i świetny pomysł — mówi Mirosław Sujka, kupujący wraz z żoną bilety na recital Michała Bajora.

—Idea utworzenia galeryjki informacyjno-promocyjnej powstała już za czasów burmistrza Jerzego Malika. Dziś widzimy, że było warto, bo wystawy odwiedza dużo osób — dodaje Julia Broda. Dzięki powstaniu ArtAdresu, Skoczów ma też wreszcie profesjonalny punkt informacyjny. Możemy tu dostać publikacje o mieście i Śląsku Cieszyńskim. Uzyskamy również informacje związane z życiem kulturalnym Skoczowa.

Aktualnie w ArtAdresie możemy podziwiać wystawę grafik dr Marka Bąka wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Malik wymyślił, a co jego następczyni wymyśli ?

Dla mnie z tym zadowoleniem turystów to trochę pomieszanie z poplątaniem. Miejsce wystaw przy okazji punktu informacyjnego to ciekawy pomysł, choć pewnie zbyt kosztowny w stosunku do poziomu zaspokojenia potrzeb kulturalnych mieszkańców. Chcę jednak napisać o czymś innym przy okazji. Obserwuję w naszych gminach kompletny brak strategicznego myślenia o rozwoju. Pewnie każda gmina ma jakąś strategię ale czy ktoś do niej zaglada?Czy podejmowane działania są podejmowane z myślą o wykorzystaniu faktycznych a nie wydumanych naturalnych możliwościach naszych miast i gmin.Turystyka w Skoczowie? A jakie są ku temu warunki i atrakcje na których moga zarobic mieszkańcy? Zaryzykuje tezę że to chybiony pomysł i na turystyce takie miasta jak Skoczów nijak nie zarobią. To miasto kiedyś mądrze zarabiało na swoim położeniu poprzez rozwój handlu i to jest jego mało wykorzystywany obecnie atut. Ogromnym kapitałem są masowo przejeżdżający przez miasto turyści zdążajacy do Wisły i Ustronia.Nad czym pracowali planiści i Radni? Gdzie są tereny pod usługi i handel koło głównej drogi z Katowic. Skoro nie możemy sie pozbyć tego ruchu to korzystajmy z niego a nie udawajmy że tych turystów zatrzymamy w mieście z płatnymi wszędzie małymi parkingami.Dwa "Delfiny" w Ochabach to kropelka w morzu skoczowskich możliwości.

W zgodzie z postem Coli chciałbym zapytać: ile rocznie kosztuje podatników taka impreza?

Co Malik wymyślił?

Jeżeli to prowadzi Dorota Noszka i Ewa Bojada, to co zabiera głos Julia Broda? Chce zabłysnąć czy co?

A ja poszedłem zobaczyć na te Panny... eee żadna rewelacja !! Nic Ciekawego dla oka !!

Władza ma w nosie takie pytania jakie zadał "wichajster" ale może ktoś z Radnych skoczowskich zechce uchylić rąbka tajemnicy?
A dziewczyny są śliczne "Stary skoczowioku" chyba starciłeś czuch jesli wiesz co to jest.

Coli !! Spokojnie, spokojnie !! Jescze mi rezerwa nie świeci !! Daję rade - jeśli wiesz co to jest !!

Wiesz Skoczowioku ja nigdy nie widziałem dziewczyny mieciekawej dla oka - widziałem tylko czasem niezadbane. Każda ma w sobie coś a bywa że czym mniej urody tym wiecej tego czegoś ! I tak trzymać dziewczyny!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama