, niedziela 26 maja 2024
Kultura na początek tygodnia: Kolędy po francusku i relacja z BiałorusiDodaj do Facebook

Kultura na początek tygodnia: Kolędy po francusku i relacja z Białorusi

W naszym kulturalnym kalendarzu wciąż jeszcze kolędowanie - tym razem po francusku. Zapraszamy także na relację z podróży po Białorusi.
12 stycznia

Relacja z podróży po Białorusi

Cieszyński Dom Narodowy zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Pawlikiem, który przemierzył rowerem Białoruś. Dawne polskie kresy to miejsca znane nam dotychczas z publikacji historycznych i podręczników do nauki tego przedmiotu. Prezes Turystycznego Klubu Kolarskiego Ondraszek z Cieszyna opowie o krainie, jakiej nie znamy, pełnej tajemnic i interesujących zakamarków. Relacje z podróży to prawie 400 zdjęć przedstawiających zabytki, ludzi wielkich miast i prowincji. COK zaprasza 12 stycznia na godzinę 18.00. Wstęp wolny!

13 stycznia

Koncert kolęd w języku francuskim

Gimnazjum nr 2 w Ustroniu oraz w Skoczowie we współpracy z LO im. Mikołaja Kopernika Cieszynie zapraszają do wspólnego kolędowania w ustrońskiej "Prażakówce". W Koncercie Kolęd udział biorą szkoły województwa śląskiego. Uczniowie zainteresowanych szkół zapraszani są do wspólnego wykonania wybranej kolędy w języku francuskim oraz do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych - muzycznych i językowych. Spotkaniu towarzyszyć będą różne prelekcje, dzięki którym będzie można zapoznać się z tradycjami bożonarodzeniowymi. Młodych wykonawców słuchać będą zaproszeni goście, przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Wszystkich chętnych zapraszamy 13 stycznia na godzinę 15.00 do "Prażakówki". Wstęp wolny!
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama