, sobota 21 maja 2022
Jak misterium, to tylko w Strumieniu (zdjęcia)
Drogę Krzyżową przedstawiło około 150 aktorów, którzy w Niedzielę Palmową pokażą wjazd Jezusa do Jerozolimy. Fot. Mariusz Gruszka Dodaj do Facebook

Jak misterium, to tylko w Strumieniu (zdjęcia)

BŚ. mat. pras.
Gmina Strumień przoduje w przygotowaniach do obchodów wszelkiego rodzaju świąt kościelnych. Na Boże Narodzenie przy kościele staje piękna, żywa stajenka, a na święta Wielkiej Nocy przygotowywane są paschalne misteria.
W ubiegłą niedzielę już po raz 5. została zorganizowana droga krzyżowa będąca częścią misteriów przygotowywanych przez księdza Pawła Hubczaka z parafii w Strumieniu. - Drogę krzyżową rozpoczęliśmy w sanktuarium św. Barbary. Następnie przeszliśmy ulicami: Kościelną do parku, Łuczkiewicza, Pszczyńską, Mostową, Londzina, Podwalem, Pawłowicką, 1 Maja na rynek i następnie z powrotem do kościoła – mówi ksiądz Hubczak. – Poprzez zaangażowanie w takie uroczystości łatwiej jest dotrzeć do wyobraźni człowieka, jest to swego rodzaju namiastka Biblii.

Tak jak i do strumieńskiej stajenki ściągają nie tylko mieszkańcy, ale także przyjezdni, tak i w misteriach bierze udział spora gromada ludzi. - Co roku bierze w nich udział około tysiąca osób, z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością – dodaje ks. Hubczak.

PISALIŚMY: Wielkie misterium, to jeszcze nie show

Drogę krzyżową przedstawiło około 150 aktorów, którzy w Niedzielę Palmową pokażą wjazd Jezusa do Jerozolimy, a także wieńczące misteria Zmartwychwstanie. Głównymi aktorami jest młodzież z grupy teatralnej ze Zbytkowa.

Z kolei w Zabłociu grupa teatralna Szpasowici pod przewodnictwem Janiny Motylewskiej wystawia swoje misteria. "Zabłocką Golgotę" będzie można zobaczyć 13 i 16 kwietnia po wieczornej mszy w kościele Matki Bożej Różańcowej w Zabłociu.

Jak mówi Janina Szpasowici, członkowie grupy sami ją do tego zachęcili, bo chcieli zagrać coś trudniejszego niż grali do tej pory. Grupa teatralna liczy 40 osób. Młodzi aktorzy po raz pierwszy wystąpili na dożynkach, potem były jasełka, a teraz przyszła kolej na misterium paschalne.

Foto

Fot. Mariusz Gruszka

Foto

Fot. Mariusz Gruszka

Foto

Fot. Mariusz Gruszka

Foto

Fot. Mariusz Gruszka

Foto

Fot. Mariusz Gruszka

Foto

Fot. Mariusz Gruszka

Foto

Fot. Mariusz Gruszka

Foto

Fot. Mariusz Gruszka
Komentarze: (23)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

istnieją Bogowie, tylko, że zamiast ludzi, maja bardziej pilne sprawy na głowie....

uśmiechnąć się do bliźniego - w życiu!...

to zdolni ludzie. Nauczyli się używać sztućców i dobierać wina. Ich dzieci wysyłane na uniwersytety, oczytane, kulturalne, znające dobrze obce języki tworzą teraz towarzyska elitę. Można je jednak zawsze od prawdziwej elity odróżnić po głębokiej pogardzie dla człowieka z ludu i równie głębokiej nienawiści do tych, których kiedyś prześladowali i okradali ich rodzice.

Powiedział co wiedział.

Mamy XXI wiek a tu w Strumieniu widzimy ciemnotę! Ludzie otrząśnijcie się.! Nikt wam nie zakazuje wierzyć ale klękać!!- dzieciaki nawet na ulicach przed kukłami klęczą! Opamietajcie się Bój na was patrzy!A Ty udającu Chrystusa nie boisz sie Boga???!!!

gówno mnie to interesuje BOGA NIE MA !

Jezus Christ Superstar...

to jest tak, jak w piosence: "jak przygoda to tylko w Warszawie..."

a ty skąd wiesz, kto co pisze?...

to niewinne przyzwyczajenia...akysz!

celna uwaga

Znów zabrali głos nowocześni co w zabobony nie wierzą, ale kieliszki na weselu tłuką na szczęście, chwytają się za guziki na widok kominiarza i odpukują w niemalowane...

To są "płytkie" igrzyska dla gawiedzi - co to ma wspólnego z chrześcijaństwem ?

na to...

doceniam misterną robotę ks Pawła Hubczaka ale nic nie poradzę na, że poza tłumem, skrywa się duchowa pustka -ciekawość konsumpcyjna gawiedzi wyparła jakość religijnego przeżycia...na scenie, pośród dziarskich aktorów tli się...próżność targowiska...

Targowica...trafne porównanie. A praca ks Hubczaka, dobrze żeby zajął się wreszcie ktoś tym czy to jest ksiądz czy niepanujący nad emocjami człowiek, który zamiast pomagać ludziom stara się nimi manipulować i nie ma pojęcia o Miłosierdziu, no chyba, że takim na pokaz, o którym napiszą w gazetach. Brak słow.

znakomita, przewrotna obserwacja!

budzą się kościelne misteria...

ludzie przyjeżdżają, jak do lunaparku...

nie z tego...

jest taka prawidłowość na świecie,że kraje o największej religijności chrześcijańskiej są najbardziej zaniedbane cywilizacyjnie, gdyż, jakoby królestwo jest z nie tego świata

to zasługa kościoła a nie władz miasta

do obchodów świąt kościelnych..." - dobre i tyle, bo pod pod względem rozwoju cywilizacyjnego i postępu gmina Strumień od dawna zdecydowanie TYŁUJE.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama