, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Kultura na weekend: Kino Central i Vege happening w Cieszynie
Film "Matki w mackach Marsa" wchodzi do Kina Central. Fot. www.forumfilm.pl Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Kino Central i Vege happening w Cieszynie

W ten weekend zapraszamy Was do kina Central, w którym grają \"Matki w mackach Marsa\". Ciekawie zapowiada się również Zjazd Pojazdów Zabytkowych, zatem miłośników motoryzacji zapraszamy do Ustronia. CST na chwilę przeniesie się do Domu Narodowego, gdzie aktorzy wystawią \"Drogę Żywiecką\". Jest w czym wybierać!
W kinie w Cieszynie...

Poznasz przystojnego bruneta, 13-18.05, godz. 18.00.
Kolejna komedia Woodego Allena swoją polską premierę miała 11 marca 2011. W swym najnowszym filmie Allen przenosi swoja historię do Londynu. Sally podkochuje się w swoim szefie, ten zaś nieczuły na jej zaloty interesuje się inną kobietą. Z kolei mąż głównej bohaterki znajdzie ukojenie w ramionach dziewczyny z sąsiedztwa, w dodatku ojciec Sally postanawia ponownie poczuć, co to młodość i spotyka się z dziewczyną na telefon. Pełna zabawnych komplikacji komedia z pewnością wielu z was doprowadzi do łez.

Inwazja: Bitwa o Los Angeles, 13-18.05, godz. 15:45.
Ziemia zostaje zaatakowana przez UFO, jedynym miejscem, które broni się przed inwazją, jest Los Angeles, które staje się ostatnim bastionem ludzkości w bitwie. W rolach głównych występują Aaron Eckhart i Michelle Rodriguez.

Niepokonani 13-18.05, godz. 19.45.
Rok 1940. Grupa śmiałków ucieka z sowieckiego gułagu i postanawia przeprawić się od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje aż do Indii, by uzyskać utraconą wolność. W rolach głównych wystąpili Colin Farrell i Jim Sturgess.

Foto

fot. monolith.pl

A w Centralu…

Matki w mackach Marsa, 13-15.05, godz. 17.00.
Komedia animowana, w której głosów użyczyli m.in. Jiří Köhler, Michal Novotný i Kateřina Hrachovcová. Dziewięcioletni Milo dowie się, jak bardzo potrzebuje swojej mamy, kiedy zostanie ona uprowadzona przez Marsjan, którzy mają niecny plany, by ukraść jej „mamusiowość“ dla swoich własnych potomków.

Foto

fot. forumfilm.pl

Inwazja: Bitwa o Los Angeles, 13-15.05, godz. 19:00.

13 maja

Z uśmiechem i humorem promuj zdrowie i bezpieczne życie
W cieszyńskim Domu Narodowym odbędzie się finał konkursu teatralnego dla młodzieży szkolnej "Z uśmiechem i humorem promuj zdrowie i bezpieczne życie". Współorganizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe. Finał odbędzie się w COK 13 maja o godzinie 10.00.

Dni Wisły i Turcianskich Teplic
W dniach 13-15 maja odbędą się Dni Wisły i Turcianskich Teplic, w ramach których na Placu Hoffa i Amfiteatrze w Wiśle odbędzie się jarmark ludowy. Organizatorzy zapraszają także na koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Łodygowic. Orkiestra jest zespołem 60 muzyków-amatorów. Poza koncertem, wystąpi również szkoła tańca "PASS DE BOURREE", przedstawiając musical pt. "Czy bestia to bestia?". Na koniec pojawi się ustroński zespół "Antyrama". W trakcie trwania imprezy przewidziane są liczne konkursy z nagrodami.

Foto

fot. wisla.pl

Szkolna Ławka Artystyczna
Teatr im. Adama Mickiewicza zaprasza na kolejną edycję Szkolnej Ławki Artystycznej z udziałem uczniów z cieszyńskich szkół podstawowych i gimnazjów. Przegląd twórczości szkolnej rozpocznie się w piątek, 13 maja, o godzinie 16.30.

„Calineczka” u Kossaków
W Górkach Wielkich na prośbę rodziców co miesiąc odbywać się będą spotkania z najpiękniejszymi baśniami dla dzieci. Na pierwszy ogień pójdzie "Calineczka". Dzieci proszone są o przyjście w kolorowych strojach i z charakterystycznymi rekwizytami dla tej historii. Warto także zabrać ze sobą poduchy, na których będzie się wygodnie siedzieć. Spektakl wykona Studio Art-Re z Krakowa w Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" 13 maja o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Foto

fot. brenna.org.pl

Mniej więcej
Klub "Pod Amfiteatrem" zaprasza na koncert zespołu grupy perkusyjnej "Mniej więcej", która od wielu lat współdziała z GOK w Chybiu. Podczas występu odbędzie się pokaz najnowszego teledysku tej grupy oraz filmu nakręconego podczas powstawania płyty. Występ zespołu odbędzie się o godzinie 19.00 w piątek, 13 maja. Cena biletu 3 lub 5 zł.

14 maja

Vege happening
Makaron żytni, razowy z pesto bazyliowo-orzechowym i sosem pomidorowym, kotlety z selera, pierogi z zielonym groszkiem, a może wegańska pizza na razowym cieście? Lubisz dobrze i zdrowo jeść? Zapomnij o schabowym! Przyjdź na cieszyński Rynek i spróbuj pysznych wegetariańskich dań. Vege happening rozpocznie się o 12.00 w sobotę, 14 maja. Happening organizowany jest w ramach Tygodnia Wegetarianizmu - ogólnopolskiej kampanii fundacji ViVA! Zapraszamy!

Foto

fot. tydzienwege.pl

15 maja

Zjazd Pojazdów Zabytkowych
W dniach 14-15 maja odbędzie się III Majówka Pojazdów Zabytkowych. Organizowana na ustrońskim Rynku impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej zwolenników. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w niedzielne popołudnie w godzinach od 12.00 do 15.00. W programie przewidziane są paradne przejażdżki.

Foto

fot. BŚ

VII Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Młoda Gwiazda"
W amfiteatrze odbędzie się kolejna odsłona cyklicznej imprezy otwierająca sezon propozycji plenerowych GOK w Chybiu. Młodzi wokaliści wystąpią przed chybską publicznością z repertuarem, który sami dla siebie wybrali. W międzyczasie odbędą się także pokazy grup tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. Koncert finałowy rozpocznie się o godzinie 15.00 w niedzielę. Wstęp wolny.

IV Wieczory Muzyczne w Leśnicy
Na otwarciu cyklu Wieczorów Muzycznych w Leśnicy wystąpią Michał Markuszewski oraz uczniowie PSM II stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Cieszynie: Maja Amelia Oleksa, Kinga Szarzec oraz Anna Nawrocka. Muzycy zaprezentują utwory wykonywane na organach, skrzypcach, wiolonczeli i fortepianie. W programie usłyszymy kompozycje m.in. Pachelbela i Bacha. Koncert odbędzie się 15 maja w Kościele p.w. św. Jana Nepomucena w Brennej o godzinie 17.15. Wstęp wolny.

Droga Żywiecka
Cieszyńskie Studio Teatralne zaprasza na kolejny zrealizowany spektakl. "Droga Żywiecka" powstała w 2004 i od tego czasu prezentowana była na wielu znanych krajowych i międzynarodowych festiwalach. W niedzielę, 15 maja ponownie zagości do Cieszyna. Sztuka opowiada o poszukiwaniu tożsamości, sensu istnienia i tworzenia. Aktorom na scenie towarzyszą muzycy. Spektakl rozpocznie się o godzinie 18.00 w Domu Narodowym. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Cieszyńskim Centrum Informacji.

Foto

fot. materiały prasowe
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

co ma Kenia do wiatraka?

Nie. Napisy będą w języku suahili.

czy w kinie Central film bedzie z napisamim polskimi?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama