, czwartek 19 maja 2022
Kultura na początek tygodnia: Grupa Rafała Kmity i warsztaty projektowania
W cieszyńskim teatrze po raz ostatni można obejrzeć jasełka. Fot. ARC Dodaj do Facebook

Kultura na początek tygodnia: Grupa Rafała Kmity i warsztaty projektowania

BARBARA ŚLIŻ
W tym tygodniu w kulturze polecamy wiślańskie spotkanie z Grupą Rafała Kmity. Z kolei w Chybiu odbędą się warsztaty projektowania dla pań. Warte uwagi wciąż są jasełka wystawiane na deskach teatru Adama Mickiewicza.
25 stycznia

Skarby z ratuszowej skrzyni

Skoczowski ARTadres zaprasza na prelekcję Haliny Szotek pt.: "Kronika ks. Józefa Rużańskiego". Historia Józefa Leopolda Rużańskiego jest niezwykle ciekawa. Rużański był wikarym w Cieszynie. W skoczowskim kościele wybudował ołtarz główny i urządził nową zakrystię. Życiorysu księdza, który swoją posługę kapłańską związał ze Skoczowem będzie można wysłuchać podczas prelekcji zaplanowanej na 25 stycznia o godzinie 17.00. Zapraszamy!

PISALIŚMY: Bielsko-Biała: Pierwsze kino 5D w okolicy!

Jasełka według św. Elżbiety po raz ostatni!

Zespół Teatralny działający przy parafii św. Elżbiety w Cieszynie po raz ostatni w tym roku wystąpi na deskach teatru w Cieszynie ze swoimi jasełkami. Grupie aktorskiej liczącej około 150 osób przewodzi siostra zakonna Jadwiga. Jest ona nie tylko reżyserem spektaklu, ale także wprowadza obecnych w teatrze w atmosferę głębi religijnego wydarzenia jakim jest Boże Narodzenie, sama recytuje poezję, osobiście wita grupy zorganizowane. Ostatni spektakl niezwykłych jasełek odbędzie się 25 stycznia o godzinie 17.00.

PISALIŚMY: Duży sukces Jerzego Pilcha w USA

26 stycznia

Rafał Kmita z zespołem w Wiśle!

Na scenie wiślańskiego kina "Marzenie" Grupa Rafała Kmity przedstawi spektakl złożony ze swoich najlepszych i najbardziej znanych skeczy oraz piosenek. Rafał Kmita i jego zespół popularność na polskiej scenie kabaretowej zdobyli początkiem lat 90-tych. Na Przeglądzie Kabaretów PAKA ich skecze zdobyły 3 wyróżnienia. Zespół tworzą aktorzy krakowskich teatrów. Tym razem w Wiśle będziemy mieli okazję pobawić się razem z kabaretem. Grupa Rafała Kmity wystąpi 26 stycznia 2011 r. o godzinie 18:00 w wiślańskim kinie "Marzenie”. Zapraszamy!

Wariacje na szafę!

Która z kobiet nie marzy o szafie pełnej ciuchów, wyjątkowej, co dzień innej, wyróżniającej ją spośród tłumu innych kobiet? Z pewnością każda. Ze swojej nie możemy zapewnić wymiany całej kolekcji ubrań zalegających w szafach, ale możemy zaproponować wyjątkowe warsztaty z projektowania odzieży. Jak zrobić coś z niczego i zmienić swój wizerunek? Odpowiedź znajdziemy w Chybiu w siedzibie AKF "Klaps" o godzinie 11.00. O tej porze rozpoczną się zajęcia z wizerunku i projektowania odzieży, które poprowadzi Klaudia Żur Cymorek. Zapraszamy wszystkie kobiety, które chcą co nieco zmienić w swojej garderobie. Wstęp wolny!

27 styczeń

Teatr elektryczny w Skoczowie zaprasza na próby grupy teatralnej, które odbywają się w Miejskim Centrum Integrator na ul. Mickiewicza 9. Od marca teatr planuje regularne spektakle co najmniej 4 razy w tygodniu. W grudniu grupa teatralna pracowała nad tekstem Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest". Z kolei grupa dziecięca opracowywała "Opowieść wigilijną". Najbliższa próba odbędzie się w czwartek o godzinie 16.00 dla najmłodszych aktorów, a dla starszych o godzinie 17.30. Zapraszamy!
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wszystko super tylko fotografia przedstawia fragment jasełek w wykonaniu ZPiTZC a nie wg. św. Elżiety

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama