, czwartek 19 maja 2022
Kultura na weekend: No name, powitanie lata, Żabionalia, teatr, kino... Jest w czym wybierać!
Film animowany "Żółwik Sammy" od 24 czerwca w kinie Central. fot. www.forumfilm.pl Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: No name, powitanie lata, Żabionalia, teatr, kino... Jest w czym wybierać!

Po Święcie Trzech Braci przyszedł czas na Żabionalia. Trzydniowe święto Chybia kusi niezwykłymi koncertami i licznymi imprezami towarzyszącymi. W Dworze Kossaków właśnie rozpoczyna się Lato Artystyczne, a Scena Polska po raz kolejny zaprasza na \"Przyjazne dusze\". Co wybieracie?
W kinie w Cieszynie…

W kinie "Piast" w dalszym ciągu repertuar z poprzedniego tygodnia:

22-28.06.2011 "Rio", godzina 16.00
22-28.06.2011 "Żona na niby", godzina 18.00
22-28.06.2011 "Kod nieśmiertelności", godzina 20.15

PISALIŚMY: "Kultura na tydzień: 500 ton piasku w Cieszynie, czyli siatkówka plażowa na Rynku"

A w Centralu…

24.06.2011 Bukiet Bajek godzina 9.30

Projekcja dla najmłodszych, czyli pasmo bajek dla dzieci w Centralu. Wstęp 15 Kč.

24.06.2011 Żółwik Sammy: w 50 lat dookoła świata godzina 14.00

Zaraz po swoich narodzinach żółw morski Sammy kieruje się do morza i poznaje swoją miłość, którą niestety niemalże od razu traci. Wyruszając w głębiny razem z innymi żółwiami stawia czoła wielu niebezpieczeństwom z nadzieją, że spotka jeszcze kiedyś ukochaną. Czy mu się to uda? Odpowiedź w Centralu. Wstęp 30 Kč.

Foto

fot. www.forumfilm.pl

24–26.06.2011 Thor godzina 17.00

Odyn przez kilka lat walczył o pokój w swoim kraju, kiedy udało mu się osiągnąć sukces, jego zarozumiały syn Thor robi wszystko, by naruszyć zbudowaną równowagę. Wzburzony Odny za karę odbiera synowi boską moc i strąca go na Ziemię między zwykłych śmiertelników. Reżyserii filmu podjął się Kenneth Branagh, w rolach głównych występują: Chris Hemsworth, Natalie Portman i Tom Hiddleston. Czeskie napisy, wstęp 70 Kč.

24–26.06.2011 Żona na niby godzina 19.00

Piękna Jennifer Aniston, Adam Sandler i Nicole Kidman na jednym ekranie? Z tego musi wyjść coś dobrego. Nowy chirurg plastyczny nawiązuje romans z młodszą od siebie asystentką, która ma udawać jego żonę. Wszyscy razem wraz z dziećmi wyruszają na weekend na Hawaje. Czy ten weekend na zawsze odmieni ich życie? Czeskie napisy, wstęp 75 Kč.

I w Skoczowie…

25-26.06.2011 Jestem Bogiem godzina 19.00

Główny bohater, Eddie, nie spodziewa się niczego specjalnego od swojego życia. Zażycie narkotyku pozwala mu osiągnąć sukces, jednak cena, jaką musiał za niego zapłacić, nie jest warta takiego poświęcenia. Eddiego dręczą bóle głowy, omdlenia, utraty świadomości, ale przede wszystkim niekontrolowane wybuchy przemocy. W roli głównej Bradley Cooper. Bilety w cenie 10 i 12 zł.

Foto

fot. www.monolith.pl

24 czerwca

Na cieszyńską nutę...
Zespoły wokalne i chóry z Hażlacha, Kończyc Wielkich, Zamarsk i Pogwizdowa zaprezentują swoje umiejętności podczas Przeglądu Zespołów Regionalnych zorganizowanego przez ośrodek kultury w Cieszynie i Hażlachu. Koncert odbędzie się 24 czerwca o godzinie 17.00 w cieszyńskim Domu Narodowym. Wstęp wolny!

Wieczór w Dębowcu
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na cykliczne Wieczory Muzyczne. Z okazji drugiej odsłony tej imprezy specjalnie dla mieszkańców gminy Dębowiec zagra zespół Ustronsky. Koncert odbędzie się na placu przed budynkiem Urzędu Gminy 24 czerwca o godzinie 20.00. Wstęp wolny!

Foto

fot. www.ck.debowiec.com.pl

Artystyczne Lato u Kossaków
Uroczyste otwarcie Artystycznego Lata u Kossaków 2011 tym razem zostanie połączone z projektem "Chopin". Inauguracyjny koncert poprowadzi Robert Makłowicz. Występom towarzyszyć będą wizualizacje Mariana Cholerka. Wprowadzeniem do koncertu będą fragmenty opowiadania Zofii Kossak pt. "Koncert Szopena". W plenerze zobaczymy Marka Mizerę, Józefa Skrzeka, Grzegorza Sycza i wielu innych artystów. Koncert odbędzie się na świeżym powietrzu, organizatorzy nie mogą niestety zapewnić wszystkim miejsc siedzących. Metoda "kto pierwszy ten lepszy" może się okazać w tym wypadku zbawienna. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30 w piątek, 24 czerwca.

Foto

fot. www.brenna.org.pl

25 czerwca

No Name
Odbywający się zawsze na zakończenie roku szkolnego festiwal "No Name" to swoisty przegląd twórczości nieprofesjonalnej. Podczas festiwalu wystąpią m.in. Markolm Band, Chvaściu promujący nową, solową płytę, Gif Noise i Radogost. Uczestnicy będą mieli okazją wziąć udział w warsztatach plastycznych i w kursie udzielania pierwszej pomocy. Organizowany przy współpracy z miastem, ale także z pozyskanych przez młodzież środków od sponsorów festiwal w tym roku odbędzie się 25 czerwca o godzinie 11.00.

Żabionalia 2011
Największa impreza plenerowa Chybia rozpocznie się w sobotę, 25 czerwca. Na wszystkich uczestników czekają dwa dni niesamowitych atrakcji. Organizatorzy zaplanowali Dzień Ekologiczny, na scenie pojawi się Chybska Orkiestra Dęta, Avocado, Stonehenge, a niewątpliwymi gwiazdami święta Chybia będzie koncert Sashy Strunin i występ kabaretu Nowaki. Obchodom towarzyszyć będą również gminne zawody strażackie, turniej strzelecki o puchar wójta i pokaz sztucznych ogni. Imprezy odbywać się będą w chybskim amfiteatrze od 14.30.

Powitanie Lata
Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowy Zagroń zaprasza na Powitanie Lata. Mnóstwo atrakcji dla dzieci, znakomita kuchnia regionalna, loterie fantowe i występ zespołu Skorpion umili Wam sobotni czas. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00, 25 czerwca.

Powitanie Lata w Wiśle
Weekend w Wiśle zapowiada się niezwykle ciekawie. W sobotę w amfiteatrze wystąpią Peter J. Birch, Iowa Super Soccer i Dash. Artyści inspirują się głównie amerykańską muzyką niezależną, są laureatami wielu prestiżowych konkursów, występują na liczących się festiwalach nie tylko w kraju, ale także poza granicami kraju. Tym razem będzie można wysłuchać ich muzyki w Wiśle. Koncerty rozpoczną się o godzinie 15.00. Na godzinę 18.00 zaplanowano koncert "Za każdy uśmiech Twój" w wykonaniu zespołu Moment, który będzie wspomnieniem twórczości tragicznie zmarłej piosenkarki Anny Jantar. Wstęp wolny!

Scena Polska zaprasza
"Przyjazne dusze" to komedia romantyczna. To iście zabawna, dzięki niesamowitym zdarzeniom, śmiesznym gagom opowieść niosąca pewne przesłanie. Jack i Suzi Cameron to bezdzietne małżeństwo w średnim wieku, które umiera podczas wypoczynku we Włoszech. Oboje stają przed bramami Królestwa Bożego, by pójść do nieba. Ateista Jack sprzeciwia się temu i wraz z żoną powraca na ziemię. Ich duchy zamieszkują dom pod Londynem, do którego za życia przyjeżdżali, by ukryć się przed światem. Po raz kolejny Scena Polska zaprasza na relaksujący wieczór z państwem Cameron i ich przyjaciółmi. Spektakl odbędzie się 25 czerwca o godzinie 17.30.

Foto

fot. Kateřina Czerná

Kabarety, kabarety!
Już od soboty rozpoczynają się imprezy w ustrońskim amfiteatrze. Do rozpoczęcia Magicznego Lata zostały już tylko niecałe 2 dni! Letnie wieczory rozpocznie Ustroński Kabareton, podczas którego wystąpią Paranienormalni, Kabaret Pod Wyrwigroszem i Nowaki. Kabareton wystąpi 25 czerwca o godzinie 18.00. Cena biletu wynosi 60 zł.

Noc Świętojańska
Najdłuższa noc w roku i pierwsza wakacyjna sobota przyczyniły się do tego, by tradycyjną, coroczną Noc Świętojańską zorganizować 25 czerwca. Podczas święta ognia nie zabraknie atrakcji. Noc rozpocznie się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, w którym zostanie poświęcony ogień. Następnie wszystkie zespoły przejadą wozami z pochodniami na Jarowiska w Brennej Leśnicy, gdzie od godziny 19.00 trwać będzie z zespołem Caro!

26 czerwca

Spotkanie z Militariami
Miłośników militariów jest coraz więcej, dlatego też coraz więcej miast organizuje zloty tych pasjonatów. W tyle nie chce pozostawać Hażlach, który w najbliższą sobotę zorganizuje Spotkanie z Militariami na terenie koło Gminnego Ośrodka Kultury. Na miejscu będzie można zobaczyć wszystko, co jest związane z armią. Ba! Może będzie można przejechać się także czołgiem? Ciężarówki, motocykle, broń to wszystko będzie można obejrzeć w Hażlachu w godzinach od 11.00-19.00.

Foto

fot. Maciej Kłek

Musicalowa Gala Teatru Broadway
W Amfiteatrze im. St. Hadyny w Wiśle odbędzie się prawdziwa gala teatru. W programie widowiska największe hity musicalowe i przeboje filmowe klasyki światowej od lat 20-tych do 80-tych. Dzięki zróżnicowanemu repertuarowi widowisko zapewnia dobrą zabawę wszystkim obecnym widzom. Prywatny Teatr Muzyczny Małgorzaty Obłój zaprezentuje fragmenty musicali Cabaret, Moulin Rouge, Chicago, Jesus Christ Superstar, Hair, West Side Story oraz znane songi filmowe wykonywane niegdyś przez Franka Sinatrę, Lizę Minelli czy Jamesa Browna, takie jak My Way, New York czy słynna Deszczowa Piosenka, którą rozsławił Gene Kelly. Brzmi interesująco? Wisła zaprasza 26 czerwca na godzinę 17.00. Wstęp wolny!

IV Wieczory Muzyczne w Leśnicy
Już po raz drugi spotkają się uczestnicy cyklu Wieczorów Muzycznych organizowanych w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Brennej-Leśnicy. Program koncertu przewiduje utwory m.in. J.S. Bacha, C.Ph.E. Bacha, G.Ph. Telemana. W repertuarze usłyszymy Magdalenę Pilch, która zagra na flecie i Marka Pilcha na organach. Muzycy pochodzą z Wrocławia. Koncert odbędzie się 26 czerwca o godzinie 17.15. Wstęp wolny!
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

dlaczego żabionalia a nie żabonalia, przecież jest żaba a nie żabia...

8 lipca Mini Reggae Fest w Ustroniu - zagraja Deadly Hunta & Jahdas, Bas Tajpan & Jahdas, Chvasciu Silesian Sound (material z nadchodzacej plyty) + live band
szczegoly wkrotce na www.minireggaefest.pl

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama