, czwartek 19 maja 2022
Kultura na weekend: "Jak się pozbyć cellulitu" i występ Teatru CapitolDodaj do Facebook

Kultura na weekend: "Jak się pozbyć cellulitu" i występ Teatru Capitol

BARBARA ŚLIŻ
Największym wydarzeniem nadchodzącego weekendu jest ogólnopolska premiera filmu \"Jak się pozbyć cellulitu\". Konkurencję dla tego widowiska stanowi jednak występ warszawskiego Teatru Capitol. Przedstawiamy najciekawsze propozycje na ten weekend.
4 lutego

Urodziny Zamku

Zamek w Cieszynie obchodzi w tym roku swoje szóste urodziny. Z tej okazji odbędą się dwudniowe uroczystości. Urodziny Zamku to świetna okazja, by zobaczyć, jak zmienia się polski design i jego konstelacje. Organizatorzy zapraszają na przygotowane specjalnie na tę okazję wystawy. Rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na godzinę 11.00 4 lutego, wtedy to dyrektor Zamku Ewa Gołębiewska powita zgromadzonych gości. Podczas uroczystości nastąpi wręczanie dyplomów, odznak Przyjaciela Zamku. Jedną z dodatkowych atrakcji będzie możliwość obejrzenia cieszyńskiego nieba. Lunety ustawione będą na Wieży Piastowskiej, a skorzystać z nich będzie można w godzinach od 18.00 do 20.00. Wszystkich chętnych zapraszamy!

PISALIŚMY: Cieszyn: Zamek świętuje kosmiczne urodziny

"Jak się pozbyć cellulitu"

Ogólnopolska premiera "Jak się pozbyć cellulitu" odbędzie się w Cieszynie! To kolejna polska produkcja Andrzeja Saramonowicza, twórcy "Testosteronu" i "Lejdis". Widzowie będą świadkami kobiecej przyjaźni wystawionej na ekstremalną próbę. Ewa i Maja poznają w salonie SPA masażystkę Kornelię, z którą przeżyją wiele niesamowitych przygód. Dziewczyny szybko się ze sobą zaprzyjaźniają idąc przed siebie z ich życiowym mottem, że natrętny facet bywa gorszy od cellulitu i jeszcze trudniej się go pozbyć. W rolach głównych zobaczymy m.in. Magdalenę Boczarską, Dominikę Kluźniak, Maję Hirsch, Tomasza Kota, Wojciecha Mecwaldowskiego, Cezarego Kosińskiego oraz Rafała Rutkowskiego. Pierwsza projekcja odbędzie się 4 lutego o godzinie 15.30. Bilety do nabycia są w kasie kina w cenie 16 zł.

Rockowy wieczór

Jazzklub w Czeskim Cieszynie zaprasza na rockowy wieczór . Na scenie wystąpią cieszyński Le Christ hypercubistic, zespół z Jabłonkowa Bellmondo oraz Unkilled Worker Machine. Impreza zaplanowana jest na 4 lutego na godzinę 20.00. Bilety do nabycia w Jazz Klubie w cenie 50 koron.

Teatr Capitol w Cieszynie

Teatr Adama Mickiewicza gościć będzie aktorów z warszawskiego Capitolu. Na deskach cieszyńskiego teatru wystawiony będzie spektakl "Klimakterium". Sztuka ta to opowieść o czterech przyjaciółkach, które spotykają się w butiku. Problemy bohaterek z pewnością dotyczą każdego z nas, dlatego wspólne doświadczenia łączą bohaterki i panie siedzące na widowni. Przyjaciółki opowiadają i śpiewają o trudnym okresie życia. Choroba, nadwaga, romans, zdrada. Do tego dochodzi monotonia życia i dolegliwości związane z wiekiem. Wszystko to oprawione jest świetną muzyką i mnóstwem zabawnych sytuacji. Spektakl to pogranicze musicalu, kabaretu i farsy. Sztukę będzie można zobaczyć w piątek, 4 lutego o godzinie 18.00. Zapraszamy!

5 lutego

Pielgrzymim szlakiem w Dworze Kossaków

Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich zaprasza na pokaz slajdów z rowerowej podróży poślubnej "Pielgrzymim szlakiem przez Lourdes - Santiago de Compostela - Fatima". Zdjęcia są autorstwa państwa Anny i Piotra Smolec. Pokaz odbędzie się 5 lutego 2011 roku o godzinie 16.00 w ruinach przy muzeum Zofii Kossak.

6 lutego

Targi staroci w Cieszynie

Do tradycji przechodzą już niedzielne targi staroci organizowane przez Cieszyński Klub Hobbystów. I tym razem Dom Narodowy w Cieszynie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Targi rozpoczną się 6 lutego o godzinie 8.00.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

niech se te celulity i syfilisy zostawią u siebie

"Komedia "Jak się pozbyć cellulitu", zapowiadana jest jako jego "zabójczy poradnik". Rzeczywiście potencjalnym widzom filmu grozi poważne niebezpieczeństwo. Śmierć przez odmóżdżenie.(..) W sumie jest to zestaw luźno połączonych skeczów rodem z kiepskiego kabaretu. zamiast świadomych siebie lejdis oglądamy na ekranie upalone trawą idiotki, paplające bez ładu i składu. A ich przeciwnikami są żałosne, męskie karykatury."

dużo szmiry filmowo-teatralnej, utwierdzającej rozleniwioną publiczność w jej gustach "kolorowo-jarmarcznych"...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama