, czwartek 19 maja 2022
Kultura na weekend: Wałasi w Cieszynie, Neo-Nówka w Ustroniu, piosenka francuska w Wiśle
Zespół "Istebna" w Puńcowie zaprezentuje się w pełnym składzie. Wykona m.in. góralskie pastorałki. fot. ARC Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Wałasi w Cieszynie, Neo-Nówka w Ustroniu, piosenka francuska w Wiśle

Kultura na ten weekend zapowiada się niezwykle ciekawie. Kabaret Neo-Nówka zawładnie sceną w Ustroniu. \"Wałasi\" dają kolejny koncert w Cafe Muzeum w Cieszynie, a na odważnych i spragnionych zmian w swoim życiu czeka casting do reklamy. W Puńcowie będzie można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu \"Istebna\".
28 stycznia

Casting!

Czy jest ktoś, kto choć przez chwilę nie marzył o wielkiej karierze, o błysku fleszy skupionych na jego osobie? Pamiętajmy, że marzenia się spełniają, wystarczy odrobina odwagi! 28 stycznia w Wiśle agencja Sugestiq organizuje casting na twarz reklamy. Poza wspomnianymi reklamami agencja zapewnia możliwość wzięcia udziału w filmach i pokazach mody. Firma prowadzi także czynny nabór do "banku twarzy". W chwili obecnej poszukiwane są osoby do wzięcia udziału w wiosennym pokazie mody. Kandydaci najbardziej pożądani to kobiety i mężczyźni w wieku od 18-50 lat oraz chłopcy i dziewczynki w wieku od 1-15 lat. W Wiśle casting potrwa od 13.00 do 17.00 w Domu Kultury.

Neo-Nówka w Ustroniu

Kabaret Neo-Nówka to grupa trzech niesamowicie uzdolnionych mężczyzn, którzy swój zespół założyli w 2000 roku. Wrocławscy studenci sławę zawdzięczają głównie skeczom dotyczące trzech starszych pań. "Moherowe berety" to koleżanki wiernie słuchające Radia Maryja, oddane zwolenniczki Tadeusza Rydzyka. Jedna nieskromnie przyznaje się do romansu z byłym premierem. Kabaret podejmuje głównie tematy społeczne i polityczne. Za swoją pracę został nagrodzony wieloma cennymi nagrodami, są laureatami II Nagrody na XXII Przeglądzie Kabaretów Amatorskich "Paka". Tym razem kabaret wystąpi w ustrońskiej "Prażakówce". Występ zaplanowany jest na godzinę 20.30. Zapraszamy!XIV Cieszyńskie Prezentacje Filmowe

Cieszyńskie Kino Piast zaprasza na XIV Cieszyńskie Prezentacje Filmowe. W ramach projektu wyświetlane będą: "Buddenbrookowie. Dzieje upadku rodziny", "Sekret jej oczu", "The social network", "Mary i Max", "Zwycięzca" oraz "Benek". Wśród proponowanych filmów będzie okazja do zobaczenia "The social network", filmu nominowanego do tegorocznych Oscarów. Cieszyńskie prezentacje filmowe odbędą się od 28 stycznia do 2 lutego. Karnety w sprzedaży w kasie kina "Piast" od 20 stycznia w cenie 39 zł, pojedyncze bilety na prelekcje dostępne są w cenie 16 zł. Kasa kina otwierana jest codziennie pół godziny przed rozpoczęciem pierwszej projekcji i czynna do momentu rozpoczęcia projekcji ostatniej.

Szczegółowe informacje na temat godzin prelekcji dostępne na stronie internetowej Kina Piast.

29 stycznia

"Eurydyka" po raz kolejny

Eurydyka i Orfeusz to jedna z najciekawszych par greckiej mitologii. Miłość połączyła ich na jednej z uczt u Zeusa. Niestety, zły los nie pozwolił cieszyć się im tą miłością. Orfeusz nieufny Hadesowi nie dotrzymał obietnicy i stracił swą ukochaną na zawsze. Czeski reżyser Frantisek Laurin postanowił stworzyć swoją własną realizację dramatu "Eurydyka". Zaproponował historię dwojga zakochanych, która wciąż nas wzrusza, nie daje jednoznacznych wskazówek na życie, ale skłania do przemyśleń. Premierę spektaklu można było zobaczyć w teatrze w Czeskim Cieszynie 8 stycznia. W najbliższą sobotę i niedzielę "Eurydyka" zostanie wystawiona po raz kolejny. Spektakl rozpocznie się o godzinie 17.30. Bilety do nabycia w kasie teatru przed rozpoczęciem sztuki.

POLECAMY: "Kilka cm nad", czyli krótki film o Cieszynie

Brel raz jeszcze

Dla miłośników piosenki francuskiej Wiślańskie Centrum Kultury przygotowało nie lada gratkę. W kinie "Marzenie" będzie można zobaczyć i posłuchać Janusza Zbiegieła. "Brel raz jeszcze" to monodram śpiewany, sztandarowa pozycja "Krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej". Spektakl śpiewany w języku francuskim wsparty jest listami Brela do jego żony. Sztuka cieszy się niezwykłą popularnością nie tylko wśród polskich odbiorców. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19.00. Zapraszamy!

30 stycznia

"Wałasi" w Cafe Muzeum

Z okazji cyklu koncertów noworocznych po raz kolejny będziemy mieli okazję wysłuchać koncertu kapeli "Wałasi". Nowa płyta zespołu opracowana jest w sposób bardzo ekspresyjny i żywy, w oparciu o tradycyjne kolędy. - Moim poprzednim wydaniom zarzucano, że jest za dużo nostalgii, stąd ekspresja na tej płycie. Wchodzę w interakcje z odbiorcą, jest teraz dużo dobrej energii i radości - mówi o swoim projekcie lider zespołu Zbigniew Wałach.
W ramach występu przewidziane jest wykonanie kolęd i pastorałek, muzyki Karpat oraz programu autorskiego artysty. Koncert zaplanowany jest na 30 stycznia i rozpocznie się o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!

"Istebna" wystąpi z koncertem kolęd w Puńcowie
Parafia św. Jerzego z Puńcowa oraz Zespół Regionalny „Istebna” zapraszają na koncert kolęd i góralskich pastorałek w kościele w Puńcowie, w najbliższą niedzielę 30 stycznia o godzinie 16:00

- Od początku roku daliśmy 10 koncertów kolędowych. Koncert w Puńcowie będzie naszym ostatnim, a zarazem jedynym, gdzie zaprezentujemy się mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego w pełnym składzie. Wcześniej bowiem koncertowaliśmy w Warszawie i na Górnym Śląsku. Wszystkich miłośników góralskich pastorałek serdecznie zapraszamy! - zachęca do udziału Tadeusz Papierzyński, kierownik zespołu.

Po koncercie będzie można nabyć płyty CD z pastorałkami, a także jubileuszowy kalendarz, na którym znalazło się m.in. najstarsze zdjęcie górali z Istebnej w Wiedniu z roku 1908, na innych można zobaczyć zespół na Święcie Gór w Wiśle w roku 1937. Wspólne zdjęcie z aktorami serialu „Czterej pancerni i pies”, które powstało na zakończenie kręcenia scen wesela w Beskidzkiej Trójwsi w roku 1969. Nie zabrakło również fotografii najnowszego składu zespołu.

POLECAMY: Kultura w portalu gazetacodzienna.pl
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

amatorsko próbować naśladować Led Zeppelin i mówić, że gra się jak oni kiedyś..

Dla młodych i smarkatych: wpadnijcie zobaczyć jak się gra i na czym polega ROCK. (grało?) Panowie całuję do zobaczenia! - Jacek T. - pozdrawiam szczególnie.

Jeżeli ktoś ma czas i niepotrzebne 200-300zł ,to proszę bardzo niech idzie.Jest to smutne ,że uczestniczy w tym WCK.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama