, niedziela 26 maja 2024
Kultura na weekend: Jasełka w Cieszynie i Aleksander Maceradi w Skoczowie
Aleksander Maceradi 16 stycznia wystąpi w Skoczowie. Fot. Mat. pras. Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Jasełka w Cieszynie i Aleksander Maceradi w Skoczowie

Wielkimi krokami nadchodzi weekend, a razem z nim kilka ciekawych propozycji kulturalnych. Jeśli macie odrobinę wolnego czasu warto, wybrać się, na któryś z koncertów. Polecamy wy Aleksandra Maceradi w skoczowskim Teatrze Elektrycznym.
14 stycznia

Światłość przychodzi na świat

Z okazji noworocznego koncertu kolęd i pastorałek w Cieszyńskim Ośrodku Kultury wystąpi Wyższobramski Chór Kameralny. Powstała w 2006 grupa wywodzi się z chóru "Hosannar". Swą siedzibę ma przy kościele Jezusowym w Cieszynie. Koncerty chóru są znane nie tylko polskiej publiczności, grupa koncertuje także zagranicą, występy mieli okazję usłyszeć Anglicy, Niemcy i Holendrzy. Na repertuar chóru składają się pieśni sakralne polskich i zagranicznych twórców, pieśni patriotyczne i ludowe, w swym programie chór posiada także muzykę pop. Chóru pod batutą Piotra Sikory będzie można wysłuchać 14 stycznia o godzinie 18.00.

15 stycznia

Jasełka Tradycyjne w wykonaniu Zespołu Teatralnego przy Parafii św. Elżbiety w Cieszynie

Jak co roku zespól teatralny z parafii św. Elżbiety wystawi Jasełka we własnym wykonaniu. Co roku teatr w Cieszynie wypełnia się po brzegi, bo móc obejrzeć jasełkowy koncert. W przedstawieniu biorą udział dzieci, młodzież dorośli. Zespół liczący ponad stu aktorów gwarantuje piękne widowisko muzyczne, z niepowtarzalnym scenariuszem, wykorzystującym szereg elementów regionalnych oraz twórczości artystycznych samych cieszynian.
Pierwsze jasełkowe przedstawienie zaplanowane jest na godzinę 11.00 15 stycznia. Jasełka będą wystawiane aż do 25 stycznia. Dokładny repertuar dostępny na stronie teatru cieszyńskiego. Zapraszamy!

PISALIŚMY: Cieszyn: Jasełka Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej (fotorelacja)

Do Wiednia przez Neapol

Wisła zaprasza na koncert noworoczny, podczas którego usłyszymy szereg utworów Johanna Straussa w wykonaniu Naira Ayvazyana i Tomasza Urbaniaka. Dla publiczności wystąpi także grupa taneczna oraz kwartet smyczkowy „Les Femmes”. Koncert zaplanowany na 15 stycznia rozpocznie się o godzinie 17.00. Na zakończenie życzenia noworoczne przy symbolicznej lampce szampana złoży burmistrz Wisły Jan Poloczek. Wstęp wolny, zapraszamy!

16 stycznia

Pieśni serca, pieśni buntu

Teatr elektryczny w Skoczowie zaprasza na koncert Aleksandra Maceradi. Pochodzący z Krymu pieśniarz i gitarzysta wystąpi z recitalem o porywach ludzkiego serca. Artysta swoje inspiracje czerpie z romansów rosyjskich i twórczości ludowej . Podczas koncertu będzie można usłyszeć jego własne aranżacje utworów Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, czy Alexsandra Rozenbauma. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Bilety do nabycia w ARTadresie (Rynek 18) w cenie 15 i 20 złotych.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

tak, masz rację. Trzmiel.

Do fajnie było w Skoczowie.
Byłeś/aś np. na prelekcji o Chinach dzień wcześniej więc nie mów, że od 30 lat. Widać rzadko chodzisz na imprezy...

pełna sala, pierwszy raz chyba od 30 lat, tylko zamiast Mistrza pojawiło się dwóch z lekka stremowanych panów, w tym niejaki Trzmiel.... ciekawostka.

Oczywiście, że tak zrobiem. Pujdem na Strłsa, zaśpiewom se razem z nim pastorałke i wypiejmy denat. W pyrsk !

zamień kompa na flaszkę

jo by swieto denaturatu chciała.

idź się leczyć - esperal, AA...

trochę smutno na weekend. Strauss, chór, pastorałki. Przydał by się jakiś October Fest

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama