, sobota 2 marca 2024
Jak balować, to tylko w Mostach!
Bal jak zawsze rozpoczęto „chodzonym”, a potem przy muzyce kilku z zaproszonych kapel tańczono polki, walczyki, a nawet tanga, szybkie tańce słowackie i czardasze. fot. GL Dodaj do Facebook

Jak balować, to tylko w Mostach!

GL, ER
Jak balować, to tylko w Mostach!

Nie tylko duzi mieli w Mostach frajdę... fot. GL


Jak balować, to tylko w Mostach!

Piosenkarka Ewa Farna bawiła się w Mostach z rodziną. fot. GL

Słynny Bal Gorolski odbył się w sobotę w Mostach koło Jabłonkowa. Parkiet opanowało 500 osób. Wypito 400 litrów piwa i 110 litrów mioduli. Goście raczyli się golonką, plackami z mięsem i kapustą oraz pysznymi kołaczami. A wszystko to przy muzyce najlepszych kapel z różnych regionów Polski, Czech i Słowacji.
Działacze Miejscowego Koła Polskiego Zawiązku Kulturalno-Oświatowego i mostecki zespół „Górole” organizują bal od 32 lat. Impreza znana jest daleko poza Zaolziem. Niektórzy bywają tu co roku. Chętnie przyjeżdżają także po kilka czy kilkanaście razy zespoły i kapele. — To nie jest bal snobów — mówił organizator imprezy, Alojzy Martynek.

Bal jak zawsze rozpoczęto „chodzonym”, a potem przy muzyce kilku z zaproszonych kapel tańczono polki, walczyki, a nawet tanga, szybkie tańce słowackie i czardasze. Myli się jednak ten, kto myśli, że muzyka rozbrzmiewała tylko ze sceny. Grało się dosłownie w każdym kącie mosteckiego domu PZKO. — Wspaniała zabawa. Uwielbiam folklor — mówiła Věra Palkovská. Burmistrz Trzyńca na balu można zobaczyć co roku. Tym razem miała na sobie strój z pogranicza morawsko-słowackiego, z okolicy Kopanic. — Ten bal ma duszę, jest prawdziwa atmosfera — zachwycała się.

Na balu bawili się też goście z Polski, na przykład grupa z Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. — Nawet nie pamiętam, ile razu już tu byłam, przyjeżdżam od kilkunastu lat — mówiła Łucja Dusek z Jaworzynki.

Ostatni balowicze żegnali się z Mostami w niedzielę nad ranem...
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

no, statystycznie to wypito po dwie setki mioduli i niecałym litrze piwa..... Ot, jak bawic się to bawic....

Пиво всегда входит и выходит отлично.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama