, czwartek 6 października 2022
Kultura na tydzień: "Cyrano" w Trzyńcu, w kinie "Wygrany"
"Wygrany" to opowieść o młodym amerykańskim pianiście polskiego pochodzenia. fot. www.forumfilm.pl Dodaj do Facebook

Kultura na tydzień: "Cyrano" w Trzyńcu, w kinie "Wygrany"

Nowy tydzień, nowe zapowiedzi kulturalne. Uczniowie skoczowskiego liceum przygotowali \"Dziady\", Scena Polska zagra raz jeszcze \"Cyrano\", a dla miłośników dobrego kina, \"Piast\" poleca dramat \"Wygrany\". Co wybieracie?
6 czerwca

"Dziady"
Adam Mickiewicz w wykonaniu uczniów z ZSO w Skoczowie? Dlaczego nie? Młodzi skoczowscy aktorzy wcielą się w bohaterów II części "Dziadów" w poniedziałek, 6 czerwca w Teatrze Elektrycznym o godzinie 19.00.

Foto

fot. materiały prasowe

7 czerwca

"Cyrano de Bergerac" w Trzyńcu
Najmniejsza aluzja na temat niezwykle długiego nosa wprawia Cyrana w szał. Ogromne kompleksy na jego punkcie nie pozwalają mu otwarcie mówić o uczuciach do Roksany. Setki wyznań miłosnych, pełne uwielbienia ody sprawiają, że bohaterka oddaje swoje serce baronowi. Po latach, kiedy jest już za późno prawda wychodzi na jaw. Reżyserii sztuki literackiej autorstwa Edmonda Rostanda podjął się Bogdan Kokotek. W rolę tytułowego bohatera wcieli się nie kto inny jak Tomasz Kłaptocz. Na deskach teatru zobaczymy m.in. Lidię Chrzanówną, Ryszarda Malinowskiego, czy Grzegorza Widerę. Tym razem aktorzy Sceny Polskiej wystawia "Cyrano" w Trzyńcu, 7 czerwca o godzinie 12.30 i 19.00.

Foto

fot. Kateřina Czerná

"Te Deum" w Skoczowie
Zespół żeński "Te Deum" z Charkowa z Ukrainy przyjedzie do Skoczowa na zaproszenie Chóru "Gloria". Siedmioosobowa grupa ma w repertuarze pieśni religijne oraz ukraińskie pieśni ludowe. Nie jest to pierwsza wizyta "Te deum" w tym regionie, tym razem zespół wystąpi w ewangelickich kościołach.

7 czerwca w Dębowcu, 8 czerwca w Skoczowie oraz w dniu 9 czerwca w Dzięgielowie.

Występom "Te Deum" towarzyszyć będą chóry poszczególnych parafii. Początek każdego koncertu odbędzie się o godzinie 17.00. Bezpośrednio po koncertach będą zbierane dobrowolne datki z przeznaczeniem na wsparcie charytatywne.

8 czerwca

Turniej Piłki Nożnej
Brenna zaprasza na coroczny turniej sportowy o Puchar Wójta Gminy. Zawody organizowane są dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W turnieju udział wezmą chłopcy i dziewczęta z pobliskich szkół. Zawody rozpoczną się 8 czerwca o godzinie 9.00.

"Maksymilian Kolbe - męczennik Auschwitz"
Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z ks. Jackiem Pędziwiatrem, redaktorem naczelnym radia Anioł Beskidów, pt. "Maksymilian Kolbe - męczennik Auschwitz". Spotkanie odbędzie się 8 czerwca o godzinie 18.30. Wstęp wolny!

Foto

fot. materiały prasowe

9 czerwca

"Wygrany"
Kino Piast w ramach Kalejdoskopu filmowego zaprasza na dramat produkcji polskiej. "Wygrany" to opowieść o młodym amerykańskim pianiście polskiego pochodzenia. Olivier traci wszystko, miłość, uznanie, doskonale zapowiadającą się karierę, wpada w długi. Na jego drodze staje Frank, namiętny gracz i znawca wyścigów konnych. Dzięki niemu życie Oliviera diametralnie się zmienia. Czy coś więcej się wydarzy? Odpowiedź w czwartek, 9 czerwca o godzinie 16.30. Bilety w cenie 10zł.

Foto

fot. www.forumfilm.pl
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

pardon - myślałem o niektórych politykach,występ skoczowskich uczniów,to będzie z pewnością, niezwykłę wydarzenie...

zwykłe "Dziady"...,wyjdźcie na zewnątrz i cieszcie się ciepłem, natura jest wspaniała!

to zrozumiałe, zaczyna się kanikuła i artystom również należy się wypoczynek...

tak najlepiej napisać:/

sezon ogórkowy...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama